škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hız sabitleyici

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nicusuv

• VAG Tutkunu
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
set düğmesidir o. sabitlemek istediğiniz hızı ayarlamak için.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kit parça kodu BEA 400 002...kabloyu ayrı bulursanız şeması bende var, buradan paylaşırım.
Bu kablo koldaki soketine takılıyor, diğer tarafında da fren pedalı, konfor ünitesi ve tesisatta (+) uca bağlanıyor.
Sonrasında kodlama yapılarak devreye alınıyor...1 saatlik bir işlem.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
birde özellikle bilen arkadaşların ilgisini rica ederek bir soru sormak istiyorum.

benim gönderdiğim linklerdeki ürünlerin genel özelliklerine baktığımızda fabialarla aynı. yani silecek özellikleri sinyal kolu özellikleri.sadece daha farklı bir formda üretilmiş. sorumak istediğim şu. montaj noktasında sıkıntı çıkmazsa yani araca uyarsa o zaman bunları kullanamazmıyız.?

bir de ebay a baktım şimdi aynı üründen ki hepsinin uyumlu olduğunu belirtiyorlar, çok farklı fiyatlara sahip olanlar var. 40 dolardan 150 dolara kadar. neden böyle bir fiyat yelpazesi var.??
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 14:05:08 Gönderen: chemistanbul »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hız sabitleme bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu dün özel servise gittim pc ye bağlandı sorun giderildi yaklaşık 25 km test sürüşü yaptı eleman sürekli devredeydi.Dünden bu yana problemsizdi şimdi fethiye'den gelirken yine aktif halde çalışırken birden devreden çıktı.5 dk sonra meşhur arıza lambası yine yandı.stp ettim tekrar çalıştırdım devreye girdi 5 dk demedi yine devre dışı kaldı.sizce ne olabilir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devre dışı kalınca, tekrar devreye alınabiliyor mu?

Yani demek istediğim, acaba bir sensörde temazsızlık var ve kolu devreden mi çıkarıyor?

İkinci ihtimal de kol bozuk olabilir.

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evt arkadaşlar bugün hız sabitleme kolunu çorum skoda yetkili servisine takdırdım ve başıma ne geldi buyrun;
orjinal kol + montaj 380 tl anlaştım

kol takıldı beyin programlandı araç 1 - 2 - 3 - 4 viteslerde sabitleniyor fakat 5.vitesde hız sabitleyici çalışmıyor bunun nedenini yetkili servis bulamadı ve beni o halde gönderdi buyrun size sorun ???

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ürünü iade edin derim.sonuçta bu yüksek viteste daha fazla kullanılacak bir alet.hatta sanırım pejoda 4 ve 5. viteste aktif hale geliyor. saçmalık tamamen
iade gündeme gelmedimi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis bu sorunu çözmekle yükümlü.  Çözemiyorsa iade alacağız dahi demesi etik değil..

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
beyne online güncelleme filan yapalım dediler tekrar gidicem hala olmazsa sökün diyecegim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
manual vitesli arabada vitesle hız sabitleyicinin hiç bir ilgisi yok, hız sabitleyici -emin değilim- 40km/h hızın altında çalışmaz, yani hıza duyarlıdır, 5 viteste bu hıza ulaşmadığı için devreye girmemiş olabilir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5. viteste 40 km ulaşmazmı.. ? bana laf mı attınız yoksa ciddimisiniz. :)

arakdaşımda pejo301 var.araç manuel vitesli ve hız sabitleme var. vites 4 e gelmezse veya 60-70km/s bir hıza ulaşılmazsa devreye girmiyor.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;490474
5. viteste 40 km ulaşmazmı.. ? bana laf mı attınız yoksa ciddimisiniz. :)

arakdaşımda pejo301 var.araç manuel vitesli ve hız sabitleme var. vites 4 e gelmezse veya 60-70km/s bir hıza ulaşılmazsa devreye girmiyor.
Markalarda farklılık gösterebilir. Konu dağılacak ama ben 2. viteste bile kullanabiliyorum cc. yi...

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan Bey duruma üzüldüm gerçekten. Umarım en kısa zamanda çözüm bulurlar sorununuza. Böyle heves edip birşey yaptırıp olumsuz sonuç alınca çok üzülüyor insan.
Benim araç 2004 BBZ motor Choice. Sizin motor ve beyin farklı mı bunlardan?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;490439
Devre dışı kalınca, tekrar devreye alınabiliyor mu?

Yani demek istediğim, acaba bir sensörde temazsızlık var ve kolu devreden mi çıkarıyor?

İkinci ihtimal de kol bozuk olabilir.
sabahleyin 10 km seyahatım oldu giderken aktif olmadı ama dönüşte sorunsuz çalıştı.Mevzuyu çözebilmiş değilim.Kol da sorun olsa formatlandığında çalışmazdı diyorum yani korozyon falan mı acaba diyorum.Bunu çözemediler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise söyleyin adam gibi yapsın işini olmazsa söksün , fason kolmu taktılar la acaba !!! zaten 5. vitesde kullanmak içindir hız sabitleyici , kullanamadıktan sonra bir boka yaramaz maalesef