škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arafilboylu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar bende 1.6 105 TDI skoda rapid arabam var petrol ofisinden yakıt almaktayım arabanın göstergesinde ortalama tüketim 8.1 gösteriyor.Sizce bu normal mi yoksa arabada bir sıkıntımı var.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2014, 21:43:28 Gönderen: arafilboylu »

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arafilboylu;464000
selam arkadaşlar bende 1.6 105 skoda rapid arabam var petrol ofisinden yakıt almaktayım arabanın göstergesinde ortalama tüketim 8.1 gösteriyor.Sizce bu normal mi yoksa arabada bir sıkıntımı var.

Merhaba,
 Benim iki adet 105 lik TDI rapid'im var, her ikisine de sürekli Petrol ofisinden yakıt alırım, Sakin kullanış (abartı yavaşa kaçmadan) tarzım var, şehir içi İstanbul trafiğinde 5.4 / 5.7 arası, Tem yolunda kısa mesafe de olsa (40 km mesafe uzunluğunda) 4,1 e kadar ekranda gördüm, bu değer 90 km hız da, düşük viteslerde agresif asılmalar veya aksine devirsiz vites kullanışlarında bu oran ciddi şekilde değişir.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2014, 21:22:19 Gönderen: westwint »
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 1.6 tdi dsg 105 hp Octavia var. Şuan km 10500'de. Trabzon şehir içi ort tüketim 5,9 lt gösteriyor. Çok agresif kullansanız bile Rapidin o kadar yakacağını düşünmüyorum. Benim araç ilk kmlerde bile o değerleri göstermiyordu. Aracı yeni mi aldınız?

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın hava filtresinin borusunun üstündeki zımbırtıda continental mi yoksa bosch mu yazıyor ?

8.1 abartı yüksek bir değer. istesemde yaktıramam sanırım benim araca. yol bilgisayarını baz almam, her depoda fuller hesaplarım. 5.1-5.3 yakar karışık kullanımda ki ben ortalamanın üstünde agresif kullanırım. bugün lüleburgazdan edirneye otobandan gittim. 150 ye sabitledim. yol bilgisayarına göre yanlış hatırlamıyorsam 5.3 le bitti yol. dönüşte e-5 ten geldim. 100-110 ortalama ile 3.8 le bitti yol. 90 la gitmiyorum zira 5. vites çok uzun 90 az geliyor bence. depoyu fulleyeli 500 km oldu tam yarıda yaklaşık. bittiğinde fulleyip genel ortalamayı ölçüyorum.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arafilboylu;464000
selam arkadaşlar bende 1.6 105 TDI skoda rapid arabam var petrol ofisinden yakıt almaktayım arabanın göstergesinde ortalama tüketim 8.1 gösteriyor.Sizce bu normal mi yoksa arabada bir sıkıntımı var.

Benim araç DSG TDI rapid. Ilk aldigimda Kışın sürekli kısa mesafe (ev-iş 4km) şehir içi kullanımda 7.5 ortalama veriyordu.  Son zamanlarda istanbul şehiriçi tüketimi 7 litre. Araç 5 bin oldu.  Şehir Dışı tem de test ettim normal kullanımda 4 lt yakalaniyor.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kisa mesafe gidiyorsaniz normal 15 km den dusuk km lerde ortlama tuketimin yuksek cikmasi son derece normal .Motor verimli calisma sicakligina gelmeden ortalama tuketim yaniltir.

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arafilboylu;464044
bosch yazıyor

bosch beyinli seat toledo ve continental beyinli rapidi test eden kişi videoda yaptığı karşilaştırmada toledonun bariz fazla yaktığını ve rapide göre isteksiz olduğunu söylemişti o yüzden sordum. iki araba birbirinin platform kardeşi, hemen hemen aynı yakması gerek. ben servisten özellikle continental istemiştim alırken, gelen 4 aracın biri benimki gibi diğer 3 ü boch beyinliydi. yazılım vs de olmuyor bosch beyine.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şürüş tarzınızı bilemiyorum ama bizim 1.4 TSI bile şehiriçi agresif kullanımda 9, 9.5 civarı yakıyor. Dizelin bu kadar yakması normal değil bence.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de şi ortalama 5.7,
8.1 i görmek için 5. vitesi hiç kullanmamak lazım sanırım.

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;464131
bende de şi ortalama 5.7,
8.1 i görmek için 5. vitesi hiç kullanmamak lazım sanırım.

Gayet doğru oran..
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 5.7 lt lik yakit tuketimini hangi sartlar altinda yapiyorsunuz misal a lokasyonundan b lokasyonu neresi kac km ne kadar isik var yokus durumu nasil trafik nasil ortalama kac km hizla gidiyorsunuz bunlarida yazarsaniz icini doldurmus olursunuz cunku ornegin maslakdan mkoye 5 litre yada 6 litre ile gidilecegine ihtimal vermiyorum yani kosullari belirtirseniz kullanicilar araclarindan suphelenmeyi birakabilirler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TEM otoyolunda 70 km sabit hızda 7. viteste 4 litre değerlerini görüyorum benzinli araçla

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;464319
TEM otoyolunda 70 km sabit hızda 7. viteste 4 litre değerlerini görüyorum benzinli araçla
4 lt mi dedin hocam,o zaman ben octi ile köprüden atlamaya gidiyorum:D
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ