škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16v 101 hp alacağım. yardımcı olur musunuz?

noxy44 · 86 · 24034

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;444001
Fiyatına ve temizliğine göre alınabilirler..Güzel arabalar eyvallah.. ama eskidi arkadaşım.. şimdi yeni modeli de çıkar yakında.. 3 kasa eskisi olur fabia 1 ler.. yine de alınabilir zevk meselesi ama fabia 1 sahipleri araçlarının hiç de hak etmediği parayı istiyorlar.. üstelik piyasada kazasız boyasız bulmak neredeyse imkansız.. daha yüksek model magane 2 full donanımlısını bile daha ucuza alabilirsin... fabiacılar 2003 -2005 model arabalarına 20 bin yazıyor ki.. sıfır araç fıyatı.. yıl sonunda fabia  2 ler belkide 26-28 bin tl arası satılacakken.. 10 yaşında 100 binde bir araca makul bir para vermek gerekir.. galerilerin verdiği max. fiyat 15-16 bin tl ki.. tam değeri.. bulursan temizini uygun fiyata alınabilir..

neresinden tutsak yanlış bir düşünce. evet 3-4 bin tl üzerine eklerseniz aynı model lagunada alabilirsiniz sizin mantıgınızla. öncelikle fabia 1 kasa olarak herkes tarafından seviliyor. yeni kasa malesef çok gödek duruyor. özellik ve donanım açısından belki çok daha iyidirler ama keşke aynı kasa devam etseydi ileride model yükseltip aynı tip aracımdan alabilseydim.
1-2 milyar düşügünede aynı model cliolara istiyolar. ne tasarım var arabada ne donanım ne konfor ne yol tutuş ama adam istiyor işte. düşünsenize choicedeki veya ambiante deki donanım aynı model bir clioda olsa kaç para isterlerdi?

2004 model choice sahibiyim. aracımı kullanan yakın arkadaşlarımın birinde 2006 model laguna digerinde 2004 model vectra mevcut ve benim arabamı kullandıklarında çok güzel araban var deyip duruyolar, sürüş keyfi vs acısından. istendigi zaman hız, yeterince kalite, donanım olarak sınıfının araçlarına göre gayet dolu, sürüş keyfi yüksek bir araç, iyiki almışım diyorum. Allah kazadan beladan saklasın hepimizi, güle güle binmek nasip eylesin.

Alıntı yapılan: noxy44;444723
ben istedğim cevabı alamadım ancak hala
üstad kim ne dese tam olarak için rahat etmez en güzeli yakında bulunan degişik motor seçeneklerindeki satılık arabaları alıcı gözüyle git sür, hem şehir içinde hemde hafif bi otobana çık. denemeden bir seçim yaparsan en doğru seçimi yapmış dahi olsan  için rahat etmeyebilir.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;444819
üstad kim ne dese tam olarak için rahat etmez en güzeli yakında bulunan degişik motor seçeneklerindeki satılık arabaları alıcı gözüyle git sür, hem şehir içinde hemde hafif bi otobana çık. denemeden bir seçim yaparsan en doğru seçimi yapmış dahi olsan  için rahat etmeyebilir.

dün gece arkadaşlarımla takılırken tesadüfen birinin arkdaşını gördüm. fabia choice u vardı. kullanıcı yorumlarını aldım. 2007 1.6 audi a3 ile kalkıp tokat manyağı yaptığını söyledi :D torku 4000 den sonra alıyo ama alınca da bmw ile gidiyo dedi. kararım kesinleşti sağolsun :D

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;444824
dün gece arkadaşlarımla takılırken tesadüfen birinin arkdaşını gördüm. fabia choice u vardı. kullanıcı yorumlarını aldım. 2007 1.6 audi a3 ile kalkıp tokat manyağı yaptığını söyledi :D torku 4000 den sonra alıyo ama alınca da bmw ile gidiyo dedi. kararım kesinleşti sağolsun :D

choice ve elegance aynı zaten elkehance daha dolu illa da takma choice da  bn 68 beygrlk fabia ile benznli focusun peşinden gidiyorum 1.6 tüplüsünü yakalıorm

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben fabia yı kötülemek gibi bir derdim yok.. kendi sınıfına göre on numara araba.. sorun çıkarmaz.. kullanımı kolay ve çok zevklidir. Özellikle Vitesi çok hoşuma gider.. sağlamdır vs. bugün temiz uygun fiyata 1.4 2005 üzeri bulsam alırım.. takip ettiğim satıcılarda var.. ama bana Laguna ile kıyaslama yapmayın.. burada insanlar arabaları tanımaya çalışıyor.. doğru karar vermek için size soruyorlar.. fabia biniyorsunuz diye abartmayın.. clio ile kıyaslayıp arabam çok güzel diyorsunuz.. fiyat olarak clio III e yakın satıyorlar ki.. Cilio III hem tip olarak daha güzel hem ekonomik bir arabadır..

fabianın donanımından bahsedenler var.. elegance modeli hariç diğerlerinde ne var hala anlamaya çalışıyorum.. ABS ye donanım mı diyorsunuz.. yada ön camlar otomatik filan.. nedir anlamadım.. komfor üzerine ne var.. direksiyondan kontrol mü.. far yağmur v.s sensörleri mi.. mp3 cd  çalar mı.. kol dayama mı.. hız sabitleyicimi.. yokuş kalkış desteğimi.. dijital kilma mı.. ısıtmalı aynalar mı.. güvenlik paketlerine hiç girmiyorum.. bu saydıklarım hepsi Laguna da da magane 2 de mevcut.. ve 2-3 bin farkla aynı paralara neredeyse.. yani araba öle böle anlatılacak bir araç değil.. kimi  bindirdiysem sat demiştir.. benim bütçeme ve kullanım koşullarıma uyduğu için tercih ediyorum.. arabanın süper olduğundan değil. lafımız 2004 aracına 20 bin yazanlara.. zaten sattıkları filan da yok..5 ay bekliyor site de ..çünkü ederi belli 15-16 bin.. 2005 üstü olanlarda 17-18 etsin temiz ise..2004 1.4 75 lik fabia ya 19 vereceğime..2011 70 hp lik HTP ye 22 vermek sadece bana değil nüfus %90 ına mantıklı gelir.. sözün kısası araba binilebilecek güzel keyfli bir araçtır.. ancak değeri hiç bir zaman 20 bin olmamıştır.. olamazda..

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;444834
choice ve elegance aynı zaten elkehance daha dolu illa da takma choice da  bn 68 beygrlk fabia ile benznli focusun peşinden gidiyorum 1.6 tüplüsünü yakalıorm

eleganse ların özellikleri hakkında net olarak bilgi sahibi degilim ama duyduguma göre ilk çıkanlar (2000-2001 gibi heralde) özellik olarak full imiş, daha sonradan çıkan modellerde kısıtlamalara gidilmiş diye anlatmıştı birileri. şehir efsaneside olabilir tabiki. hatta konfor olarak bile çok daha üstün diye yazanlar olmuş ne kadar dogruluk payı var acaba ?
sahibindendeki ilanlara göre eleganse modelinde choice ye göre bir tek hız sabitleyicisi artı olarak görünüyor. uzun yol yapacak olanlar için çok iyi bir özellik aslında

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;444844
ben fabia yı kötülemek gibi bir derdim yok.. kendi sınıfına göre on numara araba.. sorun çıkarmaz.. kullanımı kolay ve çok zevklidir. Özellikle Vitesi çok hoşuma gider.. sağlamdır vs. bugün temiz uygun fiyata 1.4 2005 üzeri bulsam alırım.. takip ettiğim satıcılarda var.. ama bana Laguna ile kıyaslama yapmayın.. burada insanlar arabaları tanımaya çalışıyor.. doğru karar vermek için size soruyorlar.. fabia biniyorsunuz diye abartmayın.. clio ile kıyaslayıp arabam çok güzel diyorsunuz.. fiyat olarak clio III e yakın satıyorlar ki.. Cilio III hem tip olarak daha güzel hem ekonomik bir arabadır..

fabianın donanımından bahsedenler var.. elegance modeli hariç diğerlerinde ne var hala anlamaya çalışıyorum.. ABS ye donanım mı diyorsunuz.. yada ön camlar otomatik filan.. nedir anlamadım.. komfor üzerine ne var.. direksiyondan kontrol mü.. far yağmur v.s sensörleri mi.. mp3 cd  çalar mı.. kol dayama mı.. hız sabitleyicimi.. yokuş kalkış desteğimi.. dijital kilma mı.. ısıtmalı aynalar mı.. güvenlik paketlerine hiç girmiyorum.. bu saydıklarım hepsi Laguna da da magane 2 de mevcut.. ve 2-3 bin farkla aynı paralara neredeyse.. yani araba öle böle anlatılacak bir araç değil.. kimi  bindirdiysem sat demiştir.. benim bütçeme ve kullanım koşullarıma uyduğu için tercih ediyorum.. arabanın süper olduğundan değil. lafımız 2004 aracına 20 bin yazanlara.. zaten sattıkları filan da yok..5 ay bekliyor site de ..çünkü ederi belli 15-16 bin.. 2005 üstü olanlarda 17-18 etsin temiz ise..2004 1.4 75 lik fabia ya 19 vereceğime..2011 70 hp lik HTP ye 22 vermek sadece bana değil nüfus %90 ına mantıklı gelir.. sözün kısası araba binilebilecek güzel keyfli bir araçtır.. ancak değeri hiç bir zaman 20 bin olmamıştır.. olamazda..

öncelikle üstad sana bu arabalar 20 bin eder fazlasını eder diye bişeyler yazmadık. kendi fikrimdir; bi arabada ne kadar çok özellik olursa sensörlere baglı olanlar özellikle o arabaya 10 yaşından sonra hayatta binmem, binilmez. masrafının altından kalkılmaz değmezde. meslegimi icra etmesemde otomotiv ögretmenligi bölümünü bitirdim. piyasaya yeni yeni çıkan özellikleri biz seneler öncesinden gördük, sistemleri nasıl işler vs. gibisinden.

bak üstadım arkadaşta laguna var dedimya; alırken d kasa arabanın eskisini alma özelligine bakarsan elbette bedavaya almış gibi olursun ama masrafının altından kalkamazsın demiştim. 24 bin liraya 2006 model laguna aldı, saydıgın özelliklerin hepsi mevcut bu araçta start-stop a kadar. 8 aydır kullanıyo bakımına harcadıgını masraftan saymıyorum sadece arızaları yüzünden 3750 tl masraf etti. ayrıca %90 nını sanayide tanıdıklarına makul fiyatlara yaptırdıgı halde. örnegin: ön iki cam otomatiginden sıkıntı vardı serviste 2*950=1900 tl istediler sanayide 150  tl ye yaptırdı bu arızasını. açıkcası paran varsa sıfır al bu tür arabaları 4-5 sene bin elinden çıkar, yada hiç bulaşma.

megan 2 ye gelince ; megan 1 lerin çogu dipdiri duruyor. kullananlar çok memnunlar, megan 2 dedigin arabanın abs si küt küt diye vuruyor adamın ayagına çok güzel bir arabaymış gibi lanse etmeye gerek yok. octavia nın yanına bile yaklaşamaz. abimin patronu 2008 de deri koltuguna sunroofuna kadar en dolu modelini aldı megan 2 nin bir sene kullanmadan pişman olup sattı caddy aldı ona biniyo adam 4-5 senedir.

sana göre etmez alana satana göre eder. ben 2004 model 53binde choiceyi 17750 ye aldım ilk sahibinden 8 ay evvel. bak senin hesabına göre kazık yemişim ben. 15binden fazla vermişim. ama şuan 19 son satıyorum desem alıcısı hazır. geçen gün ilanlara bi göz attım iyiki bu arabayı almışım dedim. adamlar 2006 palioya ne istiyolar bir  bak istersen;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2006-model-beyaz-tofas-calisanindan-132607104/detay
palio ile arasında bırakta 3-5 bin oynasın.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan_4234;444847
...megan 2 dedigin arabanın abs si küt küt diye vuruyor adamın ayagına...
Vurmazsa sorun var demek değil midir zaten?

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;444852
Vurmazsa sorun var demek değil midir zaten?
üstadım her arabada var bu sistem, demek istedigim olayın temelini biliyorum kesikli olarak frenleme yapmasıdır fakat bunu ses ve ayaga vurma biçiminde bariz bir şekilde hissettirmesidir sorun olan. burda sakın yanlış anlaşılmasın ben reno markasını kötüleme çabasında degilim. megane 1 çok sevdigim bir arabadır mesela kullananlarda çok memnunlar eskisi olmasına ragmen. lagunada çok konforlu ve sevdigim bir araçtır.

http://www.renaultclubtr.com/forum/megane-kulubu/43459-megane-2-ani-fren-yapinca-gelen-cat-sesi.html
foruma bi göz atarsanız ne demek istedigimi anlarsınız,

maccoder nickli kullanıcının yorumu :            '' yok hayır abs sesi değil onu biliyorum abs devreye girince zaten küt küt  diye fren bedalınada vuruyor bu ses sanki bir tel kopuyormuş gibi cat  yapıyor o kadar''                                

açıklama yapmaya çalıştıgım konudan bir cümle çekip söylerseniz,  söylersek birbirimizi anlayamayız. ayrıca konu farklı yerlere gidiyor ve  forumun gidişatını yanlış yönde etkilemek istemem. iyi forumlar
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2013, 21:31:32 Gönderen: serkan_4234 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan_4234;444865
...http://www.renaultclubtr.com/forum/megane-kulubu/43459-megane-2-ani-fren-yapinca-gelen-cat-sesi.html
foruma bi göz atarsanız ne demek istedigimi anlarsınız,

maccoder nickli kullanıcının yorumu :            '' yok hayır abs  sesi değil onu biliyorum abs devreye girince zaten küt küt  diye fren  bedalınada vuruyor bu ses sanki bir tel kopuyormuş gibi cat  yapıyor o  kadar''                                
Olaya bak ya! Modelin yenilenmişini yapıyorlar ama kalite geri gidiyor. Hemen her marka ve modelde böyle maalesef.
Alıntı yapılan: serkan_4234;444865
...açıklama yapmaya çalıştıgım konudan bir cümle çekip söylerseniz,   söylersek birbirimizi anlayamayız. ayrıca konu farklı yerlere gidiyor ve   forumun gidişatını yanlış yönde etkilemek istemem. iyi  forumlar
Alıntı yapılan: serkan_4234;444847
...megan 2 dedigin arabanın abs si küt küt diye vuruyor adamın ayagına...
Aracın ABS sisteminde sorun var gibi yazmışsınız. Sadece bu kısmı alıntı yapmamın sebebi de gereksiz alıntılarla forum sayfalarını şişirmemek.
Zaten sorunda aracın ABS sisteminde değil, fren balatalarında. Balata yayları gevşediyse, kırıldıysa, eğrildiyse yapıyor böyle şeyleri.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;444845
eleganse ların özellikleri hakkında net olarak bilgi sahibi degilim ama duyduguma göre ilk çıkanlar (2000-2001 gibi heralde) özellik olarak full imiş, daha sonradan çıkan modellerde kısıtlamalara gidilmiş diye anlatmıştı birileri. şehir efsaneside olabilir tabiki. hatta konfor olarak bile çok daha üstün diye yazanlar olmuş ne kadar dogruluk payı var acaba ?
sahibindendeki ilanlara göre eleganse modelinde choice ye göre bir tek hız sabitleyicisi artı olarak görünüyor. uzun yol yapacak olanlar için çok iyi bir özellik aslında

choice şarın hepsinde koltuk ısıtma yok ama elegancelerda var ve sunroof sadce elegance modellrnde vardı choicelerde yok sunroof bide iç döşeme falan krem çok hıoş bnce ben dolusunu alcak olsam tam dolusu yani elegance alırımbni anlayan biri cıkcak mıd erken sen yazdın reis... Fabia elegance dolumu ve fiyat konusnda edermi uhabbtnde_
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2013, 23:03:23 Gönderen: Fabia919 »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
makyajlı kasa 101 hp elegance buldum bir adet. ancak sanırım komple boyalı araç eğer anlaşabilirsek almayı düşünüyorum.