škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Esp & asr

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;466632
bence havada kalır o sistem. esp li şahin mi olur? :rm:

Velev ki oldu, ESP nasıl yetişecek?:D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466640
Velev ki oldu, ESP nasıl yetişecek?:D

valla hiç acımaz turbolu bitik lastikli şayin lastikle beraber esp yi de yakar atar :D

arkadaş şayin alıp sıfır çizemeyecek miyiz? :D

ya da hacı dedemin köyde traktör niyetine kullandığı r12 si espli mi olacak? tarlaya yağmur yağınca bayır aşağı kaya kaya yardır yardır inemeyecek mi hacı dedem?

ya da bizim çocukların 72 model tospası daha tüpe alışamamışken esp li mi olacak? klasiğe zulüm değil midir bu? dünyada nerede görülmüş esp li tospa?

ben olayı yargıladım hükmü verdim. söyleyin onlara durdursunlar bu sistemi :rm: :D

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
galiba tam anlaşılamıyor...

diyorumki esp sensörü takılması lazım yani yanal ve dikey ivme sensörü,abs beyni esp destekli zaten,sensör eklenebilirse sadece yazılımsal esp nin araca tanıtılması icap eder teorik olarak bu tabi pratikte farklı problemlerde çıkabilir..fabia 1 için esp sensörü yolcu koltuğunun altındaki döşemenin altında yer alıyor..bakma fırsatı olan varsa baksın bakalım kablo çekilimi orda fırsat bulsam ben bakıcam.... elin avrupalısı hiç bir şeye olmaz demiyo araştırıyo ediyo nasıl yapılırı konuşuyo da neden biz olmaz deyip kesip atıyoz..

diyebilirsinizki,esp olacakta ne olacak,mesele esp olması değil,maliyeti vs. de değil,önemli olan imkanları zorlamak,araştırmacı olmak, merak etmek,ne olur bizde merak edelim...

bugün esp nin takılıp takılmıcanı konuşuruz,belki ama yarın öbür gün yeni bir teknolojinin nasıl geliştiriliceğini konuşuruz...

inş...

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O lamba EPC OLMASIn ÇAPRAZ FREN SİSTEMİ 2001 MODEL 68 lik fabia da vardı ama Abs yoktu.