škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cillop gibi arabam muayeneden geçemedi:(:(

Engin E · 60 · 16611

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen cumartesi muayene tarihi gelen arabamı muayene istasyonu denen, bi voktan anlamayan, artis TUV Türk istasyonuna götürdüm,
Ayarlatmadan götürdüğüm ve bence ''trafik güvenliğini tehlikeye sokan unsur olan'' kısa farlara ''yönü hatalı'', ''fazla yüksek'' yazıp ''hafif kusurlu olarak geçirmişler...:favo1:
Ama 7 yıllık orjinal ve daha önce 2 defa muayeneden geçip, bişey demedikleri ruhsatta arabanın 4 koltuk yazdığı için ağır kusur yazıp, düzeltilip getirilmesi için bir ay süre verdiler...
Neymiş; 1-2 ay önce değişen yönetmelik (küfür) ile orada 5 koltuk yazmalıymış.(küfür, en sağlamından):ban:
Muayene kanalında yanımdan 30-35 yıllık hurdalar geçerken nasıl sinirlendiğimi (küfür) tahmin edersiniz...:ban:
Ben böyle bir türlü oturmayan, her sene bir kuralı değişen trafik kanununun, (küfür) onu yazanı, onaylayanın, (küfür) o herifleri oraya oturtanın.....(küfür)
Adam kamyonet alıyor, minibüs diye geçiriyorlar, palyo van alıyor, kupe araba diye bi şekilde işlem yapıyor, çeki demirinin onayı yok,  ben ise 1 vida bile eklemediğim fabrikasyon orjinal arabayla 2 satır yazı yüzünden kalıyorum ....
Şimdi işin yoksa polisle, memurla, muameleciyle uğraş dur işi gücü bırakıp...(küfür:kvg::plc:
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hımmm, ilginç, ben ruhsata baktım hemen, tırsıp  :) 5 yazıyormuş, sürücü dahil notuyla

Sana kolay gelsin, ben de hiç sevmem o emniyet, TÜV, Ek-1 işlerini  :(

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: (küfür)
Türkiye'deki bürokrasi adamı kanser eder (küfür)...

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir günde yönetmelik değiştirip, daha önce paspas yapan adamı oraya personel olarak koyarlarsa olacağı budur. Sabit sis farına "far ayarı yapılmamış" yazandan ne beklenir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne arabalar yollarda geziyor..Bir tane polis'te çevirip trafikten men etmiyor!(küfür)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sleep_r;360937
Sabit sis farına "far ayarı yapılmamış" yazandan ne beklenir.

Diğer markaları bilmiyorum ama Skodalar'da sis farı ayarı mevcut, 2 tane vidası var, her ne kadar dıştan sabit görünsede çerçeveyi ya da sis farını sökünce ayar vidaları görünüyor.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;360939
Ne arabalar yollarda geziyor..Bir tane polis'te çevirip trafikten men etmiyor!(küfür)

Hele arkadan simsiyah eksoz dumanı çıkaran halk otobüsleri yokmu, hatta benim yaşımdan büyük belediye'nin kamyonları... (küfür'ün karesi)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsata bilgileri yanlış işleyen dikkatsiz memurun ceremesini neden kullanıcı çekiyor bende bunu çözemiyorum.

Geçmiş olsun, umarım kolay ve hızlı şekilde halledersiniz.

P.S : Tüv'de bunu halletmeleri gerekiyordu ? Ek-1 ile doğru bilgi yazılacak sizde sonra Trafik'e gidip ruhsatı düzelttireceksiniz diye biliyorum.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.techopel.com
benimde başıma benzer bir durum geldi;
Aralık ayında aldım aracı, araç orjinalinde coupe ve 4 kişi olarak geçiyor ve fabrikasyon olarakta arabada 4 emniyet kemeri var.

Aracın ben aldığımdaki ruhsatı 4 kişilik, ben aracı alınca, yeni çıkan ruhsata yani, aracın sahibinin isminin yazdığı tarafa memur 5 kişi yazmış. ben tabi farketmedim,

ruhsatın diğer yaprağında da (yani araç bilgi ve muayene tarafında) zaten muayene yeri bitmişti, muayeneye gitmeden o yüzden EK-1 doldurdum,
muayeneye gittim... Araca önce ağır kusur dediler; 5 kişi yazıyor ruhsatta, arabada 4 emniyet kemeri var dediler.

dedim noluyoruz falan EK-1 i dolduran arkadaşta 5 Kişi yazmış EK-1 e, halbuki EK-1 i doldurduğu yani aracın muayene kısmının olduğu orjinal ruhsatta 4 yazıyor. muhtemelen doldururken kafadan yazdı o kısmı

gel de çık işin içinden :D:D:D

EK-1 formu olduğundan ordaki arkadaşla da biraz tanışık olduğumuzdan hemen orda EK-1 i 4 olarak düzelttiler, TÜVTÜRK Kaşesi bastılar düzelttikleri kısma ( bu arada ben arabayı aldıktan sonra çıkan ruhsatta hala 5 yazıyor, yani muayeneden sonra değişmeyecek tarafta)

velhasıl kelam, arabayı 4 olarak geçirdiler ben trafikten ruhsatı çıkardım, ruhsatın bir kısmında 4 kişi  yazıyor, diğerinde 5 :D
ben bu sefer sıkıntı olmasın diye, diğer tarafını da değiştirdim ve 4 yaptırdım ruhsatı... ( yani satıştan sonra polis memurunun yanlış yazmasından dolayı ben bir daha ruhsat parası verdim ve 2. kez ruhsat çıkmış oldu arabaya
sonuç, bi dünya ruhsat parası bana kaçtı...

şimdi de siz diyorsunuz yeni kanuna göre 5 olması lazım diye :D
bu arabayı üretici 4 kişilik yapmış, 4 kemer var ben ekstra kemer mi takacağım bu arabaya, bir daha muayene işleri VS. :D

ağlayayım mı ki? :D

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işler tamamen ordaki görevlinin o anlık psikolojisine bağlı. C200'ün muayenesinde bagajı didik didik edip, reflektörler bir adet yazmışlardı, halbuki ikisi de katlanır ve aynı kutunun içindeydi. Fiesta'nın muayenesinde ise bagajı orda kendim açacaktım çıkışta, baksın yine eksin yazmasın diye, gerek yok abi kapatabilirsin dedi ve o alet edavata göz ucuyla bile bakmamış oldu. Diğer fren, far gibi noktalarda ise yine kendi kafalarına göre, hangi hata kodu hoşlarına giderse artık... :D

Bu işler hikaye yani bildiğiniz gibi... :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sattığım fabişinde ruhsatta sedan yazıyormuş :) Emniyet onay vermemiş..Tabi kredi çektiği için vatandaş bunları düzeltmesi gerekiyor.Ve benim paramda bankada çekemiyorum..Bankayı defalarca aradım(küfür) Aracın yeni sahibi plakayı değiştirdiğinde para hesabıma geçecekmiş.(küfür'ün kübü)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım araçların bilgileri ortak bir veritabanından alınıyor. Yani ruhsat alınırken bilgisayar başındaki memur teker teker araç bilgilerini elden girmiyor. Bu durumda TR'ye gelen araçların bilgileri ihracatçısı tarafından veriliyor ve bu bilgiler 1 defaya mahsus veritabanına işleniyor. Yani bu durumda Yüce Otomotive tarafından yanlış bilgi verilmiş olabilir. (küfürün yücesi)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lineaların genelinde motor no okunamıyor yazıp hafif kusurlu olarak geçiriyorlar, motor no okunuyor aslından ama adamlar uğraşmak istemiyorlar ayrıca madem motorno okunamıyor neden geçiriyorsun

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: yarhasan;360997
arabalarımı oraya gitmden geçirtiyorummm

Para var huzur var.