škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16v 101 hp alacağım. yardımcı olur musunuz?

noxy44 · 86 · 24037

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhabalar. annemle ortak kullanacağımız hb araç bakıyorduk. piyasada çok farklı model var biliyorsunuz.poloydu ibizaydı 307ydi derken sanayici bi abimin de tavsiyesi üzerine fabia 1.4 16v 101 hp (donanımların isimlerini pek bilmiyorum) almaya karar verdim. araştırdığıma göre lpgdeki tüketimi gayet tutumlu ( günümüz şartlarında bile ). acaba bu bahsettiğim araca sahip olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? ne gibi kronik sorunlara dikkat etmeliyim? ve onun dışında dikkat etmem gereken unsurlar var mı? şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg:

Temiz bulursan üzmez sahibini, o kasada en kritik dert direksiyon pompası oluyor genelde, o da şans işi biraz. Choice donanım alınabilir

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşbuldum (: choice in farkı nedir acaba? ve farkettiğim hiç birinde arka cam otomatik değil. o niye diye sorguladım açıkcası

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: noxy44;443330
hoşbuldum (: choice in farkı nedir acaba? ve farkettiğim hiç birinde arka cam otomatik değil. o niye diye sorguladım açıkcası

Choice 15" alaşım jantlı, klima, çift airbag, 4 disk frenli, sis farlı, ASR'li, elektrikli-ısıtmalı aynalı vs. 4 cam da elektrikli diye hatırlıyorum.

O motorun alt devirleri cansızdır ama yüksek devirde tatlı, seri bir araç  ;)

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi de o sorun var. aracı annem de kullanacak. günlük yapacağı maksimum mesafe 15 km.o yüzden benzinli araç alacağım zaten. ve okuduklarım arasında 75 bg olanı düşük devirde. 101 bg ise yüksek devirde daha verimli oluyor, hatta daha bile az yakıyor gibi bişeyler var. sorun çıkartırmı bize?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: noxy44;443333
bi de o sorun var. aracı annem de kullanacak. günlük yapacağı maksimum mesafe 15 km.o yüzden benzinli araç alacağım zaten. ve okuduklarım arasında 75 bg olanı düşük devirde. 101 bg ise yüksek devirde daha verimli oluyor, hatta daha bile az yakıyor gibi bişeyler var. sorun çıkartırmı bize?
Sürekli şehiriçi ortamında kullanılacaksa azamî torkunu mümkün olan en alt devirlerde verebilen bir motor her zaman daha verimli olacaktır. Ancak dediğim gibi yoğunlukla şehiriçi ortamında kullanılacaksa.
Alıntı yapılan: lrfan;443331
...O motorun alt devirleri cansızdır ama yüksek devirde tatlı, seri bir araç  ;)
Tam açık ve uzun yol motoru bana kalırsa.:wnk:

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. el araç alırken olmazsa olmazlardan silindir kompresyonunu ölçtürmeyi ihmal etmeyin.

evet denildiği gibi yüksek devirlerin aracı. şehiriçi kullanımda 101hp sizi şaşırtabilir. konfor olarak 2013 model araçlarda bile bulamayabileceğiniz bir sürüş konforuna sahip. debriyaj yumuşaklığı özelllikle vites geçişleri ve direksiyon sizi çok rahat hissettirecektir...yakıt şehir içi çok ta ekonomik olmasa da  sorunsuz bir lpg ile iyi bir seçim olacaktır.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;443338
Sürekli şehiriçi ortamında kullanılacaksa azamî torkunu mümkün olan en alt devirlerde verebilen bir motor her zaman daha verimli olacaktır. Ancak dediğim gibi yoğunlukla şehiriçi ortamında kullanılacaksa.

Tam açık ve uzun yol motoru bana kalırsa.:wnk:

yazdan yaza şehir dışı yapacağımı düşünüyorum. onun dışında sürekli olarak şehir içinde binilecek. zaten şehir içinde de belirttiğim gibi annemin günlük maksimum 15 bilemediniz 20 km si var. araç bende olduğu zaman biraz fazla km yapar o da gün içinde 50-60 km yi geçmez diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: biHEmta;443338
2. el araç alırken olmazsa olmazlardan silindir kompresyonunu ölçtürmeyi ihmal etmeyin.

evet denildiği gibi yüksek devirlerin aracı. şehiriçi kullanımda 101hp sizi şaşırtabilir. konfor olarak 2013 model araçlarda bile bulamayabileceğiniz bir sürüş konforuna sahip. debriyaj yumuşaklığı özelllikle vites geçişleri ve direksiyon sizi çok rahat hissettirecektir...yakıt şehir içi çok ta ekonomik olmasa da sorunsuz bir lpg ile iyi bir seçim olacaktır.:wnk:

zaten aracı bulabilirsem doğrudan lpgli alacağım. bi kaç gündür araştırıyorum. kullanıcılar şehir içi 6-8 lt arası yaktığını söylüyorlar.

Çevrimdışı aokur07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de 101 bg 16v elegance modeli var gayet memnunum, tavsiye ederim. okadar az yol için tüp taktırmaya değmez. Ben tüpsüz aldım öyle kullanıyorum

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aokur07;443370
Bende de 101 bg 16v elegance modeli var gayet memnunum, tavsiye ederim. okadar az yol için tüp taktırmaya değmez. Ben tüpsüz aldım öyle kullanıyorum

doğrudan lpgli almak istiyorum ben ancak. bir de araç bende olduğunda arkadaşlarım sağolsun biraz fazla yol yapabiliyoruz. ve yazın çıkacağımız uzun yol da minimum 3000 km falan olacağı için lpgli araç bizim için daha uygun olacak

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.4 101 fabia var.Ben hafta sonları Bolu-Ankara (150 km ) şehirler arası yolculuk yapıyorum.Ankara'da şehir trafiğine girmiyorum.Ortalama 90-100 km hızla gidiyorum.Araca Lpg taktırmadım.Uzun yolda gayet ekonomik.Ama Nasıl ki Ankara trafiğine girsem hemen yakıt göstergesi düşmeye başlıyor.Performansından memnunum,yakıt tüketimi de belirttiğim gibi şehir dışı gayet uygun.

Çevrimdışı aokur07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;443393
doğrudan lpgli almak istiyorum ben ancak. bir de araç bende olduğunda arkadaşlarım sağolsun biraz fazla yol yapabiliyoruz. ve yazın çıkacağımız uzun yol da minimum 3000 km falan olacağı için lpgli araç bizim için daha uygun olacak

Uzun yolda zaten az yakıyor, geçen ay  anamur yolundan antalya-iskenderun yaptım (700 km) 38 litre yaktı. Daha önce tüplü favorit vardı, 3 defa gaz alıyordum aynı yol için. şehir içi içinde ayda 100 tl benzin alıyorum, 300-350 km civarı gidiyor. Sakin kullanırsan tabii, ama ben basarım diyorsan hakkını da veriyor. Hal böyle olunca tüper gerek yok bence. Yinde de seçim senin tabi ki..

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aokur07;443399
Uzun yolda zaten az yakıyor, geçen ay  anamur yolundan antalya-iskenderun yaptım (700 km) 38 litre yaktı. Daha önce tüplü favorit vardı, 3 defa gaz alıyordum aynı yol için. şehir içi içinde ayda 100 tl benzin alıyorum, 300-350 km civarı gidiyor. Sakin kullanırsan tabii, ama ben basarım diyorsan hakkını da veriyor. Hal böyle olunca tüper gerek yok bence. Yinde de seçim senin tabi ki..

şöyle söyleyeyim. kendi aracımı satalı 4 ay oldu. arkadaş çevremdeki bütün arkadaşlarımında kendi araçları var.ve işin aslı çevreye rahatsızlık vermeden kendi aramızda serserilikler falan yapıyoruz :D:fiuv: bir de zaten annem de aracın lpgli olmasını istiyor. benim canımı sıkan tek nokta kapalı otoparka girememek olacak :/

Çevrimdışı dadaş yasin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, bendede 1.4 16 v 101 bg elgance serisi vardı (civciv sarısı). muazzam bir araç artı ön koltuklar ısıtmalı. sattım bunu golf 5 aldım, pişman oldum fabiamı geri alıyorum . yakıt konusunda muazzam. yeni tüp attırmıştım. hiç düşünme bence. sadece kaloriferinde sıkıntı yaşamıştım. ısıtmıyordu. yol tutuşuda harika.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dadaş yasin;443446
merhaba, bendede 1.4 16 v 101 bg elgance serisi vardı (civciv sarısı). muazzam bir araç artı ön koltuklar ısıtmalı. sattım bunu golf 5 aldım, pişman oldum fabiamı geri alıyorum . yakıt konusunda muazzam. yeni tüp attırmıştım. hiç düşünme bence. sadece kaloriferinde sıkıntı yaşamıştım. ısıtmıyordu. yol tutuşuda harika.

teşekkür ederim abi şu an araştırıyorum işte. elegance ya da choice donanımıyla alacağım. ama sarı istemiyorum :D