škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara AND Oto. Rezilliği

dgn · 33 · 5619

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar öncelikle..

Telefonlarımıza gelen mesaj üstüne bugün yeni superb için And otoyu ziyaret ettik.Tabi böyle olcağını bilsek gitmezdik orası da ayrı bir mevzu ama neyse.. Test için başvurduk gerekli belgeler alındı vs.Beklememiz söylendi.Arabayı o sırada başka birileri test ettiğinden bizde sıramızı bekledik normal bir şekilde.Her neyse zaman geçti araba geldi.Test için aynı zamanda Ender abimiz ve Emin kardeşimde başvurdu.3'ümüz sırayla test edeceğiz.Tabi öncelikle arabanın yanına gittik ama bizi karşılayan olmadı.Koskoca showroomda bir tane bile test görevlisi yoktu.Hem lansman için çağır hemde ilgilenme olacak iş değil.Ama kalabalık olduğundan biz gene iyi niyetle karşıladık.En sonunda adam bulamayınca servisten bi adam çağırdılar.Adam belli ki içeride yağ değiştiriyordu ama adam olmadığından yedek kulubesinde ki semih şentürk gibi birden oyuna girdi.Arabayı 3'ümüzün test edeceğinden haberi yoktu.Söyledik kendisine inanmadı..Yukarıya çıktı teyit için.O sırada biz araba içinde pişiyoruz camı açmasını rica ettik, camı bile açmadı.Kaçarcasına yukarı çıktı..Ona da okey dedik.İyi niyetimiz halen devam ediyor.2-3 dk sonra geldi.Tamam güler yüzlü olmasını beklemiyorum ama insan hoşgeldiniz der en azından.Gene sesimizi çıkarmayıp teste çıktık.Direksiyona Emin oturdu.Yetkili dayımız test güzergahı dışında hiç bir şey bilmiyordu.Satış danışmanları da bilgili değil tamam ama dayı belli bir süre sonra bu bilgisizlikle serviste nasıl çalışıyor bile dedirtti bana.Hani arabalarımızı emanet ettiğimiz insanlarda bu kadar bilgisiz olmamalı.Sorduğumuz sorular karşısında en sonunda cevap bile vermemeye başlandı.Bilmiyorum der insan en azından.Resmen tavır ve davranışlarıyla bize ininde bende işime bakayım demeye başladı.Sert ve azarlar bi şekilde cevaplar falan hiç hoş değildi.Sonra Ender abi geçti direksiyona.O test güzergahının yarısındayken satış müdürü aradı yetkili dayımızı.Yeter artık nerde kaldınız tarzı bir şey dedi müşteriler bekliyormuş.Biz müşteri değiliz tabi..Yetkili dayıda bize baskı yapıyor müdür testi yaptıramam tarzı ağız eğmeye başladı.Bizi adam yerine koyan yok tabi.Resmen test arabasından kovulduk.Böyle bir şey olamaz.Bir başka müşteri için eldeki müşteriyi kovuyorlar.Sanırım bizde arabayı alacak potansiyeli göremediler..Bende sinirlenip çıktım.Gerekli şikayet formlarını doldurdum pek işe yarayacağını sanmasam da..7 yılımı verdiğim markadan 5 dakikada soğuttular kısacası..

Sen hem teste çağır hemde testten kov.Böyle bir şeyi de anca And oto yapardı sanırım.Skoda gibi bir markanın böyle işletmelere bayilik vermesi çok yanlış..Serviste de bir kaç memnuniyetsizliğe denk geldim.Anladım ki sadece satış sorunlu değil aynı sorun serviste de var..Gerekli yerlere şikayet etmeye devam edeceğim.Burada ki skodaseverleri de bilgilendirmek istedim..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada suç skoda süperb de değil elbette bu tarz soğuk ve cool elemanlar sayesinde böyle oluyor.Siz yinede bu aymazlıklara aldırış etmeden süperb'in keyfini çıkarın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kurumsallıktan yoksunluk akıyordu bayiinin her yerinden; günün özeti bu olur sanırım. Araç alacak olsam dahi tüm samimyetimle söylüyorum son 1 araç orada kalmış olsa, deli dehşet indirim bile yapsalar böyle bir test sürüşünden sonra oradan araç falan almazdım. Yani madem altyapın yok ne diye "test sürüşü günü" organize ettin, "hadi siz de gelin" diye mesaj atıyorsun? Yıllardır farklı markalarda (Mercedes'ten BMW'ye, Alfa Romeo'dan Volkswagen'e, Citroen'den Peugeot'ya Mazda'ya Volvo'ya vs. kadar) test sürüşü yaparım ben böyle bir rezalet görmedim. Hele satış müdurü denen zat-ı muhteremin telefonla mevcut bir test sürüşünü sonlandırmasının hicbir izahatı olamaz. Test sürüşü anketine yazdık tabii ama elbette bize bir dönüş olmayacak.
Not: Zamanında Mazda randevulu gittiğim test sürüşünü gerçekten ellerinde olmayan sebeplerle gerçekleştiremeyince beni farklı bir tarihte evimden alıp test sürüşü yaptırmayı teklif etmişti, başka bir nedenle Volvo da test aracını istediğim yere getirmeyi teklif etmişti ki araç falan almayacağım gayet ortadaydı...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Rezalet bence, kimin gercek musteri oldugunu bilemez bir, kendi cagirmis iki, arabadaki sahislar ulkemizin 2 skoda forumundan en nadide bir tanesinin moderatorleri üüç. O adam sizinle hic gelmeseymis, ya da "biz sizi cagirdik ama test ettirmeyecegiz işte, biz eşşeğiz" deseler daha duzgun yolculamis olurlarmis sizi. Esefle kiniyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende konuya bizzatihi müdahil olduğum için 2-3 kelam da ben yazayım. Octaviayı sormaya gittiğimizde bundan 3 sene önce babam yeni kasa ne zman gelicek diye sordu ordaki beyfendiye. Adam zaman belli değil, fiyat belli değil, araba belli değil illa isterden googledan bak arabaya dedi. Babam baya sinirlendi ee nası satıyosunuz dedi. 2 bin kapora veriyosun dedi. Babam çıkarıp suratına vurur gibi parayı koyunca abim demeye başladı adam. Neyse artık satışla bağım kalmadı çok şükür.
Bugün de Doğan kardeşimin atladığı detayları yazayım bende. Arabayı beklerken meşhur dayımız geldi. Kapıyı uzaktan açtı 3 kişi olduğumuzu görünce yuları teyde çıkmaya karar verdi. Dedim ki anahtarı bize bırakın en azından klimayı açalım yanıyo çünkü arabanın içi. Dayı vermem bile demeden merdivene yöneldi. Bari kumandada aç camları hocam dedim döndü abartmıyorum 1.5 cm araladı camları ve gitti. Daha sonra teste çıktık. Ben yb yi hıza getirdim radyoda car düğmesine bastım  tüketim ekranını açtım bu arada araba yanıyo klimayı açıp yüze verdim. O ara dayı klimayı yüzden alıp ayaklara verdi hiç bişi demeden. Daha sonra bak bu tuşlarlan değiştirebiliyon falan diyip radyonun tuşlara basmaya başladı ve 2. Büyük hatasını yaptı bana karışarak. Abi sen elleme oraları biliyorum ben karışma lütfen ben kullanırken dedim. Daha sonra aklıma takılan şeyleri sormaya başladım. Octaviada ki gibi klimanın off butonu yoktu onun yerine bi buton koymuşlar ve dayımızın ifadesiyle "refresh ediyo işte bu tuşla" diye açıkladı bize. Kötü olmuş böyle uğraşılmaz kapatmayla dedim. Tuttu çeviriyon kapanıyo işte ne gerek var diyip kapattı-açtı falan klimayı. Yol boyu böyle geçti. Bi kelebek virajda kemerleri takmayı hatırlatıp aracın limitlerini denemek için bir iki ufak kontra verdim. Dayı muhtemelen kalp krizi geçirdi kısa bir süre sonra döndü ve çok pis bir bakış attı bana. En son Ender abi tam Doğana vermek için yanaşırken müdür aradı dönüşümlü kullansınlar diyo müdür benim yapacak bişeyim yok çekin sağa burdan götürsün tarzı konuştu ki 500 mt kalmıştı. Biraz bizde müşteriyiz fakan diyince dayı suratsız olduğu kadar küstah olduğunu da belli ederek yüksek tonla tartışmaya çalıştı. Doğanda biz müşteri değiliz demekki çek Ender abi inelim dedi ve biz edebimizle indik.
2.5 senedir bu marka ve and oto ile muhatabım. Servisteki muameleri dışında satışından zerre kadar memnun kalmadım. Böylece bir duyurumuz olsun buda...

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizde 13 yıldır buradan araba almamıza servise gitmemize rağmen eski ilgiyi göremiyoruz. ne test sürüşü ne check up vs kampanya mesaj gelmiyor.

2009 yılında superb yeni gelmiş test için form doldurdum gittim test aracı bugün yok octavia test edin dediler zaten benim araba octavia mantığa bak :D daha sonra serviste patronla karşılaştık alırsan test ettiririm dedi. alırsam zaten teste gerek yok dedim:D mantık bu adamlarda. beğenmezsem başka alırım arkadaş. adamlardaki mantık o günden bugüne gerilemiş anlaşılan

Ankara için and servis efe satış daha iyi gibi. Efeye benim eniştenin akrabası müdür olmuş bir gidip bakayım şehir dışından fiyat almadan belki birşey yapar :D

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada 5 dakika işlem yapmasın siteden çıkıyorum yeniden şifre giriyorum bunu nasıl düzeltirim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;530359
bu arada 5 dakika işlem yapmasın siteden çıkıyorum yeniden şifre giriyorum bunu nasıl düzeltirim

Giriş yaparken "beni hatirla" kutusunu da işaretleyin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Samsun asal bu konularda baya iyi, hem servis hem satista baya ilgililer. Efendim asagi efendim yukari, bi tek 2. Ele bakan eleman takoz biraz onun haricinde skoda kia nissan ucunde de yaklasimlari iyi. Biraz disarida oldugu icin surekli sehir merkezine getir gotur yapiyorlar musterileri, bi octavia sw bi ta e de nissan note ile...

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;530368
Samsun asal bu konularda baya iyi, hem servis hem satista baya ilgililer. Efendim asagi efendim yukari, bi tek 2. Ele bakan eleman takoz biraz onun haricinde skoda kia nissan ucunde de yaklasimlari iyi. Biraz disarida oldugu icin surekli sehir merkezine getir gotur yapiyorlar musterileri, bi octavia sw bi ta e de nissan note ile...

orasıda iyi bir bayi. samsundayken park sensörümün gösterge ekranı düşmüştü hemen yaptılar beş kuruş parada almadılar ankaradan gelmişsiniz diye

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun.
Araba test isini oldum olasi sevmem. Dunya kadar dil dokersin, bir suru kagida kurege imza attirirlar. Her önüne gelen gozuyle seni suzer bu adam it kopuk mu der gibi. Ne gerek var o kadar atraksiyonlara.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla andin bugun verilmis sadakasi varmis. Ya isim olmasaydi da gelseydim bende sizinle ne olacakti?

Ne olacakti?..

Ahanda bu olacakti

Dayi onu diyip sesin perdesini yukselttigi anda bi guzel fircayi "bak ardindan dayak da geliyo demedi deme" spoilerini vererek kayacaktim. Sonrasinda gecip direksiyona 500 metre icerisinde canim koltuklari berbat etmesini saglayacaktim. Park yerinde elfreniyle behzat c durusu yapip arabadan inerken kapi ayarini bozucak hatta krikosunu kiricak kadar kapiyi sert kapattiktan sonra o satis mudurune gidip arabanin anahtarini sokacaktim. Sonrasinda hepimiz dogukan bey ender bey dogan pasam emin abim olucaktik tum and oto esrafinin gozunde.

Bizim insanimiz essek efendilik etmiyceksin bosa...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;530379
Valla andin bugun verilmis sadakasi varmis. Ya isim olmasaydi da gelseydim bende sizinle ne olacakti?

Ne olacakti?..

Ahanda bu olacakti

Dayi onu diyip sesin perdesini yukselttigi anda bi guzel fircayi "bak ardindan dayak da geliyo demedi deme" spoilerini vererek kayacaktim. Sonrasinda gecip direksiyona 500 metre icerisinde canim koltuklari berbat etmesini saglayacaktim. Park yerinde elfreniyle behzat c durusu yapip arabadan inerken kapi ayarini bozucak hatta krikosunu kiricak kadar kapiyi sert kapattiktan sonra o satis mudurune gidip arabanin anahtarini sokacaktim. Sonrasinda hepimiz dogukan bey ender bey dogan pasam emin abim olucaktik tum and oto esrafinin gozunde.

Bizim insanimiz essek efendilik etmiyceksin bosa...

Ne geliyosa başımıza reis sen olmadığından geliyo [emoji2]

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem test sürüş günü düzenliyorlar hem de çalışanlara cumartesi izni veriyorlar. Çünkü arkadaşlarım test sürüşü yaptıkları esnada ben de yukarıda Superb i inceliyorum ama ortalıkta sadece bir tane  satış elemanı hanımefendi var. Daha sonra ben de Fabia 1.2 TSI DSG testine çıktığımda bana eşlik eden adam satış elemanı değildi. Siz ne iş yapıyorsunuz diyorum servisteyim diyor. Göreviniz ne diyorum cevap yok. Mekanikte misiniz diyorum evet deyip geçiştiriyor ve sonra gözlemliyorum ki vale tarzı bir işi var :D Bir bayi hem satış elemanları ile hem de boya atölyesi ile tamaıyla fiyasko. Boya atölyesi ne alaka diyeceksiniz? 2 sene önce Rapid marka aracımızın kaputunu boyadılar. Mahalle arasında tabelacıya boyatsam daha iyi iş çıkarırdı resmen. Bildiğiniz beyaz tonu gri renk çıkarıp attılar. Bir de sanki iyi iş çıkarmışlar gibi yüce otodan memnun musunuz diye arıyorlar. Bir güzel onları kalayladıktan sonra artık ne servisinizden ne de sizde bir beklentim var deyip telefonu kapatmıştım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden şaşırmadım acaba???işte bu yüzden yeni çıkan modeller için sözde tanıtım kokteyli, test sürüşü vs sms davetlerine icabet etmem... Zaten gergin bi tipim, şu yaşadığınız olayın 10 da birini yaşasam ya adamı gırtlaklarım, ya da şeytana lanet deyip, sağa çeker, inerdim...şimdiye kadar hiç bir işim görülmedi bu serviste... Ulan, fabianın bir adet bagaj kilidi olmaz mı be stokta? Yarın biri arkadan gömse, bagaj öyle mi kalcak???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)