škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid için Yağmur ve Far sensörü...

khalil · 283 · 96155

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bhathu;643904
Kolay gelsin 2015 rapid sedandizel dsg style paket aracim var. Baslikta yazilanlar dikkatmi cekti ve ondeki sensorj bbde cikarip baktim. Fotografnida atiyorum buraya. Sorum su bu sensor gunes sensorumu yani sadece far anahtarini degstrmekle ve gerekli kodlamayla aracimda far sensoru ozllegni kullanablrmyim?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef Batuhan kardeşim. O sizdeki far sensörü değil, güneş sensörüdür.  Ne işe yaradığını tam bende çözemedim ama farlar için olmadığı kesin.
Far sensörü için bu resimdeki sensör 5JA 907 451 A olanı ile değişip 4 kablo gelmelidir.
Tüm bu zahmetlere katlanmak yerine; böyle bir iç ayna ve nem sensörüne sahipseniz 1 ad RLHS sensör+ 1ad Auto özellikli far anahtarı ile hem yağmur sensörü, hemde far sensörü özelliklerine kavuşmuş olursunuz.
Yukarıdakiler sizde mevcut değilse aşağıdaki ürünü alarak sadece far sensörü özelliğini kullanabilirsiniz.:ok:
https://tr.aliexpress.com/item/WarriorsArrow-OTO-Far-Kafa-Lambas-Anahtar-I-k-Sens-r-Mod-l-Superb-Skoda-Octavia-2015/32840736569.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.275.7fb03c00ylhB9m

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: khalil;643910
O sizdeki far sensörü değil, güneş sensörüdür.  Ne işe yaradığını tam bende çözemedim ama farlar için olmadığı kesin

Güneş sensörü klimanın bir parçasıdır aslında. Gelen güneşe göre konfor için ince ayar yapar araçta, otomatik klimada fan hızı ayarına kadar iç sıcaklık ve nem sensörü ile beraber çalışır  ;)

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;643911
Güneş sensörü klimanın bir parçasıdır aslında. Gelen güneşe göre konfor için ince ayar yapar araçta, otomatik klimada fan hızı ayarına kadar iç sıcaklık ve nem sensörü ile beraber çalışır  ;)

Bilgi için teşekkürler hocam. Yani bu sensör ve nem sensörü Dijital otomatik klimaya bağlı çalışan parçalarmış. Manuel klimalı araçlarda güneş ve nem sensöleri yok demek ki.;)

Çevrimdışı bhathu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;643910
Malesef Batuhan kardeşim. O sizdeki far sensörü değil, güneş sensörüdür.  Ne işe yaradığını tam bende çözemedim ama farlar için olmadığı kesin.
Far sensörü için bu resimdeki sensör 5JA 907 451 A olanı ile değişip 4 kablo gelmelidir.
Tüm bu zahmetlere katlanmak yerine; böyle bir iç ayna ve nem sensörüne sahipseniz 1 ad RLHS sensör+ 1ad Auto özellikli far anahtarı ile hem yağmur sensörü, hemde far sensörü özelliklerine kavuşmuş olursunuz.
Yukarıdakiler sizde mevcut değilse aşağıdaki ürünü alarak sadece far sensörü özelliğini kullanabilirsiniz.:ok:
https://tr.aliexpress.com/item/WarriorsArrow-OTO-Far-Kafa-Lambas-Anahtar-I-k-Sens-r-Mod-l-Superb-Skoda-Octavia-2015/32840736569.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.275.7fb03c00ylhB9m
Tesekkur ederim khalil kardesm Sagolasnnn

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;643593
Arkadaşlar 1 adet sıfır hiç kullanılmamış 5Q0 955 547A orjinal sensör satılıktır, servis fiyatı 1150 tl dir, ben 600 tl ye vereceğim isteyen olursa bana ulaşsın

Güncelliyorum, sensor + far anahtarı ayni fiyata veriyorum, kodlama konusunda destekte verebilirim.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bhathu;643904
Kolay gelsin 2015 rapid sedandizel dsg style paket aracim var. Baslikta yazilanlar dikkatmi cekti ve ondeki sensorj bbde cikarip baktim. Fotografnida atiyorum buraya. Sorum su bu sensor gunes sensorumu yani sadece far anahtarini degstrmekle ve gerekli kodlamayla aracimda far sensoru ozllegni kullanablrmyim

Güneş sensözü hocam,
güneşin durumuna göre göstergelerin parlaklığını ayarlıyor, karanlıkta ışık tutarak test edebilirsin.

Çevrimdışı undergala

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: undergala;656252
elinde olan varsa alabilirim otomatik far sensörü

Mesaj gönderdim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mozmoz;656587
Ben sensör ve anahtara talibim.

05069400014 whatsaptan ulaşırsanız sensör için yardımcı olurum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Mozmoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım Sedan 2015 sonu üretim. Konfor Kodu 6CO ile başlıyor. 5QO 955 547 B sensör aldım. Farlar otomatik yanıp sönüyor artık, fakat yağmur özelliğini bir türlü çalıştıramadık. Sitedeki kodları giriyoruz fakat sistem hata veriyor. İstanbul da bunu yapacak bir yer öneriniz var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Mozmoz;657523
Aracım Sedan 2015 sonu üretim. Konfor Kodu 6CO ile başlıyor. 5QO 955 547 B sensör aldım. Farlar otomatik yanıp sönüyor artık, fakat yağmur özelliğini bir türlü çalıştıramadık. Sitedeki kodları giriyoruz fakat sistem hata veriyor. İstanbul da bunu yapacak bir yer öneriniz var mı?

Bu işi Golf aracımda da yapmıştım, Golf forumda sensörü satan arkadaş hem montajını yapmıştı hem de bir kablolama işini halletmişti çalışması için yağmur sensörünün. Sarı bir kablo çifti ile sokete hat çekti yağmur sensörünün aktif olması için.

http://www.golftutkusu.com/topic/2031-far-ve-ya%C4%9Fmur-sens%C3%B6r%C3%BC-montaj%C4%B1-bol-resimlikotas%C4%B1-olanlar-dikkat/

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mozmoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumlar için teşekkürler. Bugün kodlama konusunda bir kişiden yardım aldım ve sorun tamamen çözüldü. Far ve yağmur Sensörü sorunsuz çalışıyor, gizli özelliklerden istediklerimde açıldı.