škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Şehir İçi 4.0

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dikmen'den Eryaman'a geldim. Trafik çok sıkışık değildi. Sonuç memnun edici. Aracı bugün bir kez daha sevdim:)

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu işin sırrını bizimlede paylaşır mısın? Ben de genelde 7 nin altına düşmüyor:(

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;479699
Hocam bu işin sırrını bizimlede paylaşır mısın? Ben de genelde 7 nin altına düşmüyor:(

Çok bi sırrı yok hocam muhtemelen dikmenden konya yoluna çıkılmıştır ordan 1071 malazgirt bulvarına geçilmiştir ordanda istanbul yolna çıkıp gidilmiştir. Özetle yolun yarısı yokuş aşağı yarısıda düz aynı güzergaha çok yakın hatta başlangıç noktası aynı bitişi biraz farklı yerde 1.4 benzinli ibizamla 3.9 yakalamıştım :)
Edit: çok pardon araç tsimış ben tdi gördüm bi an ondan böyle yazdım :)
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2014, 23:11:54 Gönderen: Esariipek »

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;479699

Aklıma gelen noktalara değineyim :)
- Aracın ilk kalkışı sırasında gaz/debriyaj dengesine çok dikkat ediyorum. Mesela babam gaza gereğinden çok basıp debriyaja da çok basar ve araç yüksek devirlere çıkar lakin ilerleme çok az olur:D Yüksek devirde o ilerlemeye harcanan benzine yazık olur. Kendim kullanırken araç içinde oturan insanlar aracı stop ettireceğimi düşünür kaldırırken ama öyle olmaz, titreme de olmaz. Bu hale gelmek aracın huyuna alışmakla mümkün oldu tabii.
-Trafikte bazı insanlar önündeki araç yavaşlamaya başladı mı yavaşlayıp ona ayak uydurur.Şerit değiştirmeyi çok sevmezler. Hızlandığında hızlanırım düşüncesi vardır. Ben vites küçültmeyi çok sevmiyorum. Önümdeki araçla aram kapanmaya başladığında gözüm yan aynalara gider. Hızımı koruyabileceğim açık şerite geçmeye özen gösteriyorum. Tabii trafiği tehlikeye atmayacak şekilde bir karar oluyor bu. Gerektiğinde frene basmasını da bilmek lazım :)
-Yolun hakkı olan vitesi ayarlamaya çalışıyorum. Yüksek vitese düşük devirlerde geçiyorsanız araç, vitesin istediği devre gelene kadar çok yakacaktır. Yol bilgisayarında da görebilirsiniz.
-Yokuşları vites boşta inmiyorum.
-200 metre ötede bir ışık var ve kırmızı yanıyorsa ayağımı gazdan çekiyorum ve sağ şeritlere geçiyorum. Işığın kırmızı yandığını göre göre soldan yardıran insanımız çok. Sağ şeritlerde kafam rahat ilerliyorum. Bunu gözlemlediğim kadarıyla yapan az. Kısaca arada uzaklara bakmak iyiydir. Gidene kadar hızımı koruyayım yeşil yanar da diyebilirsiniz. Bu sefer de kırmızı bekleyen araç sayısını ve hızlanmalarını hesaba katın:)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok dur kalk olmazsa TSI oldukça verimli:)

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;479703
Çok bi sırrı yok hocam muhtemelen dikmenden konya yoluna çıkılmıştır ordan 1071 malazgirt bulvarına geçilmiştir ordanda istanbul yolna çıkıp gidilmiştir. Özetle yolun yarısı yokuş aşağı yarısıda düz aynı güzergaha çok yakın hatta başlangıç noktası aynı bitişi biraz farklı yerde 1.4 benzinli ibizamla 3.9 yakalamıştım :)
Edit: çok pardon araç tsimış ben tdi gördüm bi an ondan böyle yazdım :)
Evet hocam rota doğru:) Dikmen bahsettiğiniz gibi tepede ama ben çok yukarı çıkmadım. Çetin Emeç Bulvarı'na kadar 100 m. yokuş indim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gölbaşı- etlik tdi motorla 3.0 yakaladım.  gölbaşından sonraki yokuşu da bilen bilir.

o yolda bir keramet var gene de :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;479780
gölbaşı- etlik tdi motorla 3.0 yakaladım.  gölbaşından sonraki yokuşu da bilen bilir.

o yolda bir keramet var gene de :)

O yokuşu bilen inişini de bilir:) gölbaşı yenimahalle arası 3,4 görmüşlüğüm var benimde.

İlk mesajdaki 4.0 ortalama da tsı'dan ziyade güzergahın avantajı:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
evet gidiş-geliş olarak ya da rakım farklarını yazarak paylaşmak daha doğru olur. Yine de benzinli bi araba için iyi değer.

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;479799
evet gidiş-geliş olarak ya da rakım farklarını yazarak paylaşmak daha doğru olur. Yine de benzinli bi araba için iyi değer.
Haklısınız. Rakım kısmına da değineyim bundan sonraki paylaşımlarda.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2014, 00:50:06 Gönderen: rundll »