škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni passatmı Superb 2 mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
97 passsatta mondeoda 406da e46 da 2.5 yıldız alır passatta güvenli değildir

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1997 passatın yıldızı 3 tür ayrıca puanı da 19 dur.mercedes c nin ki ise 2 yıldızdır ve puanı 16 dır.bmw 3 ünki 1.5 yıldızdır ve puanı 10dur.mondeonun ki 2.5 yıldızdır ve puanı 17 dir. sonuç ortada yorum yapmaya gerek yok

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki o kadar cüsseli passat 3 yıldızla güvenli midir?

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki bu kadar abartılan tecrübeli denilen mercedes e bmw 1.5-2 yıldız yeterli mi?

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sysphos ve adorno ve rumuzlu arkadaşlarım ;

Açıklayıcı ve bilgilendirici yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Burada fikrini açıkça beyan eden arkadaşlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu şekilde bilgilerimizi paylaşarak siz de ben de yeni bir şeyler öğreniyoruz.

Bu farklı düşüncelerimizi, fikirlerimizi bizi yeri geldiğinde ortak noktalarda da buluşturacak, yeri geldiğinde ayrıldığımız noktalarda olacak.

Ve bu fikir ayrılıkları birbirimizden yeni şeylerde öğrenmemizi sağlayacak.

Bakın yurtdışında Skoda SuperB Mercedes S Class, Passat CC, hatta Audi TT ile karşılaştırılmış.

Bu karşılaştırılmaların yapılması SuperB’ in bu arabalardan çokta farklı kaliteye sahip olmadığını, bu araçların birbirlerinin muadilleri ya da birbirlerine yakın araç olduklarını gösterir.

Örnek olarak aşağıdaki linkleri koyuyorum buraya.

Birinci linkte SuperB, Passat CC, Audi TT karşılaştırması

http://www.youtube.com/watch?v=fmA3xpVdjn8

Bu linkte de Skoda SuperB’in Mercedes E Klass serisiyle karşılaştırması yapılmış

http://www.youtube.com/watch?v=bIYs7oBUO3w

Son verdiğim linkte de araç caddenin işlek bir yerine çekilerek markası kapatılıyor ve insanlara aracın markası soruluyor.

Alınan cevaplar çok ilgi çekici, seyretmenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=yVG_PEAHrLs&feature=related

Verilen cevaplar PREMİUM MARKALARI tercih eden insanların bu markaları gerçekten MARKA PRESTİJİ VE İMAJI için tercih ettiğini teyit eder gibi.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2011, 21:36:50 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok merak ediyorum kaç tane SuperB kullanıcısı 184'lük 320D kullandı..

İki aracıda kullanmış biri olarak eğer arkada oturmuyorsanız SuperB'nin hiçbir artısı yok gözümde.

Büyük araba filan diyeceksiniz de SuperB büyüklüğü gereksiz bir büyüklük yani kullanan değilde arkada oturana keyif vercek tarzda. E arabayı şöfor değil ben kullandığıma göre arabanın bana keyif vermesi gerekir. SuperB'de rahat gitmek dışında herhangi bir keyif alamıyorsunuz.

Ha alıyorum diyen kullanıcıda kusura bakmasın keyifli arabaya binmemiştir.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;184819
-Melez de olsa sonuçta bir Alman olduğu için kısaca.

ne güzel söylemişsiniz Alman olduğu için diye.

aynı paraya hakiki Alman varken niye melezini alim hemde biri bmw digeri skoda ;)

skoda yı bmw ile karşılartırmak başta skodaya haksızlık etmektir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: remusmark;185200

skoda yı bmw ile karşılartırmak başta skodaya haksızlık etmektir.

Bence BMW'ye direk küfretmektir.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahcasa;185088
peki bu kadar abartılan tecrübeli denilen mercedes e bmw 1.5-2 yıldız yeterli mi?

aradan sadece bi yılı secmek hic te objektif olmamış. ozman bi sonraki kasada c serisi 5 yıldız almış.

sadece kaza testlerindeki puanmıdır kriter.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 00:51:16 Gönderen: remusmark »

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı almadan önce aşağıdaki videoyu seyretmiştim, düşünsenize, sadece 2 sn fark var!.. Skoda Octavia ile Audi R8 fiyat/performans olarak karşılaştırılamaz bile!.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=s_abW86x9Fc

Sanırım anlaşılamadığım bir nokta var.. Ben Superb'e kötü bir makina demiyorum; aksine çok beğeniyorum.. Eğer Borusan'ın, 3.20d'ye C serisi ile kapışabilmek amacıyla günümüzde uyguladığı fiyat politikası olmasa, kesinlikle Passat yerine Superb alın derim, konu da burada kapanır zaten..

Fakat, oralarda bir yerlerde, 85 milyara 184 beygirlik sıfır BMW satılıyor!.. Bu, basit bir marka imajı değil, tekrarlıyorum, t-shirt almıyoruz..

Korkarım ki Skoda farklı bir "marka imajı" yaratmış..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sysyphos;185209
Ben de aracımı almadan önce aşağıdaki videoyu seyretmiştim, düşünsenize, sadece 2 sn fark var!.. Skoda Octavia ile Audi R8 fiyat/performans olarak karşılaştırılamaz bile!.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=s_abW86x9Fc

Sanırım anlaşılamadığım bir nokta var.. Ben Superb'e kötü bir makina demiyorum; aksine çok beğeniyorum.. Eğer Borusan'ın, 3.20d'ye C serisi ile kapışabilmek amacıyla günümüzde uyguladığı fiyat politikası olmasa, kesinlikle Passat yerine Superb alın derim, konu da burada kapanır zaten..

Fakat, oralarda bir yerlerde, 85 milyara 184 beygirlik sıfır BMW satılıyor!.. Bu, basit bir marka imajı değil, tekrarlıyorum, t-shirt almıyoruz..

Korkarım ki Skoda farklı bir "marka imajı" yaratmış..

Bu başlıktaki son mesajımı yazıyorum.

Konuyu daha fazla uzatmaya gerek görmüyorum.

Siz diyorsunuz ki Bmw, Mercedes gibi Premium markalar diğer markalardan gerçekten farklı

Ben de diyorum ki bu araçların tercih edilmesinde en büyük etken Marka İmajı ve Prestiji.

Ama şu noktada herhalde aynı düşünceye sahibiz sanırım ;

Bmw 7.40 ya da 5.20, 5.30, Mercedes E serisi gibi araçları tercih etmeye yetecek kadar maddi gücü olan  insanların genelinin

İlk tercihi Mercedes ya da Bmw olur, SuperB olmaz.

Benim de ilk tercihim Bmw ya da Mercedes almak şeklinde olurdu.

Herkese İyi Geceler.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence mesele bmw mercedes değil

skodanın kendisi ve imajı

40 bin varsa skodaya bağlarım ama 90 bini skodaya bağlamam olayı.

bmwden belki üstün yönleri olabilir ama unutmayaşımki 90 bini olan adamın bmw seçmesi

bmwnin geçmişte yaptığı araçlardır skoda da olmayan.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamda abi burda ben bmw alsam 5 yada 7 serisi almam lazim diyor suberb in es degeri onlar diyor genislik olarak tutupta 3:20 ile octavia yi karsilastirmiyor ve 5 serisinede butcem yetmiyor demeye calismis diye anladim zaten son cikan 5 serisinde bile arka diz mesafesi hic iyi degil inceleyenler direk bunu yaziyor tama kalite prestij var ilk once ne bekledigin onemli arabadan..

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Otomobilden beklentiniz;

Çirkin bir arka tasarım

Orantısız uzunlukta makam aracı görüntüsünde bir araç

Sınıfına göre muhteşem büyüklükte iç mekan

Bol donanım Konfor ve rahat yolculuk ve F/P ise evet SuperB alabilirsiniz.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Adam 6.7 lt/100 km ortalama ile düz ara 240 gidiyor ve bu linkteki araç 177 bg versiyon, şu ankiler 184 bg :hanz: Artık 250 ile Bolu'ya tırmanır :D

Anlık tüketimi ise 15 lt civarı, benim 1.4 davşan gaz yerde 5. viteste 13-14 çekiyor, ne anladım bu işten :lol:

Mazaallah Allah çarpacak bunları şirk koşuyorlar, kul yapısı mı değil mi belli değil tövbeler tövbesi...

http://www.youtube.com/watch?v=73ZASL8ZMcg&feature=related
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 01:32:48 Gönderen: hakanerdogan »