škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bir sorun???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2016 model 8000 de skoda fabia 1.2 dsg sahibiyim.aracta şöyle ilginç bir olay başsıma geldi.normal yolda giderken yokuş assağı bir yola girdim vites bu arada d konumunda.ayağımı gazdan çektim ve normai yokuş assağı giderken birden devir yükselmeye başladı 4000 devire kadar yükseldi frene basıp aracı yavaşlatırsam kesiliyor ama frene basmassam gazada basmadan yokuş assağı giderken araç kendikendine devir yukseltiuor.bunun sebebi ne olabilir sizce.birde özellikle park konumundan çıkarken gerigeri giderken hafif frene basarken bir gıcırdama oluyor.sanki balata sürtme sesi gibi nezaman geçer acaba?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten böyle olmasi gerekmiyor mu? bildigimiz motor frenini anlatıyorsun.

yada ben sorunu anlayamadim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşın cevabında söz ettiği gibi olması gereken bu zaten. Anormal bir durum yok.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bir durum. Yokuş aşağı giderken siz gaza basmadığınız sürece motor freni yapar, yapmak zorunda. Bu olmuyorsa sıkıntı var.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motor freni yapılırken devir yükseldiğini bilmiyordum.nasil desen sanki gaza basıyormuşum gibi motor sesi ve deviri yukseliyor.agir vasıta araçlarında retarderi çekerken yani motor frenini kullanırken böyle birşey olmuyor.tabi farklı yapıdaki araçlar.birde bu balata sürtme sesi be zaman kesilir acaba.

Sifir araç aldım ama böyle sesler duyunca insan rahatsız oluyor.tabi belkide alışmak kafaya takmamak lazim

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gençler yokuş aşağı giden D modundaki araç normalde vites aralıklarında 2000-3000 devirde iken vites attığı gibi vites yükseltmez. Gaza basılmadıkca yokuş aşağı giden araçta vites 5000-6000 e kadar zorlar atmadan önce ki alıp hızlanıp gitmesin diye. Bu olması gereken bir güvenlik önlemidir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahh o bağırmasına bende uyuz oluyom hemen kendim vitesi yükseltiyorum :D

Geri geri gelirken sürtme sesi hemen hemen herkeste var sebebini bilen yok

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplariniiz için teşekkür ederim sayın arkadaşlar.aklima gelmişken.sicak havalarda klima açınca komprasorden aşırı bir ses geliyor resmen bagiriyor.ama dediğim gibi çok sıcak havalarda içten çok rahatsız edemiyor ama dışarıdan bayagi ses geliyor.bununla ilgili servis birşey yapabilirmi.aracin garantisi daha var.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canasss;620314
Cevaplariniiz için teşekkür ederim sayın arkadaşlar.aklima gelmişken.sicak havalarda klima açınca komprasorden aşırı bir ses geliyor resmen bagiriyor.ama dediğim gibi çok sıcak havalarda içten çok rahatsız edemiyor ama dışarıdan bayagi ses geliyor.bununla ilgili servis birşey yapabilirmi.aracin garantisi daha var.

O da normal. Klima kullanımında içerden devirdaim yaptır dısarıda nsureklı sıcak hava pompalamasın alet. Sesin yuksek olamsı cok normal bırcok arabada o yüksek ses mevcut. Sorun degıldır. Otoparklarda vs durur pozisyonlarda cok ses varmıs gıbı gelır ama hersey normal soguttugu surece problem yok

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;620316
O da normal. Klima kullanımında içerden devirdaim yaptır dısarıda nsureklı sıcak hava pompalamasın alet. Sesin yuksek olamsı cok normal bırcok arabada o yüksek ses mevcut. Sorun degıldır. Otoparklarda vs durur pozisyonlarda cok ses varmıs gıbı gelır ama hersey normal soguttugu surece problem yok

Teşekkür ederim sayın jackalcarlos

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş aşağı inişte frene bastıkça sırf devir yükselmez aynı zamanda daha çok motor/kompresör freni yapabilmesi için vitesi de küçültür. Yokuş uygunsa biraz gaz vererek ya da manuelde vitesi büyütmesini sağlayabilirsiniz fakat bu durum kitapçıkta önerilmiyor! Çünkü gerekmiyor, zaten motora pozitif yük binmediğinden cut-off denen sistemle yakıt akışı kesiliyor. Anlık tüketimden takip edilebilir.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;620323
Yokuş aşağı inişte frene bastıkça sırf devir yükselmez aynı zamanda daha çok motor/kompresör freni yapabilmesi için vitesi de küçültür. Yokuş uygunsa biraz gaz vererek ya da manuelde vitesi büyütmesini sağlayabilirsiniz fakat bu durum kitapçıkta önerilmiyor! Çünkü gerekmiyor, zaten motora pozitif yük binmediğinden cut-off denen sistemle yakıt akışı kesiliyor. Anlık tüketimden takip edilebilir.

demek bu yüzden yokuş aşağı giderken devir coşmasına rağmen yakıt tüketimi düşüyormuş. sefaköy-yenibosna yokuşundan selamlar.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;620323

Kitapçıkta ilgili kısma bakma fırsatım olmadı. Uygun durumda vitesi manuel olarak büyütmek neden önerilmiyor acaba? Teknik olarak bir soruna yol açabileceğinden mi?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;620338
Kitapçıkta ilgili kısma bakma fırsatım olmadı. Uygun durumda vitesi manuel olarak büyütmek neden önerilmiyor acaba? Teknik olarak bir soruna yol açabileceğinden mi?

Hatırladığım kadarıyla vurgulanmak istenen şuydu; arabanın hızına uygun vitesten daha düşük bir vitese atılarak şanzımana aşırı yük bindirilmesi.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;620312
Ahh o bağırmasına bende uyuz oluyom hemen kendim vitesi yükseltiyorum :D

Geri geri gelirken sürtme sesi hemen hemen herkeste var sebebini bilen yok

Geri geri gelirken sürtme sesi dediğiniz R ye alıp gelirken yavaş yavaş fren yapınca gelen gıcırtı sesi mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi