škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skodadop.com'dan Alışveriş Yapan Var Mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de olmayan ve buradan daha ucuz olan birkaç ürüne rastladım ve almak istiyorum; ama önce siteyi daha önce kullanmış olanlardan şu soruları cevaplamalarını rica ediyorum:

1- Site kredi kartı ile alışveriş yapmak için güvenli mi?
2- Satın alınan ürünlerin elimize ulaşmama imkanı var mı?
3- Ürün gelmezse para iadesi var mı?
4- Ürünler kaç günde gelir?
5- Yurtdışı ve yurtiçinde kargoyu takip etme imkanı var mı?

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
-Öncelikle tecrübelerimi aktarayım.Dili ingilizce yapın.Solunda currency kısmından euro seçin.Bunu farketmemiştim çek kronu çevirmekle uğraştım.
 -Kargo çok pahalı sepet bölümünde tahmini kargo var.Eğer alacaklarınız ağır değilse(2kg sanırım) mini kargo seçme var çok daha uygun oluyor kargo.Veya birşeylerden feragat edip mini kargo seçmeye çalışabilirsiniz.
-60 kuruş damga vergisi ödedim.62 euro ürünler 38 euro kargo idi.Sınır 75 euro.Tabi internette gmrük memuru sıkıntı çıkarabilir yazmışlardı korkarak bekledim.Kargom 7.6 kg ve kocaman koli olduğu halde sıkıntı olmadı

Sizin sorularınıza gelirsek
1-Ben kredi kartı kullandım.Ama onu bilemeyeceğim
2-Ürünler elime ulaştı takipli kargoyla.Gümrükte takılmazsa bence sorun olmaz
3-Siparişim 5 gün sonra kargoya verildi mail attım o arada fakat yanıt alamadım.Standart mailler geldi.Siparişiniz alındı kargoya verildi tarzı.Muhatap bulmak zor olabilir o durumda
4-31 ekimde sipariş verdim.4 kasımda kargoya verildi.15 kasımda elime ulaştı
5-Ptt gönderi takipten ürün oradan kargoya verildiğinden itibaren takip ettim.Hem Tükiye hem Çek Cumhuriyeti.Czech Post -zone 5 seçtim bu arada.Oranın pttsi sanırım
Aldığım ürünler
http://i.hizliresim.com/Qv4OMv.png
Paspasları almasaydım mini kargo seçebilecektim.Ürünler orjinal kutusunda geldi.Euro da seçseniz fatura kısmında çek kronu oluyor.Euro bigilendirme amaçlı yani

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşwkkür ederim. Çok açıklayıcı oldu. Birkaç kişiden daha fikir alabilirsek güvenliğinden iyice emin oluruz
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2016, 19:41:25 Gönderen: Erdem T. »