škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16v 101 hp alacağım. yardımcı olur musunuz?

noxy44 · 86 · 24126

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: grave;444093
merhabalar 3 ay önce 2005 fabia 1 class choice aldım. ilk sahibinden servis kayıtlı 64000 km. de aldım. serviste kontrol ettirdim km orijinal dediler. iki parça boya vardı değişeni yoktu. 18500'e aldım. gaza bastığın zaman performansı gayet güzel uzun yolda. fakat şehir içi alt devirlerde çok seri değil. konfor iyi seviyede, tek sevmediğim yanı gaz pedalının tel değil sensörlü olması. ayarlamakta hala zorlanıyorum. gaza basınca bir saniye kadar geç algılıyor, sanki gaz almadı diye refleks olarak biraz daha fazla basıyorsunuz bu seferde motor birden bağırıyor. fiyat sana referans olsun, gönlüne göre olur inşallah...

bu arada tüp konusunda yardımcı olabilecek var mı? fabia hangi marka tüple uyumludur?

pazarlığa oturduğum 2 tane araç var. 3 üncü den de haber bekliyorum şu an. eğer fiyatlarda bi 500 tl daha düşürebilirsem birini değerlendireceğim. ankarada yaşıyorum acaba 75 beygiri mi tercih etsem diye düşünmeye başladım. ne dersiniz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lestat;444085
Hah bir de o var tabi esp fabrika çıkı eklenen donanım sonradan eklenmiyor. Buna rağmen var deyip koymaması saçma olur.
Distribütör "ESP var" demedi ki hiç.
Alıntı yapılan: lestat;444085
Gerçi şöyle bişi de var o yıllarki fabialar donanım bakımından sebzeli çorba gibi comfort elegance choice classic special vss..
Orası öyle. 2001 elegance ile 2002 elegance arasında donanım olarak farklar var ve bu çok komik.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;444098
ee benim sorumu cevaplayacak kimse yok mu :D

TR de var mı yok mu bilmiyorum.. ama üretilen fabia 1.4 lere bakmıştım..en makul olan 2006-2007 yılında üretilen 80 Hp likler bence.. hatta sitede satılık olan varsa ilgilenebilirim..

Alıntı yapılan: Fabia919;444069
bence cok mantıklı koltuk ısıtmalı hız sabitleme daha ne olsun içi krem clio 3 arabamı ki? uzun yolda ne kadar rahatlık sağlar valla bn alırım 17 ye bul bugn alim bn bole bi fabia

Dostum senin linkte verdiğin araba ölmüş.. çok yorgun duruyor..ve bakımsız.. açıkçası para etmez..

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;444101
TR de var mı yok mu bilmiyorum.. ama üretilen fabia 1.4 lere bakmıştım..en makul olan 2006-2007 yılında üretilen 80 Hp likler bence.. hatta sitede satılık olan varsa ilgilenebilirim..

Dostum senin linkte verdiğin araba ölmüş.. çok yorgun duruyor..ve bakımsız.. açıkçası para etmez..

ve araca 19250 para istiyor (: abi peki görmüşsündür aracı neden istediğimi. bayan da kullanacak aracı. 101 hp ile ben idare ederim ama annemin yolu öyle çok değil zaten. yinede düşük devirlerde kanser eder mi bu araç beni?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: noxy44;444098
ee benim sorumu cevaplayacak kimse yok mu :D
Ben alacak olsam torkunu daha alt devirlerde verebilen 75HP veya 80HP olanını tercih ederdim. Eğer sık sık uzun yol yapacaksam veya otoban şartlarında kullanacak olsaydım da 101HP olanını tercih ederim.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;444124
Ben alacak olsam torkunu daha alt devirlerde verebilen 75HP veya 80HP olanını tercih ederdim. Eğer sık sık uzun yol yapacaksam veya otoban şartlarında kullanacak olsaydım da 101HP olanını tercih ederim.

uzun yol senede en fazla 2 kere olur. şu an cidden kararsız kaldım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: noxy44;444126
uzun yol senede en fazla 2 kere olur. şu an cidden kararsız kaldım
Kullanım alanı bu kadar ise ve şartlar müsait olsa en iyisi azamî torkunu 1500d/d' de vermeye başlayan ve uzun yol ortamında da kesinlikle üzmeyecek bir araç olan Fabia II 1.2TSI DSG mükemmel olurdu bana göre.:wnk:

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;444140
Kullanım alanı bu kadar ise ve şartlar müsait olsa en iyisi azamî torkunu 1500d/d' de vermeye başlayan ve uzun yol ortamında da kesinlikle üzmeyecek bir araç olan Fabia II 1.2TSI DSG mükemmel olurdu bana göre.:wnk:

fiyat?:kork1: (:

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur hocanın dediği gibi keşke TSİ olsa.. manuel de olurdu..
alamıyorsan.. 1.4 fabia 2 seni tatmin eder ve mantıklı bir iş yapmış olursun..
fantezi peşindeysen..101 lik otobanlarda keyif verir..temizini bulman çok zor hadi buldun pahalı ve eski model.. artı torku düşük.. alt devirlerde cansız..
temiz olsun ve performans da idare etsin diyorsan..1.4 80 hp liler bence alınabilir en iyi benzinli fabia..2006-2007 model oluyorlar 1.4 ambiante olarak geçiyorlar galiba.. hatta otomatikleri de var.. ama otomatikleri biraz pahalı..

örnek: otomatik fabia. fiyata bakılırsa galerici biraz safmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-tek-el-2007-otomatik-fabia-134205760/detay

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;444164
uğur hocanın dediği gibi keşke TSİ olsa.. manuel de olurdu..
alamıyorsan.. 1.4 fabia 2 seni tatmin eder ve mantıklı bir iş yapmış olursun..
fantezi peşindeysen..101 lik otobanlarda keyif verir..temizini bulman çok zor hadi buldun pahalı ve eski model.. artı torku düşük.. alt devirlerde cansız..
temiz olsun ve performans da idare etsin diyorsan..1.4 80 hp liler bence alınabilir en iyi benzinli fabia..2006-2007 model oluyorlar 1.4 ambiante olarak geçiyorlar galiba.. hatta otomatikleri de var.. ama otomatikleri biraz pahalı..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-tek-el-2007-otomatik-fabia-134205760/detay

yani araç daha çok şehir içinde ve bayan tarafından kullanılacak. ( okul dönemi içerisinde) ben şehir dışında okuyorum okuduğum şehire mayısta falan gidebilirim arabayla. ankaraya geldiğimde ve yaz dönemi bende olacak araba. ve birde senede 2 defa falan uzun yola çıkacağım. ne yapmamı önerirsiniz? fiyat olarak 18000 i geçmek de istemiyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: zaferhan;444164
...
Çok güzel araç ancak 2007 modele göre pahalı bence.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum bu kadar düşünmene gerek yok..2006-2007 model 1.4 lerden hoşuna giden bir şey bulursan al.. 19.000 tl den de fazla vermeden alabilirsen..beğenmediğinde en fazla 1000 tl aşağısına satarsın.. bu kadar düşündüğüne değmez..

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;444101

Allah ALLH cok yorgun görünüyor ole mi ben 17 yaşından beri araba alıp satıyorum sanayide esnafm  ben anblamadm ama sen resminbe baktın hemen anladın arabayı bn baktrdm araba dipdiri SEN baska bi arabya baktın galba dostum. ya da baska linke tıkladn

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle