škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hız sabitleyici

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya kol orjinal ondan eminim hala kutusu filan elimde usta saatlerde uğraştı çömedi araç 1.vitesde bile hız sabitliyor 2-3-4 sorun yok 4.vitesde 165 km hızla bile sabitliyor fakat videsi 5 e atınca tık yok çalışmıyor delircem yani yazlımsalmı yada araçtaki farklı bir arızamı sebep oluyor bilemedim biraz araştırdım ford focusların yeni kasalarında tekerlek bilyası bile arızalı olsa devreye girmiyormuş 5.vitesde

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanAkca;490490
ya kol orjinal ondan eminim hala kutusu filan elimde usta saatlerde uğraştı çömedi araç 1.vitesde bile hız sabitliyor 2-3-4 sorun yok 4.vitesde 165 km hızla bile sabitliyor fakat videsi 5 e atınca tık yok çalışmıyor delircem yani yazlımsalmı yada araçtaki farklı bir arızamı sebep oluyor bilemedim biraz araştırdım ford focusların yeni kasalarında tekerlek bilyası bile arızalı olsa devreye girmiyormuş 5.vitesde

Hocam kutusunun içinden orjinal kablolarımı çıktı kablolamada mı bir sıkıntı oldu acaba ?

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evt orjinal kabloları çıktı zaten taktıysanız bilirsiniz daha önce bir mavi birde beyaz kablo var mavi kabloya direkt elektik verdi beyaz kablonunda ucunu konsolun tam üst noktasında biyere soktu diger kablo hazır soket zaten

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fren debriyajada hat cekilmesi gerekir diye hatırlıyorum,

Yetkili servisi zaten bu durumlar icin garanti olsun diye tercih ediyoruz, cözemezlerse iade ediniz, yok suda degisecek vs derlerse pahalıya patlar size,
anlastığınız fiyata baglayamıyorlarsa, söksünler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün hız sabitlemeyi denedim bu defa çalıştı.:oly:Artık kafasına göre takılıyor.:D
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;490510
Arkadaşlar bugün hız sabitlemeyi denedim bu defa çalıştı.:oly:Artık kafasına göre takılıyor.:D

abi sen işi bilmiyosun çalıştırmadan önce niyet etmen lazım o yüzden kabul olmuyo senin cc ler :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;490474
5. viteste 40 km ulaşmazmı.. ? bana laf mı attınız yoksa ciddimisiniz. :)

arakdaşımda pejo301 var.araç manuel vitesli ve hız sabitleme var. vites 4 e gelmezse veya 60-70km/s bir hıza ulaşılmazsa devreye girmiyor.

Yok canım, o ne demek??...
deneme yaparken o hıza ulaşmadan 5 e atılmış olabilir diye düşündüm...çünkü manual şanzımanda hangi viteste olduğunu bildiren bir sensör yok, dolayısıyla hız sabitleyiciyi etkilemez...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok 170 km hızla da 5 e attım yine yok fakat şöyle bir olay varmış bizim araçların beyni aracın vitesini biliyormuş devir saati ve kilometre arasında kurdugu dengeyle aracın pöryalarında yada abs sinde bir sıkıntı varsa en hızlı vites olan 5.vitesde hız sabitleyiciye izin vermiyormuş birde tekerlek ebatlarından olurmuş

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;490517
abi sen işi bilmiyosun çalıştırmadan önce niyet etmen lazım o yüzden kabul olmuyo senin cc ler :D
Şimdi fethiye'den geldim gelirken sabitledim belli bir km den sonra kendiliğinden yine devre dışı kaldı.Yakında afyon yolculuğum olacak inşellah bunu nasıl hallederim bilemiyorum?sabitleme kolunu değiştirsem kaç tl acaba?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;490778
Şimdi fethiye'den geldim gelirken sabitledim belli bir km den sonra kendiliğinden yine devre dışı kaldı.Yakında afyon yolculuğum olacak inşellah bunu nasıl hallederim bilemiyorum?sabitleme kolunu değiştirsem kaç tl acaba?

Deneme yamulma olabilir. Belki debriyaj musurun belki fren musurun bozuktur? Yol kameran var mi? Varsa arka cama tak tam sabitleyici devreden cikinca belki fren musuru anlik devreye giriyordur?

Devreden cikinca kendi kendine birkac kere freni pompala abi yemezse birkac kez debriyaji pompala. Yemezse kapat arabayi 3kere kontagi yarim ac kapat 4. Ye marsa bas. Denemek lazim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;490779
Deneme yamulma olabilir. Belki debriyaj musurun belki fren musurun bozuktur? Yol kameran var mi? Varsa arka cama tak tam sabitleyici devreden cikinca belki fren musuru anlik devreye giriyordur?

Devreden cikinca kendi kendine birkac kere freni pompala abi yemezse birkac kez debriyaji pompala. Yemezse kapat arabayi 3kere kontagi yarim ac kapat 4. Ye marsa bas. Denemek lazim.
Kamera bunu nasıl tesbit edecek ki,Freniz hareket veya seyir halindeyken mi basacağım..Ayrıca debriyaja müdahaleden sonra kapatmadan mı yapacağım...yani ayrıntılı olarak anlatırsanız memnun olurum bu denenmiş bir tecrübe mi,yoksa öylesine ya tutarsa muhabbeti mi?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;490890
Kamera bunu nasıl tesbit edecek ki,Freniz hareket veya seyir halindeyken mi basacağım..Ayrıca debriyaja müdahaleden sonra kapatmadan mı yapacağım...yani ayrıntılı olarak anlatırsanız memnun olurum bu denenmiş bir tecrübe mi,yoksa öylesine ya tutarsa muhabbeti mi?

Oylesine bir tahmin. Yazin basima geldi cnku araba durdugu yerde kendi kendine fren lambalarini yakiyordu 2 kere aku bitirdim bulana kadar. Meger fren musuru arizaliymis. Devreden cikinca sabitleyici dikiz aynasindan fren lambalariniz yaniyor mu yanmiyor mu kontrol edin. Frenden degilse baraci bosa alin birkac kere debriyaji sertce pompalayin sonra devreye sokmayi deneyin. Belki fren veya debriyaj musurunuzdeki switch arizalidir. Arada debriyaja yabda frene basili gibi algilatiyodur?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;490891
Oylesine bir tahmin. Yazin basima geldi cnku araba durdugu yerde kendi kendine fren lambalarini yakiyordu 2 kere aku bitirdim bulana kadar. Meger fren musuru arizaliymis. Devreden cikinca sabitleyici dikiz aynasindan fren lambalariniz yaniyor mu yanmiyor mu kontrol edin. Frenden degilse baraci bosa alin birkac kere debriyaji sertce pompalayin sonra devreye sokmayi deneyin. Belki fren veya debriyaj musurunuzdeki switch arizalidir. Arada debriyaja yabda frene basili gibi algilatiyodur?
:blm::syg2::hmm::blg: inşellah dediğin gibi olur yarın işe giderken deneyeyim.Olursa sana baklava ısmarlarım.:D:ok:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;490893
:blm::syg2::hmm::blg: inşellah dediğin gibi olur yarın işe giderken deneyeyim.Olursa sana baklava ısmarlarım.:D:ok:

Baklavaya ne hacet hocam yeterki isin gorulsun :) bu tarz arizalarda ilk basta en ucuz yerden baslanir kontrole ve degistirmeye. Bilgisayara baglanin birde umarim boyle ufak birseydir

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;490895
Baklavaya ne hacet hocam yeterki isin gorulsun :) bu tarz arizalarda ilk basta en ucuz yerden baslanir kontrole ve degistirmeye. Bilgisayara baglanin birde umarim boyle ufak birseydir
Geçen salı pc ye bağlandı sonra test sürüşüne çıktık elemanla 25 km en az 15 defa denedik hiç bir sorun çıkmadı ertesi günü göreve dönüş yolunda kendiliğinden devre dışı kaldı.Eleman motor arızasına bağlamıştı.Pc ye bağlandığında sensörlerde arıza  vermemişti.