škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citroen METROPOLİS

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fransız otomobil üreticisinin 2008’den beri Şanghay’da bulunan uluslararası tasarım ekibi tarafından yaratılan Citroen Metropolis 1 Mayıs-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Şanghay Dünya Fuarı’ndaki Fransız standında sergilenecek.
Sofistike ve lüks Citroen Metropolis Konsepti, farklı silueti ile heybetli bir “endama” sahip; araç 5.3 m uzunluğunda, 2 m genişliğinde ve 1.4 m yüksekliğinde

Citroen Metropolis’in hibrit aktarım organı 2 litrelik V6 bir benzinli motoru ve 7 vitesli, çift debriyajlı elektronik bir vites kutusu kullanıyor. Düşük hızlarda Citroen Metropolis Sıfır Emisyonlu Araç (ZEV) modunda işliyor; elektrik motoru sürekli olarak 55 beygir, maksimum ise 95 beygir güç üretiyor. Ana yollarda ve otoyollarda sabit hızlarda benzinli güç kaynağı 272 beygir güç ve 375 Nm tork üretiyor. .Ayrıca citroene özgü olan hyrdropnömatik sisteminde bugüne kadar gelişmiş en yüksek versiyonu kullanılacak yani kısaca aracın yerden yüksekliği heran otomatik yahut manuel olarak elinizin altında.Kim demiş çevreci- elektrik motorlu ve sıfır emisyonlu araçların küçük, konforsuz olacağını. Citroen bu yargıyı büyük, yüksek hacimli ve konforlu bir limuzin ile yıkmayı deneyecek. 1- 31 Ekim 2010 tarihleri arasında Shanghai World Fair‘da Citroen’in 2008 yılından beri Shanghai ‘da bulunan tasarım ekibi tarafından tasarlanan büyük lüks sedan veya limuzin konsepti Citroen Metropolis modeli sergilenecek. Devasa içten yanmalı motoru ve elektrik motoru ile hem sıfır emisyon hemde CO2 canavarı olma özelliğini taşıyor.5.3 m uzunluğunda, 2 m genişliğinde ve 1.4 m yüksekliğinde
- 272 beygir güç ve 375 Nm tork üreten 2 litrelik V6 bir benzinli motoru, sürekli 55BG ve maksimum 95BG güç üretebilen elektrik motoru bulunmakta.Sollama gibi ilave performansın gerekli olduğu hallerde otomobil hem elektrik motorunu, hem de içten yanmalı motoru kullanarak maksimum 460 beygir güce ve 430 Nm torka ulaşıyor(4 ltlik V8 benzinli ile eşdeğer güçte) bir canavara dönüşmekte. Tüm bu gücü 4 tekerleğine, çift debriyajlı 7 vitesli elektronik bir vites kutusu ile aktarmakta.
- Düşük hızlarda sadece elektrik motoru ile ilerleyebilen araç Sıfır Emisyonlu Araç (ZEV) modunda ilerlerken, karma kullanımda 70g/km ‘de CO2 salımı yapmakta.
- Aks mesafesi ile Audi A8 L ve Mercedes S-Class ile yarışıyor. Aks mesafesi bakımından Mercedes S-Class’dan büyük, Maybach’den daha geniş bir yapıya sahip.
- Hypnos concept modeli ile aynı tasarım felsefesine sahip.
- ‘Pearl Silk‘ boyama tekniği sayesinde her ışık oyununu araç üzerinde görebilmekteyiz.
Araca önden baktığımızda, kaslı hatlarıyla uyumlu farları ve uçurtmaya benzeyen köşeli ön ızgarasıyla, oldukça otoriter ve sert görünüyor. Arka tarafa doğru geçtiğimizde ise, aracın dengesini koruyan aerodinamik çizgiler devam ederken, artık Citroen’in imzası haline gelen C5 tede kullandığı konkav (iç bükey) arka cam dikkatlerden kaçmıyor..
Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hurd@cı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gözüme çok değişik gelen bir araç,ilk bakışta vaaay dedittirdi :knp:

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hurd@cı;323371
Gözüme çok değişik gelen bir araç,ilk bakışta vaaay dedittirdi :knp:
gerçekten aşırı dikkat çekici bir tasarım birde yanlarda kırmızı ledleri filan var o fotoları bulamadım onlarda harika.Boyutları E sınıfından bile büyük  5buçuk metrelik uzunlukta 2metre eninde 460beygirlik bir alet ve bunların hepsi 2000cc motordan çıkıyo ekstra vergi ödemeyede gerek yok ve citroenin fiyat politikası gereği bu aracın ülkemizde alınabilir fiyatlarda çıkabileceğine inanıyorum...saygılar

06lkn66

• Ziyaretçi
bu haliyle en  büyük problem park sorunu bide sıradışı tasarımların bizim ülkemizde kabul görmesi için daha epey zaman var :)

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;323472
bu haliyle en büyük problem park sorunu bide sıradışı tasarımların bizim ülkemizde kabul görmesi için daha epey zaman var :)
zaten e sınıfı büyük boyutlarda aracı olanların genelde bizim gibi park sorunu çekmediği aşikar nere gitse vale var:)) sıradışı tasarımı uygun fiyatla verin bizim millet bak neler yapar:++:

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu alan kişinin düşüneceği son şey park sorunu olur sanırım :D

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
piyuuuvvv  :syg2: :syg2: :syg2:
bunun 1.6 dizeli çıkar mı acep :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;323593
Küfrettim:D

Çok ayıp :rm:

Çevrimdışı gurhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eee efsane ds serisi yapan bir markaya böyle araç yakışırrr.

70 lerde ki şu aracını hala çoğu modern araçtan daha güzel bir iç dizayna sahip.

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;323536
piyuuuvvv :syg2: :syg2: :syg2:
bunun 1.6 dizeli çıkar mı acep :D
hele 1,3dizeli olursa vergiden fiyatıda bayagı düşer yıllık vergiside amma azalır :++:

Alıntı yapılan: FF;323597
Çok ayıp :rm:
ben sadece küfür etmeye yeltendim ama çocuk vardı devam etmedim vallahi :++:

Alıntı yapılan: gurhan;323722
60000 Euro dan aşağı olmaz olay olmuş
50bin euro olsa alırdım :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cıtroen mi bu şimdi?
inanmam abi

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhteşem diyorum o kadar sanki reno ile tanışmıyorlar ve reno ülkesinin aracı değil.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ