škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Columbus montaj, Bolero demontaj

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperbCombi;566490
Ellerinize sağlık Colombus müthiş olmuş. Ben de arabamı alırken Colombus olsun istemiştim ama sipariş esnasında parasıyla bile satmadılar :) Colombus ünitelerden çok verim alınamadığını güncellemelerinin yapılamadığını vs vs söylediler ve müşterimizin tam anlamıyla kullanamayacağı bir donanımı satamayız dediler, tüm ısrarlarıma rağmen sipariş geçemeyeceklerini belirttiler. Umarım bahsi geçen sorunları yaşamazsınız...

5 yıldır Columbus kullanıyorum. Bu süreçte birkaç kez firmware güncelledim, yeri geldi cihaza komple format attım, defalarca harita yükledim... Firmware ya da haritaya erişim konusunda bir sıkıntı yok. Ancak harita Navteq tarafından yapıldığı için hiçbir zaman bir Başarsoft gibi olmuyor. Bir de yeni haritalarin boyutu arttığı için çift katman dvd gerekiyor, eğer cihaz benimki gibi eski bir cihazsa çift katman dvd okumuyor. Bu sorunu da haritayı sd karttan yükleyerek ya da harita verisini sıkıştırarak aşabiliyoruz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunsuz kullanabilmenize çok sevindim umarım bir gün benim de karşıma temiz bir Columbus çıkar da ben de alıp kullanabilirim. Tek kafama takılan GPS anteni montajı için yapılacak sökme takma işi... Sanırım tavan döşemesi falan sökülüyor... Söküp taktıktan sonra tıkırtıların çıtırtıların başlamayacağını bilsem ve de bu işi arabaya zarar vermeden yaptırabileceğim bir yer bulsam hiç düşünmem yaparım...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperbCombi;566509
Sorunsuz kullanabilmenize çok sevindim umarım bir gün benim de karşıma temiz bir Columbus çıkar da ben de alıp kullanabilirim. Tek kafama takılan GPS anteni montajı için yapılacak sökme takma işi... Sanırım tavan döşemesi falan sökülüyor... Söküp taktıktan sonra tıkırtıların çıtırtıların başlamayacağını bilsem ve de bu işi arabaya zarar vermeden yaptırabileceğim bir yer bulsam hiç düşünmem yaparım...

Tavan döşemesini galiba gps anteni ile radyo anteni ortak kullananlar yapıyor,bu konuyu tam bilmiyorum ama gps antenini ben havalandırma kanalının oraya koydum.Direk eski cihazı söküp bunu taktım.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sizde de Columbus mu var? bu şekilde çalışıyorsa çok iyi ya o zaman ciddi düşünebilirim bunu :)

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok çılgınca biliyorum ama servisten soran oldu mu güncel fiyatı nedir bu Columbus'un?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperbCombi;566514
Sizde de Columbus mu var? bu şekilde çalışıyorsa çok iyi ya o zaman ciddi düşünebilirim bunu :)

Evet ben de de var.3 kişiyiz şuan.Ben hatta satacaktım o zaman isteyen pek olmadı,şimdi kullanıyorum.Şuan biraz daha popülerleşti galiba.
Alıntı yapılan: SuperbCombi;566516
çok çılgınca biliyorum ama servisten soran oldu mu güncel fiyatı nedir bu Columbus'un?

iki yıl önce Vw'de Rns 510'a 12.000 lira istediklerini iyi hatırlıyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uçmuşlar iyice :) 12.000 ne ya :)

Benim için hep popülerdi ama arabayı alırken alamadım ona yanarım :uve: çalışmasa da istiyorum ben bir yolunu bulup haritaları güncellerim dedim yine de yok dediler işin ilginci :)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tolga Bey GPS anteni montajı çok basit. Torpidonun sağ tarafında kalan havalandırma kapağını söküyoruz. Hani ayak dayamayı takabilmek için sol taraftakini sökmüştüm. İçinde bir takım sigortalar vardı. Yarım metre uzunluğundaki bir şiş ya da benzeri (ben kalın elektrik kablosu kullandım) bir kabloya GPS kablomuzun cihaza takılacak ucunu elektrik bandıyla bantlıyoruz. Torpidoyu açıyoruz. Torpidonun üst tarafından çok rahat bir şekilde kabloyu cihazın arkasına atıyoruz. Hiçbir zorluğu yok. Anteni sabitleme derdi de yok nitekim mıknatıslı. Genelde monte edildiği yer hep burası. Uydu bulmada sıkıntı yok. 5-6 uydu üstelik kapalı havada çok rahat buluyor. İçiniz rahat etmezse A sütunu direğini söküp tavanla birleştiği noktaya da koyabilirsiniz (tabi Airbag'i engellemeyecek şekilde). Bu biraz daha uyduları erken bulmayı sağlar diye düşünüyorum ama uğraşmaya değmez. Orada yer kısıtlı.

Fotoğraf bir türlü ekleyemedim kusura bakmayın. Şu an Gelir Vergisi beyanları ile KDV beyanlarının son günleri. Çok yoğunum.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;566530
Tolga Bey GPS anteni montajı çok basit. Torpidonun sağ tarafında kalan havalandırma kapağını söküyoruz. Hani ayak dayamayı takabilmek için sol taraftakini sökmüştüm. İçinde bir takım sigortalar vardı. Yarım metre uzunluğundaki bir şiş ya da benzeri (ben kalın elektrik kablosu kullandım) bir kabloya GPS kablomuzun cihaza takılacak ucunu elektrik bandıyla bantlıyoruz. Torpidoyu açıyoruz. Torpidonun üst tarafından çok rahat bir şekilde kabloyu cihazın arkasına atıyoruz. Hiçbir zorluğu yok. Anteni sabitleme derdi de yok nitekim mıknatıslı. Genelde monte edildiği yer hep burası. Uydu bulmada sıkıntı yok. 5-6 uydu üstelik kapalı havada çok rahat buluyor. İçiniz rahat etmezse A sütunu direğini söküp tavanla birleştiği noktaya da koyabilirsiniz (tabi Airbag'i engellemeyecek şekilde). Bu biraz daha uyduları erken bulmayı sağlar diye düşünüyorum ama uğraşmaya değmez. Orada yer kısıtlı.

Fotoğraf bir türlü ekleyemedim kusura bakmayın. Şu an Gelir Vergisi beyanları ile KDV beyanlarının son günleri. Çok yoğunum.

Öncelikle bu yoğunluğunuzun arasında bu kadar çabuk cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim Yavuz Bey.
Anten olayını çözmenin bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum açıkçası buna çok sevindim. Bu gidişle ben de alacağım hayallerimi süsleyen bir Colombus... Bir ara Skoda servise de soracağım bakalım onlar da 12.000 mi diyecekler :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperbCombi;566534
Öncelikle bu yoğunluğunuzun arasında bu kadar çabuk cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim Yavuz Bey.
Anten olayını çözmenin bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum açıkçası buna çok sevindim. Bu gidişle ben de alacağım hayallerimi süsleyen bir Colombus... Bir ara Skoda servise de soracağım bakalım onlar da 12.000 mi diyecekler :)

Tolga Bey Skoda servislerinden temin edebilmenizi hiç mümkün görmüyorum, zira bu tarz işlere hiç girmiyorlar. Yapsa yapsa Yüncüler yapar, önce bir onlarla görüşün derim. Ancak benim tavsiyem bir süre takipte olun, genelde 3.000-3.500 bandında son versiyon sıfır cihaz ilanları düşüyor zaman zaman; ya da 1.500 civarına temiz 2. el bir cihaza da yönelebilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara Yüncüleri arayayım ozaman fiyat bilgisi alabilirsem buraya yazarım. Önerileriniz için çok teşekkür ederim Ender Bey. :ok: