škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Continental TS850 Kış Lastiği Tecrübesi

dgn · 9 · 3141

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 ay önce taktırdım kendisini.Şansıma üretim tarihi çok çok yeniydi.Lastik 2. haftasında fabiamın üzerinde takılıydı.195/55/15 ölçüsünde kış lastiği çok pahalı olduğundan 185/60/15 taktırdım.

Öncelikle belirtmeliyim ki yazlık lastiklerim Michelin Pılot Exalto(orj. ölçüde).Kışlık lastiğe geçince arabanın konforu ciddi bir şekilde arttı.Sanırım 60 yanak ve lastiğin çok yumuşak olmasından dolayı kaynaklandı bu durum.İnanın yazlıkları takmak istemiyorum konfordan dolayı.Darbe emişi inanılmaz yumuşadı.Arabayı çok sık binen arkadaşlarım ve bu tür şeylere pek takılmayan babam bile durum fark etti:). Yol tutuş olarak oldukça iyi bir lastik.Hani rampada durup durup tekrar kalkıyorum falan.Oldukça eğlenceli:)Boş yollarda çok zorladım yeri geldi rampada kaldım yani sizin için her koşulu denedim ve yol tutuşu gayet iyi.Arkayı kolay bırakmıyor ve virajlara yüksek hızlarla girebiliyorsunuz..Geçen çok dik bir rampadan inerken frene abandım ne tepki verecek diye.Kısa bir süre kızakladı sonra hemen topladı durmaya başladı.Frenlemesi gayet iyi abs yi diğer lastiklere nazaran daha az devreye sokuyor..Kısaca ıslakta, kuruda, karda,çamurda kullanısını hiç yormayan bir lastik.Normal bir kullanıcının yüzünü hiç bir zaman kara çıkarmaz.Tek eksisi ıslakta uğultu yapması..

Fiyatını kesinlikle hak ediyor.Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.:ok:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Demek ki suyu görünce hepsi az çok uğultu yapıyor (mu acaba?? diğer arkadaşlar ne der?)

Disklere kadar sokmuşsun karı :) test prosedürü çetin demek ki oralarda.

An itibariyle burada da acayip yağış var, dize yaklaştı kar. Garaj girişi eğimli, ve dar. Biraz da kayınca hiç denemedim düzdeki başka garaja girdim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuru zeminde otobanda yol sesi nasıl? Ben lassalardan çok çekiyorum bu konuda sanki değdiği her mm kareyi içeride hissediyorum gibi geliyor yazlıklardan sonra :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;492405
Demek ki suyu görünce hepsi az çok uğultu yapıyor (mu acaba?? diğer arkadaşlar ne der?)

An itibariyle burada da acayip yağış var, dize yaklaştı kar. Garaj girişi eğimli, ve dar. Biraz da kayınca hiç denemedim düzdeki başka garaja girdim.

Abi benim okul dağın başında, Ankara'ya ilk kar bizim okula düşüyor olabilir:D Lastiklerin karda affı yok yeter ki buz olmasın:)

Abi bu arada benim eski kışlık lm-20 bridgestone lar ıslakta hiç ses yapmıyordu.Zaten kaya gibiydı çok sertti.

Alıntı yapılan: kadir_;492411
Kuru zeminde otobanda yol sesi nasıl? Ben lassalardan çok çekiyorum bu konuda sanki değdiği her mm kareyi içeride hissediyorum gibi geliyor yazlıklardan sonra :)

Ben yazlıklardan sonra çok rahatsız edici bir fark yaşamadım.Hatta sesine hiç takılmadım.Ama illakı fark vardır yazlıkla.Ama beni rahatsız etmedi hiç.Zaten motor sesli olunca gerisine takılmıyorum:lol:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;492405

Abi yanlamaktan oluyo o benimde jantların içi full karlı fotolarım var [emoji23] :D

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
205/55/16 olanı var bende de. 2 haftadır deneme fırsatım oluyor çetin hava şartları sağolsun. Karda bir sıkıntı çıkarmadı. Rampa falan dinlemiyor. Buzda da kış şartlarına uygun kullanışla dengeli gidiyor. Buzlu rampada denemedim ama hiç. Yağmurlu havada biraz uğultu yapıyor evet. Düzgün asfaltta yaz lastikleriyle aynı seviyede yol sesi ama mıcırlı asfaltta daha fazla.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conti iyidir kış lastiğinde. Benim de zamanında kışlıklar hep contiydi. Şirket aracında Goodyear kullanıyoruz. O da gayet başarılı.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dogan lastik yanagin 4mm buyumus. Hemen hemen %4 bile degil yanaktaki artis. Yazliklarin konforsuz bence.

Conti premiuim cont 5 yazlik kullaniyorum yazin. Tutusu harika ekonomi yok bide yuke binerek fren yapinca (100km/h uzeri yokus asagi uzun soluklu fren) ses yapiyor. Ama dedigim gibi yol tutus HARİKA!

Gecen saglam karda (eskisehir yolu full+full karken) conti kisliklari arkadasimin arabada denedik. Yeni almis. Gayet hosuma gittiler benim. Eskisehir yolunda 80-100 gidiyoduk valla. Rally mode a girsem 140-150 giderim demekki o lastikle. Uzun lafin kisasi forza continental

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;492626
Dogan lastik yanagin 4mm buyumus. Hemen hemen %4 bile degil yanaktaki artis. Yazliklarin konforsuz bence.

Conti premiuim cont 5 yazlik kullaniyorum yazin. Tutusu harika ekonomi yok bide yuke binerek fren yapinca (100km/h uzeri yokus asagi uzun soluklu fren) ses yapiyor. Ama dedigim gibi yol tutus HARİKA!

Gecen saglam karda (eskisehir yolu full+full karken) conti kisliklari arkadasimin arabada denedik. Yeni almis. Gayet hosuma gittiler benim. Eskisehir yolunda 80-100 gidiyoduk valla. Rally mode a girsem 140-150 giderim demekki o lastikle. Uzun lafin kisasi forza continental

Bence de yazlıklar konforsuz abi.Contiler gerçekten yumuşak..

Bu arada Passatta contisportcontact5 var.Az ısınsın yeter ki, ısındıktan sonra virajdan viraja ıslak kuru fark etmiyor:)