škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai ve kia yakıt değerlerini düşük gösterdiği için amerikada mahkum oldu

Ziyaretçi · 8 · 3530

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla doğru mu doğru...

Giden araba yakar, bu kadar basit. Hele 1.6 crdi'ler için 3.8 falan yazıyorlar, külliyen yalan :D Ama makinalara laf yok, aslan besleyen yemini düşünmeyecek...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;406705
Valla doğru mu doğru...

Giden araba yakar, bu kadar basit. Hele 1.6 crdi'ler için 3.8 falan yazıyorlar, külliyen yalan :D Ama makinalara laf yok, aslan besleyen yemini düşünmeyecek...

Haklısın Ilker Hocam, aslan besleyen yemini düsünmeyecek, ama bu devirde aslan beklemek ne kadar mantıklı...
1,6 tdi cc ile 3 lu degerler gördüm, tabi tdi ıda alırken daha fazla veriyorsun, oda bi gercek, sonucta hepsi aynı yola geliyor,

baska bir örnek otobanda 200 km 2.0 dizel 2008 Kia Sportage ile gittim, aynı istikamete(rakım farkıda yok) aynı hava sartlarında, aynı hızlarda Sportage i bırakıp 2.0 tdi Transporter ile 200 km yol yaptım, Kia VW den yb ye göre 1,5 litre cok yaktı. Bizzat sahit oldugum bu gözlemden sonra Kia' nın yakıt yönünden daha cömert oldugunu düsünüyorum,

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW nin motorlarının fabrika değerleri doğru. Fakat alan kişiye göre değişiyor,istanbulda normal kullanım veya kasma mümkün değil, ya basıyosun yada trafiktekilere göre uyarlıyosun kendini,haliyle ortalama 1.6 tdi veya tdci veya crdi farketmez en az 6 oluyor. Dizel kullananlar bilir. Daha toyum 2 senelik dizel kullanıcısıyım. Kendimi benzinlinin koltuğunda düşünemiyorum. Her sabah trafik, yakıt çilesi çekerdim herhalde.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunun muhabbeti olmuştu bizim forumda, tr deki modelleri kapsamıyor, öyle çok devasa farklar da yok arada aslında 1 lt ile yapılan mil olarak hesaplıyorlar ya 20-25 35-38 mil gibi farklar çıkıyor ki amerika modellerinin motorları malum. 2 kez hızlı kalksan daha fazla fark eder heralde. haberi ilk gördüğümde ben de dağlar kadar fark var sanmıştım ama o kadar büyütülecek fark yokmuş. ş.içi diye kimin mahallesini kullanıyorlar ki fabrika verisi tutsun?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
CRDI'lar (yeni 1.4 CRDI'lar hariç) diğerlerinden biraz fazla yakıyor. Ama cerato örneğindeki gibi alım maliyeti örneğin bir TDI'a ya da TDCİ'ye göre baya düşük olduğu için yakıtta 0.5 ya da 1 litre fark çok da insana batmıyor açıkcası.

Şu 1.4 CRDI'larda yakıta da önem vermeleri, bundan sonraki motorlarının az yakacağı anlamına geliyor olabilir.