škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çekiş düşüklüğü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2017 model 1.4 tsi 125 active aracım var. 17.000 km de araç gün içinde ya da bazen bariz çekiş düşüklüğü yaşıyor.bazen zıpkın gibi resmen yolda ivmelenip uçuyor. bazen motor bağırıyor atmosferik motor gibi çekişi düşük kalıyor eşşek misali .direksiyon birazda olsa sertleşiyor..sürüş konforu acayip kötüleşiyor 10.000 km dir sıkıntı böle. Herhangi bi arıza kodu yok. Böyle bi sorun yaşayan biri var mı acaba?
« Son Düzenleme: 07 Mart 2019, 20:16:11 Gönderen: Wolowow »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk aklıma gelen turboya baktırmak olabilir.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de turboda veya turboyu devreye sokan elemanlarda bir sorun olabilir.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yazılımsal bir sorun olabilir, aracınıza dışarda güvenilir bir yerde yazılım yükletebilirsiniz, önce soft bir yazılım yükletin aracın performansına aşırı katkı yapmayanından ve bakın bakalım araç alıştığınız tepkileri veriyor mu.
 Araba düzelir ve siz eski orijinal yazılımına geri döndürmek isterseniz eskı stock yazılımınızı tekrar yükletirsiniz.

Ancak yazılıma rağmen aynı tepkiler devam ediyorsa o zaman motor aksamındaki parçalara yönebilirsiniz.

Birde bilemiyorum benzer durum mu, formda bir arkadaş aracım 180 km yi asla geçmiyor arabayı sanki arkadan çekiyorlar falan diye bir sorunu vardı ve yanlış hatırlamıyorsam serviste ön ızgaranın oralarda bir parça değişti sorunum çözüldü falan gibi bir paylaşım yapmıştı.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Apple car play varsa aracınızda Skoda one app indirin program içeriğinde turbo basınç göstergesi yer alıyor buradan kontrolü sağlayabilirsiniz

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilemiyorum ne yapacağımı kaldım öylece. Sorun devam bulunduğum ilde servis yok. En yakın servis 450 km

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir yerde hava kaçağı olabilir. Yağ buharının olduğu yerlerden kaçırır. Özelikle yokuş yukarı çekişte zayıflama olur

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;648124
Kalitesiz yakıttan olmasın.

Yakıt farklı yerlerden denedim hatta würth enjektör temizleyici kullandım sonuç aynı. Beni asıl düşündüren gün içinde bazen yapıp bi sonraki çalıştırmada yapmaması

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolayından buji kablolarını ve ateşleme bağlantılarını kontrol edin. Hatta sökmeden yerinde ileri geri çeyrek tur döndürerek varsa bir oksitlenme geçici olarak teması sağlayabilir.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba aynı sorun bende de gelişti araca turboyu kesip korumaya alıyormuş gibi oluyor stop edip çalıştırınca düzeliyor siz sorununuzu çözdünuzmu?