škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OGS ön camda nereye takılır?..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Elimde bir adet OGS cihazı, bir adet de ön cam var.. Araç 2011 elegance Octavia.. Dikiz aynasının arkasında yer alan benekli bölmenin içine mi; yoksa benekli bölmenin altına mı konmalı?..

Ön cam atermik mi bilmiyorum, ki genel olarak son yıllarda çıkan araçların camlarının atermik olduğu dile getiriliyor.. Amaç da kızılötesi ışınların içeriye girmesinin engellenmesi.. Camın dış yüzeyinde ince bir katman bu işlevi görüyormuş, katmanın yer almadığı yer de ön camdaki benekli alanmış.. Dolayısıyla OGS de kızılötesi ışınla çalıştığından benekli bölmeye konsun deniyor..

Aksi taktirde, bu benekli bölme ne işe yarar?..

a)yağmur sensörü b)rezistant c)kızılötesi ışınların geçmesi gereken alan d)hiçbiri

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A olamaz o benekli alan her arabada var ama yağmur sensörü her arabada yok,
B rezistansın orda bir işlevi olmaz, ondan onuda eliyorum,
C olabilir eğer verdiğiniz bilgi doğru ise.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla evet benekli yerden okuyabiliyor doğrusunuz ordan okunacak bi şekil konması lazım servisteki elemanlar bu konuda şikayet vs. almış tecrübe yaşamış olabilir nere konarsa çeker vs. bi danışmak lazım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OGS:confused::blm:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;183193
OGS:confused::blm:

otomatik geçiş sistemi.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende OGS var kullaniyorum, torpido ustunde okumuyor, ayna altinda okumuyor, sadece aynanin ustundeki siyah benekli bolgede okuyabiliyor. Bunu kesfedene kadar cami acip, elimi disari cikartip OGS'yi o sekilde okutuyordum :) .

Cift tarafli bir bant alip o bolgeye montaj sorunu cozecektir.

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;183270
Bende OGS var kullaniyorum, torpido ustunde okumuyor, ayna altinda okumuyor, sadece aynanin ustundeki siyah benekli bolgede okuyabiliyor. Bunu kesfedene kadar cami acip, elimi disari cikartip OGS'yi o sekilde okutuyordum :) .

Cift tarafli bir bant alip o bolgeye montaj sorunu cozecektir.

Çok teşekkürler..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle aynanın arkasındaki benekli bölgeye yapıştırmanız gerekiyor yoksa geçişlerde alarm öter :)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
iyi de bizim ön camın solunda bir kart tutucu var. onu bana satış elemanı ballandıra ballandıra anlatıyordu, işte OGS kartını buraya yerleştiriyorsunuz, kolaylık oluyor falan diye. nolcek şimdi.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet orasi kart tutucu ancak atermik cam altinda kaliyor. Normal kartinizi koyarsiniz ama OGS calismaz, denedim cunku, alarmlar esliginde gecerken insanin ici bir hos oluyor :) (OGS maceralarimi bir anlatsam, yarilir buradaki herkes).

Ben oraya kurum kartini koyuyorum, sabah girerken kolaylik oluyor, ozellikle universitelerde felan pul veriyorlar ya, onu oraya koyun iste cama yapistirmayin mesela :).

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;183655
iyi de bizim ön camın solunda bir kart tutucu var. onu bana satış elemanı ballandıra ballandıra anlatıyordu, işte OGS kartını buraya yerleştiriyorsunuz, kolaylık oluyor falan diye. nolcek şimdi.

KGS kartı demek istemiş olmasın sakın :++:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim ogs cihazım 7 yaşına girdi :) arabamın göğüs üstündeki kapaklı cebin içinde durur sürekli.. ve kapakta kapalıdır.. bugüne kadar camda falso verdi ama o kapaklı cebin içinde kapağıda kapalıyken hiç falso vermedi.. görenler şaşırıyor zaten.. bir keresindede köprü gişelerinin orda cihaza para yükleticektim en sağdaki ogs çıkışının 15-20mt ilerisinde sağa parkettim ve attım omuz çantamın içine.. ogs hattından yürüyerek geçiyordum ki biiip diye bi ses gelmez mi :haha:.. yaya olarak ogs li geçiş yapan ilk benimdir heralde dünya üzerinde :++::++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;185109
benim ogs cihazım 7 yaşına girdi :) arabamın göğüs üstündeki kapaklı cebin içinde durur sürekli.. ve kapakta kapalıdır.. bugüne kadar camda falso verdi ama o kapaklı cebin içinde kapağıda kapalıyken hiç falso vermedi.. görenler şaşırıyor zaten.. bir keresindede köprü gişelerinin orda cihaza para yükleticektim en sağdaki ogs çıkışının 15-20mt ilerisinde sağa parkettim ve attım omuz çantamın içine.. ogs hattından yürüyerek geçiyordum ki biiip diye bi ses gelmez mi :haha:.. yaya olarak ogs li geçiş yapan ilk benimdir heralde dünya üzerinde :++::++:

Hocam yalnız plaka görmeden OGS cihazını görünce alarm çalması gerekmezmi?
Çünkü sistem plakayı görüp cihazla eşleştiriyor aynı anda.Yanlışım varsa düzeltin?:)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;185111
Hocam yalnız plaka görmeden OGS cihazını görünce alarm çalması gerekmezmi?
Çünkü sistem plakayı görüp cihazla eşleştiriyor aynı anda.Yanlışım varsa düzeltin?:)

tam tersi oluyor bu uygulama..cihazı görmeyip alarm öttüğü anda fotoğrafı çekiyor.. periyodik olarak kaçış geçişler inceleniyor ve kaçış geçiş yapan aracın plakası sisteme giriliyor ogs cihazı o plakaya bağlı olarak sistemde görünüyorsa etiket okunamamıştır gibi bir sebeple normal geçiş ücreti olarak işlem görüyor..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eğer okumama durumu varsa kameradan alınan plaka görüntüsüne bakılıyor, sistemde tanımlı OGS varsa hesabından düşüyorlar, kaydın yoksa plakana ceza geliyor. Geçerken gerçek zamanlı eşleme yok  ;)