škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16v 101 hp alacağım. yardımcı olur musunuz?

noxy44 · 86 · 24038

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
madem valide hanım da kullanacak neden otomatik fabia düşünmüyorsun bence o daha keyifli olur

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :hsg: Bizde sedan kasanın 75 bg modeli var. O paraya bulabileceğin en iyi arabadır. Donanımsal olarak, 2005 choice tavsiyemdir :ok: 6 kollu özel jantlar, özel koltuk renkleri, ASR, 4 cam otomatik, ABS, 4 fren diski, sis farı,2 airbag, soğutucu torpido ve daha fazlası. Sarı istemiyorsanız Sahra beji veya gri fabişlere en çok yakışan renk. Kronik sorunları direksiyon pompası ve sararan ön farlar. Bunun haricinde uyumlu marka tüple çok ekonomik değerler yakalayabilirsiniz. Pek çok parçası golfle uyumludur. Bir sorun olursa cevaplayabilirim ;)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;443475
Öncelikle :hsg: Bizde sedan kasanın 75 bg modeli var. O paraya bulabileceğin en iyi arabadır. Donanımsal olarak, 2005 choice tavsiyemdir :ok: 6 kollu özel jantlar, özel koltuk renkleri, ASR, 4 cam otomatik, ABS, 4 fren diski, sis farı,2 airbag, soğutucu torpido ve daha fazlası. Sarı istemiyorsanız Sahra beji veya gri fabişlere en çok yakışan renk. Kronik sorunları direksiyon pompası ve sararan ön farlar. Bunun haricinde uyumlu marka tüple çok ekonomik değerler yakalayabilirsiniz. Pek çok parçası golfle uyumludur. Bir sorun olursa cevaplayabilirim ;)

öncelikle çok teşekkür ederim. zaten baktığım renkler öyle. ancak bi çok araçta arka cam otomatiğini göremedim. ve birde otomatik vites= daha çok sorun,sıkıntı. ayrıca piyasada zaten 8-10 tane ( en azından benim gördüğüm kadarıyla) otomatik fabia var.

Çevrimdışı KARTUH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alma arkadaşım alma GİT BAŞKA ARABA AL FABİA 1 ALMA SKODA HİÇ ALMA BENDEN SANA TAVSİYE

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KARTUH;443614
Alma arkadaşım alma GİT BAŞKA ARABA AL FABİA 1 ALMA SKODA HİÇ ALMA BENDEN SANA TAVSİYE

sanayideki ustalar bile al derken sen niye alma dedin ki abi (: şu ana kadar görüştüğüm en az 25-30 kişi arasında bi tek sen alma dedin :D

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;443682
arkadaş şaka yapıyor herhalde...

mümkün :D hele ki hafta sonu tesadüfen görüştüğüm tanıdığımızın fabiasını da kullandıktan sonra mümkün değil fikrim değişmez :D hoş station dı o ve 75 bg di ama oldukça hoşuma gitti. :D:gaz:

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim peder Megane 2 yi alanlarla kavga edince arabayı geri vermiş. O zamanlar Albea almaya yetiyormuş parası. Skoda showroomunu görmüş dalmış içeri. Test sürüşü yapıca"Bu kasayı uçuruyor meret"deyip sipariş vermiş. Ama her sollamaya çıktığımızda "Bida 1.4 alırsam" diye sövüyor :kiki: Gerçekten araba resmen yapışıyor yere. Babam arabayı aldığı zaman"Bu arabayı satamazsın" diye korkutmuşlardı. Şimdi Kayadibi'ndeki eleman 206.000'deki araba için "Abi 18.500 veriyim sen bana bırak" diyor :D

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı şeyi bende diyorum ama sadece sollamada değil rampalarda da . 101 hp maximum torku 4000 devirden sonra  üretiyor ani sollamada biraz hantal. ama benim araçtaki sürüş konforunu kullandığım dsg passat hariç hiçbir arabada bulamadım...

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya zaten sollamayada düşük devirde çıkılmaz geriden biraz yükseltiriz çıkarız sorun olmaz o :D her koşulda fabia alacağım. şimdi sadece donanımına bakmam lazım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: biHEmta;443701
aynı şeyi bende diyorum ama sadece sollamada değil rampalarda da . 101 hp maximum torku 4000 devirden sonra  üretiyor ani sollamada biraz hantal. ama benim araçtaki sürüş konforunu kullandığım dsg passat hariç hiçbir arabada bulamadım...

Alıntı yapılan: noxy44;443746
ya zaten sollamayada düşük devirde çıkılmaz geriden biraz yükseltiriz çıkarız sorun olmaz o :D her koşulda fabia alacağım. şimdi sadece donanımına bakmam lazım
5. viteste 90km/s ile giderken sollamaya çıkmak isterseniz, azamî torku elde edebilmek için direkt 3. vitese alıp devri 4400d/d' ye yaslayıp öyle sollamak gerek bence. Hele ki rampa falan gibi bir yerse 2. vitesi bile düşünebilirim.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;443763
5. viteste 90km/s ile giderken sollamaya çıkmak isterseniz, azamî torku elde edebilmek için direkt 3. vitese alıp devri 4400d/d' ye yaslayıp öyle sollamak gerek bence. Hele ki rampa falan gibi bir yerse 2. vitesi bile düşünebilirim.

abi arabayı bi alalım uzun yola da çıkalım onu zaten ayarlarım (: peki kalkışta nedir bu aracın durumu? en yakın arkadaşımda 2012 peugeot 206+ 1.4 hdi var. ve bizim çevredeki herkesle kalktı 2012 fiesta 1.4 dizel dışında hepsine geçildi :lol: benim de tek isteğim onun 206+ ı geçsin yeter :D

Çevrimdışı aokur07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;443767
abi arabayı bi alalım uzun yola da çıkalım onu zaten ayarlarım (: peki kalkışta nedir bu aracın durumu? en yakın arkadaşımda 2012 peugeot 206+ 1.4 hdi var. ve bizim çevredeki herkesle kalktı 2012 fiesta 1.4 dizel dışında hepsine geçildi :lol: benim de tek isteğim onun 206+ ı geçsin yeter :D

206+ 1.4 hdi bildiğim kadarıyla 70 bg senin alacağın araba 101 bg. Kısa mesafede seni belki geçebilir ama uzun mesafede nal toplatırsın. Ben kendi aracımda 235km/s yi gördüm :)

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 choice ile tatilden yeni döndüm. ankara-antalya-muğla-ankara rotasında gezerek yaklaşık 2000 km yaptım. arabamı eşim süremiyor diye (otomatik olmadığı için) tatil öncesi değiştirmeyi düşünüyordum AMA bu meret beni yine kendine hasta etti satmaktan vazgeçtim :) eşim sürememeye devam etsin :D gökova-muğla arası rampayı bilenler vardır, o rampada araç ağzına kadar dolu iken 3. viteste 130 u gördü araba Allahına kurban dedim, babamın clio su ile 90 ile girmeye tırstığım virajlara 130-140 ile rahatlıkla girebiliyorum. arabamı zaten çok seviyordum şimdi daha da çok sevmeye başladım. herhalde bi 170-180 bin km ye kadar kullanırım bu mereti...  SONUÇ olarak hiç affetme al bi choice.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;443763

Bkz. Çaaat diye vitesi 4'e atmak :D