škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol Bilgisayarı Sorunu-İkinci Hafıza

dgn · 9 · 2997

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bu bir sorun mu tam bilmiyorum ama çok garibime gidiyor. Paylaşmadan duramadım. Her yakıt aldığımda ikinci hafızayı sıfırlarım, sorun tamda burda başlıyor. Depoyu doldurdum ikinci hafızayı sıfırladım. Kontağı çevirdim gaza basıp eve geldim. Yapılan yol aynı olmasına karşın karşıma iki farklı tüketim çıkıyor. Birinci ortalama tüketim ile ikicincisi birbirini tutmuyor. İkinci hafıza hep fazla tüketim çıkıyor. Oysaki yapılan yol aynı. Acaba bu durum normal mi? Mantığım hiç anlamıyor bu durumu. Aynı yolda iki farklı tüketim çıkıyor.

Not: ikinci hafıza sıfırladığında birinci hafızada sıfırlanıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;459763
Aslında bu bir sorun mu tam bilmiyorum ama çok garibime gidiyor. Paylaşmadan duramadım. Her yakıt aldığımda ikinci hafızayı sıfırlarım, sorun tamda burda başlıyor. Depoyu doldurdum ikinci hafızayı sıfırladım. Kontağı çevirdim gaza basıp eve geldim. Yapılan yol aynı olmasına karşın karşıma iki farklı tüketim çıkıyor. Birinci ortalama tüketim ile ikicincisi birbirini tutmuyor. İkinci hafıza hep fazla tüketim çıkıyor. Oysaki yapılan yol aynı. Acaba bu durum normal mi? Mantığım hiç anlamıyor bu durumu. Aynı yolda iki farklı tüketim çıkıyor.

Demekki vw mühendisleri passatta bu hatayı anlayıp yeni mqb plartfomlara yakıt aldıktan sonra diye bi seçenek koymuş :))

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;459763

Istasyondan ev kaç km?

Sen sıfırlasan bile ikinci hafıza son 50 kmyi baz alır tüketim değeri için

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459765
Demekki vw mühendisleri passatta bu hatayı anlayıp yeni mqb plartfomlara yakıt aldıktan sonra diye bi seçenek koymuş :))

Fabia araç:) Ama mqb deki yakıt aldıktan sonra olayı gayet mantıklı olmuş.

Alıntı yapılan: lrfan;459773
Istasyondan ev kaç km?

Sen sıfırlasan bile ikinci hafıza son 50 kmyi baz alır tüketim değeri için

20 km hocam, eger dedigin gibi son 50 km ise her sey normal demek ki. Ama sen her seyi sifirladigin halde arabanin sifirlamamasi ilginc biraz.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;459775
Fabia araç:) Ama mqb deki yakıt aldıktan sonra olayı gayet mantıklı olmuş.

20 km hocam, eger dedigin gibi son 50 km ise her sey normal demek ki. Ama sen her seyi sifirladigin halde arabanin sifirlamamasi ilginc biraz.

Bende passatın neresini kötüleyeceğimi şaşırdım artık :))

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459777
Bende passatın neresini kötüleyeceğimi şaşırdım artık :))

Onu anladım hocam:D Tahmin ederekte Fabia bölümüne açtım konuyu ama olmadı:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;459779
Onu anladım hocam:D Tahmin ederekte Fabia bölümüne açtım konuyu ama olmadı:D

Valla gözümü karartıp ölücüler gibi dalmışım konuya şimdi gördüm başlığı :)))

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;459775

Adı üstünde ortalama tüketim ; ). Ortalama alacak belli miktarda bir veri lazım ki doğru hesap yapsın.  Her şey yolunda merak etme

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sorun yok,bende ne Passat ne de Poloda iki ortlamayı aynı görmedim hiç,sürekli farklı.