škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yapılacak çok şey var :)

Ziyaretçi · 52 · 17033

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;140130
gy'lerdemı çıkma

Ayıp ettin, çıkma lastik asla almam :)

Güneş çarpınca eski çıkmış görüntü :D

« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 18:25:54 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabiayı hayata dönüş çalışmalarında kolay gelsin diyorum. :)

bu arada aracın stopları çok güzel durmuş boyanınca.

ekleme: hoş geldin. :)

lastiğin teki ne kadar?
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 20:10:03 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Birkan;140149
fabiayı hayata dönüş çalışmalarında kolay gelsin diyorum. :)

bu arada aracın stopları çok güzel durmuş boyanınca.

ekleme: hoş geldin. :)

lastiğin teki ne kadar?

Saolasın :)

Boya değil film, ama başta boyayıp geri sildiydim.

Ortadan fiyat konuşmayım mesaj atıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 20:15:49 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;140124
Bugün şu teker işini bitirem dedim. Lastikleri aldım. GY Efficient Grip. Methiyesini duyduk aldık bakalım. Sigortalı. Git yar gel nası oldu diye bile sormam yenisini verriz dedi :lol:

Sonra dedim yav bunlar Conti gibi değildir. Köye daşa kayaya vurmayım o kadar para verdik, gittim 4 tane çıkma sac jant aldım :D Bunlarada en ucuz kış lastiklerinden takacam 4 tane, maxxis, sava mava 70-100 liraya ucuz lastikler var kalın dişli onlardan takarım çamurda mis gibi gider, patlasa derdine yanmam :D

Hayırlı olsun Hakan.:)

GY E.G hakkında biraz bilgi vereyim. İncelediğim bir lastik.:)

Oncelikle hem elimde resmi bir karsilastirma var, hem de kuzenim kullanıyor, onu belirteyim.

Karsilastirmada ortaya cikan sonuc su: Lastigin yol tutus anlaminda pek bir esprisi yok. Ama cok belirgin bir zayifligi da yok bu konuda. Tek sikinti islak zeminde frenleme. Bu konuda bir zayiflik soz konusu. Ama ona dikkat edersen gayet temiz is gorecektir. Buna karsin bu lastik surtunme direncinde su ana kadar gordugum en basarili lastik. Felaket dusuk surtunmeli. 3.3'luk rekorumuzu sirf bu lastikler nedeniyle 3.2, hatta belki 3.1'e cekmen olasi diye dusunuyorum.:ok:(Conti PremiumContact 2'ler yulsek surtunmeli. Arada ciddi tüketim farki var. Eğer Eco Contact 3 de onun gibiyse mutlaka fark olacaktir.)

Gelelim kuzenden elde ettiğim pratik tecrübelere... Kuzenim aynı lastikleri ilk kasa Kia Cerato 1.5 CRDI 102 hp'de kullanıyor. Islak zemin icin herhangi bir sey soylemedi. Zira ıslak zeminde her normal surucu tedbirli kullanır zaten. Sınırları kesfetmek zor.

Ama kendisi normalde hakikaten sert ve atak arac kullanir. Deli dolu surer. Aracı da belirttigim gibi sana bana cakacak turden cok basarili bir araç. Kendisi bu kullanim kosullari altinda yol tutustan genel anlamda memnun oldugunu soyledi. Yani bu konuda icimiz rahat olabilir.:ok:

Frenlemesi de benim tanık oldugum kadariyla sorunsuzdu. Ama kullanmadigimdan eşik degerini bilemiyorum tabii gene de.

Ayrica kuzenim de lastigin "yumusak" karakterli oldugunu belirtti. Tabii bu biraz subjektif bir konu. Ama hakikaten ses ve his olarak aksini dusundurtmeyen bir lastik.

====

Kısacası tekrar hayırlı olsun. Guzel bir lastik. Degisik avantajlari var. Hele sen bir iyice kullan, bakarsın ben de dusunurum.:D Bizim Firestonlar hala is basinda.:++: (O değil de, bugunlerde iyice Firestonlarin icinde kaldim. Bunalti geldi vallaha.:++:)

Ha bir de bana da bir fiyat atabilirsen Ö.M ile sevinirim. Gerçi ölçü farklı, ama en azından karşılaştırma imkanı olur.:ok:

============================================

Kışlığa gelince,

Gel burda benim tavsiyemi dinle... O dandik lastikleri salla gitsin. Sana hem komik fiyatlı hem de çok başarılı bir lastik önereceğim. Üstelik bu lastik hem benim, hem de bizim Ziya'nın tecrübe ettiği, kendini kanıtlamış bir lastik: Kumho KW17.

Ziya'lar bunun 2. setini kullanıyor şu an Vectra'da. Hakikaten mükemmel bir lastik. Ha KW17 bulamazsan ben bizim KW19'ları da öneririm. Hatta bizim kw19 çamurda daha iyi iş bile görebilir belki. Ama kaygan zeminde yanal tutunması kw17 kadar iyi değil sanirim. (Kuruda mis gibi) Sen bilirsin artık.:ok:

Haydi hayırlı olsun tekrardan.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla 5 sene/64.000 km aynı lastiği kullandım, muhtemelen bunları takıp direksiyon başına geçtiğimde çok abartı yorumlar yapabilme ihtimalim yüksek :D

Ama yazdığın gibi genel anlamda yumuşak bir lastik olduğunu biliyordum, o yüzden köylük (bahane olarakda kışlık) gerçek anlamda bütçemi sarsmayacak lastik almak durumundayım.

Beni bilirsin az çok ekipmandan ziyade pilotajla giderim :D Şayet ki EcoContact 3 civarları bi lastikse bana yeterde artar bile :D

Bide benim en çok istediğim nitelik sessizlik. Zira sırf asfalt kullanacağım bunları. Sürtünmeside cidden düşükmüş, en az yaktıran lastik bu heralde öle araştırdımdı.

Zaten eline al futbol topu gibi hafifcene bişi.

KW19-17 konularına gelince, valla tanesi 100+ falansa alamam, has anlamda dandik ve ucuz bişey arıyorum. :D Mesela 4 tanesi 300 :lol:

Yorumun için saol. Fiyatı PM'liyorum.

IceMaN70

• Ziyaretçi
İyimiş ya garanti ben hep dikkat ederim sürtmesin diye gece aracı hızlıca park ediyim derken bi sürtü ve yanak yarıldı lastiğide yeni almıştım baya bi sövmüştüm :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öcelikle hoşgeldin abi özlettin kendini buralarda :)

Olaya gelirsek en az sesi olan ve sürtünmeside bir o kadar az olan lastik michelin energy diye biliyorum?

Kışlıklara petlasları çak gitsin abi fazla derdide olmaz en güzeli :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sağol :)

Petlas olabilir :D İyi fikir :lol:

Şöle en ucuz seriden, 175-80-14 :++:
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2010, 22:48:03 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;140356
Öcelikle hoşgeldin abi özlettin kendini buralarda :)

Olaya gelirsek en az sesi olan ve sürtünmeside bir o kadar az olan lastik michelin energy diye biliyorum?

Kışlıklara petlasları çak gitsin abi fazla derdide olmaz en güzeli :D

Yok kadir, değil. Bir ara dediğin gibi en düşük sürtünmeli idi. Ama bu Ef. Grip Energy Saver'i geçti o konuda. Ses konusu ise ölçüye göre çok değişken. Ama gene de Michelin bu konuda lider değil. Gürültülü bir lastik değil, ama Hankook (K-415, K-105 ve Kumho (KU-31) gibi daha sessiz örnekler var.

Değinmişken Mic. Energ. e de değineyim.

Michelin Energy de tıpkı GY Ef.Grip gibi çok düşük sürtünmeli. Zaten aralarındaki fark çok az. Ama Michelin'in bir konuda avantajı var: Kuru zemin yol tutuşu. Bu Energy Saver kuru zemin yol tutuşunda oldukça başarılı. Standart çoğu lastikten üstün, oldukça üst sıralarda yer alıyor. Ama düşük sürtünmeli özel bir lastik olarak tıpkı G.Year gibi ıslak zeminde fren mesafesi başarısız. Şu ana kadar düşük sürtünmeli lastiklerde iyi bir ıslak zemin fren mesafesi göremedik yani.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;140357
Sağol :)

Petlas olabilir :D İyi fikir :lol:

Şöle en ucuz seriden, 175-80-14 :++:

Ohooo, eğer ölçü küçültme şansın varsa daha ne konuşuyoruz; tak en kral marka 175 65 14'ü, kral gibi gez.:ok: Ha ucuz diyorsan da ultra ucuz olur o sayede. 175 65 14 o civardaki en kral ölçüdür.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bugün lastikleri takdırdım, tereyağ gibi oldu :)

Şöle başka bi 185-60-14 ile EF'yi elime aldım essahtan hafif bi EF. 4 tanesini üst üste koyup taşıyabildiydim baya hoş lastik.

Aracı zorlayamadım zira 2 ön disk ve 2 ön balatayıda değiştik şimdilik frenler tutmuyor :lol:

Ama sessiz tatmin oldum eski lastiklerimden sonra.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ahada biraz ganırttım açıklıkta, yol tutuştan memnunum. 55 ile kavşak dönüyordum çok mutlu mesut dönüyordu, aracın sınıfı belli, lastiğin tabanı belli. Gayet yeterli. Öneririm, ama biraz pahalı bi lastik olarak nitelendirilebilir bu sınıf bir araç için.

Beni en deli eden mevzu, aynı basınçta direksiyonun hafifliği, lastik tüy gibi ya sanki araba değil tekne oldu benim 5 sene/64.000 km kullandığım Contilerden sonra. (abartıyor olmam muhtemel zira eski lastiklerim kelek idi, ama o kadarda arabanın gidişinden anlamaz bi tip değilim, güzel lastik vesselam, bot çıkarıp spor ayakkabı giymiş gibi)

Bide şu frenler bi an önce alışıvereydi, dursun diye biraz çok basıyom :lol:

Kalın kalın yeni balatalarım ve pırıl pırıl disklerim :D

Yeni lastikler, EcoContact 3'lere benzer bi deseni var.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle