škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2013 model 1.6 tdi dsg ambition superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barbakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katıldım.Yaklaşık bir hafta önce 2013 model ambition paket yeni kasa superb aldık.Bazı kafama takılan şeyler var,forumda bulabildiğim kadar araştırdım. Fakat tam manasıyla çözüme ulastiramadim.
1- maxi dot ekranda ikinci hız denen özelliği actigim zaman ana ekranda anlık hız dijital olarak görünüyor fakat birim mil olarak görünüyor. Bunu km yapmanın yolu var mı?
2- Geri vitese alınca bazen park sensoru devreye giriyor bazen girmiyor. Devreye girince radyo swing ekranında arac görseli görünüp kayboluyor. Ayrıca bu model bu donanım araçların bazılarında fabrika çıkışlı bolero ekran var fakat bizim araçta yok. Fabrika çıkışlı olarak böyle gelmiş.
3-Maxi dot ekranda iki adet kısım var birincisi kısa sureli araliklarla otomatik olarak sıfırlanıyor bunu zaten sizler biliyorsunuz. Bu sıfırlama özelliğini iptal etmenin yolu yok mu? Ben her iki kısmı da farklı periyotlarda sıfırlayarak kullanmak istiyorum. İkinci kısım için de otomatik sıfırlama var mı? Henüz ikinci kısım için sıfırlamayı denemedim onceki sahibinden kalma 3700 km civarında görünüyor.
4-Start-stop özelliği zannedersem kış şartlarından dolayı devreye girmiyor,bunun belli bir sıcaklık eşiği var mı? Yani aracımin sıfırın altındaki derecelerde start-stop özelliğini devreye almaması normal mi? Aracı kış icerisinde aldığımız için normal şartlarda  deneme şansım olmadı ve normal şartlarda çalışıp çalışmadığını da bilemiyorum.
5-Aracın aynaları kumandada kilitleme tuşuna uzun basınca katlanıyor fakat aracı tekrar açınca aynalar açılmıyor ta ki araca binip kontağı acana kadar. Bu durum standart mı, bununla alakalı bir ayar yaparak kapılar açılınca aynaların da açılması mümkün mü?
6-Radyo swing icerisinde BT-AUDİO diye bir kısım var bu neyi ifade ediyor? Bluetooth ile alakası var mı? Araçta bluetooth özelliği yok diye biliyorum.
7-Arac içindeki dikiz aynasının altında bir düğme var ve basınca yeşil bir ışık yanıyor.Bu butonun işlevi nedir?
8-Kablo ile bilgisayara bağlayarak açılabilecek özellikler ambition için nedir? Birçok konuda bahsi geçiyor ama net bir ayrım yok donanım konusunda.
Uzun uzun yazdım fakar derli toplu olsun istedim. Parça parça birçok yerde sormaktansa tek başlıkta sorayım sonrakiler de tek başlık altında bulabilsinler istedim. Ayrıca araçla ilgili eksikliği rahatsız eden bir şey var usb girişi yok ve aux giriş yeri ulaşması zor bir yerde.
Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz Ahmet Bey, bildiğim cevapları sırasına göre yazayım size;
1-?
2-Park sensörünün her daim geri vitese alınca devreye girmesi lazım bence elektriksel bir sorun var servise göstermenizde fayda var diye düşünüyorum.
3-?
4-Start Stop özelliğinin devreye girmesi için belli şartların oluşması lazım. Bunlardan bazıları aracın akü geriliminin Start stop yapmaya yetecek düzeyde olması -ki bu bir süre çalıştıktan sonra olur- sonra motor sıcaklığı belli bir düzeye gelmeden yine start stop devreye girmez. Bir sorun değildir endişelenmenize gerek yok.
5-Aynaların katlanması bizimkilerin modelinde aynen tarif ettiğiniz gibi oluyor yani standart bir durum bu. Kapıların açılmasına entegre edilmesi bildiğim kadarıyla söz konusu değil.
6-BT-Audio yazıyor ve aktif ise Bluetooth var demektir.
7-Ayna altındaki düğme otomatik ayna karartmasını devreye alıp devreden çıkartır. yeşil ışık yanıyorsa arkadaki arabanın farlarının şiddetine göre iç dikiz aynası ve yan dikiz aynaları kararır.
8-özelliklere gelince tahminimce viraj aydınlatması açılabilir diye düşünüyorum illaki açılabilecek başka şeyler de vardır bu konuda diğer arkadaşlar eminim size yardımcı olacaktır.
Servislerde Aux girişini USB ye çeviren bir kablo bulabilirsiniz kol dayamanın içine aux girişine takılıyor ben arabayı aldığımda kabloyu hediye etmişti servis çok memnunum. Umarım yardımcı olabilmişimdir benim bilemediklerime arkadaşlarım da yardımcı olacaklardır. Sizi de aktif olarak bundan sonra forumumuzda görmek dileğiyle arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Çevrimdışı Barbakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevabınız için teşekkür ederim. Benim için aydınlatıcı oldu. Fakat bu bt-audio işini anlayamadım çünkü telefon herhangi bir bluetooth cihazı görmüyor ya da ben devreye sokmayı bilmiyorum. İnsaallah zamanla öğreniriz hepsini. Tolga bey sizin aracınız da mı aynı donanım acaba?

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bluetooth Skoda BT adı altında telefon ekranında görünüyor olması lazım. Biraz daha kurcalamanızı tavsiye ederim.

Benim arabam Superb'in Combi modeli. Özel sipariş yaptırdım baya dolu incelemek isterseniz arabam için eklediğim herşeyi detaylı olarak yazdım ve resimlerini yükledim. Detaylı anlatımının olduğu link aşağıda umarım keyifle incelersiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30383

Tüm sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye çalışırım. İyi geceler :)
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2017, 22:38:49 Gönderen: SuperbCombi »

Çevrimdışı Barbakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızı inceledim gerçekten çok güzel Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim siz de arabanızı kazasız belasız ağız tadıyla kullanırsınız inşallah.

Çevrimdışı Barbakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Barbakan;605409
Bu arada aklıma bir şey daha takıldı. Vitesin yanında bir düğme var,kitapçıktan anladığım kadarıyla lastik basınç göstergesiyle alakalı. Basılı tutuyorum ekranda turuncu bir simge beliriyor elimi düğmeden çekince sönüyor. Tam olarak kullanımı nasıl bu özelliğin acaba?

Tamamdır bunu anladım