škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımın çaburluğundaki izi nasıl giderebilirim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Skoda Fabia aracımın çamuluğunun sağ alt köşesinde sürmeden dolayı mavi bir iz oluşmuş. Sanırım otoparktan araç çıkarken olmuş tiner sürdüm leke büyük ölçüde gitti. Fakat hepsini geçirmek için ne yapmalıyım?
Teşekkürler

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: disenchanted;656985
Merhabalar,
Skoda Fabia aracımın çamuluğunun sağ alt köşesinde sürmeden dolayı mavi bir iz oluşmuş. Sanırım otoparktan araç çıkarken olmuş tiner sürdüm leke büyük ölçüde gitti. Fakat hepsini geçirmek için ne yapmalıyım?
Teşekkürler

Yapı marketlerden veya oto marketlerden basit bir pasta alın, bagajda dursun. Tampon kapı vs ufak tefek sürtmelerde çok yüklenmeden ovalayarak birçok çiziği ve boya izini temizleyebilirsiniz.

Çizik saca kadar indiyse, içine tırnak giriyor ise o zaman rötuş yaptırmak gerekir.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pasta zor temizler, tinerle daha kolay ama o da zor. En iyi aseton cikariyor surtmeden kaynakli karsi aracin boya kalintisini. Benim aracta sap sari taksi boyasi vardi tamponda az da kaportada, tiner ve aseton ile cikardim bir onu bir oburunu. Pasta cok zor cikariyor epey kuvvet tatbik etmek gerekli ve cabuk kuruyor olmuyor pastayla. Aseton ve tinerle cikar ama sonrasinda o bolgeyi suyla iyice yika sulu bezle sil bi guzel ve kurula. Kimyasal kalintisi kalmasin.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada rutuş icin de en iyi ekipman ayni renk bir oje. Ozellikle tampon gibi pkastik aksamda boya tutunamiyor ama oje super. Heleki araciniz beyazsa.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: disenchanted;656985
Merhabalar,
Teşekkürler

Gazyağı bulabilirseniz bazı benzin istasyonlarında satılıyor. Gazyağı ile karşıdaki araçtan geçen boyayı kolaylıkla çıkartabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;656997
Bu arada rutuş icin de en iyi ekipman ayni renk bir oje. Ozellikle tampon gibi pkastik aksamda boya tutunamiyor ama oje super. Heleki araciniz beyazsa.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Tiner büyük ölçüde iş gördü aseton u da deneyeceğim. :ok: