škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 aldım bin pişmanım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni aracınız öncelikle hayırlı olsun , superb active donanim en baz paket , d segment bir araçta olmasi gereken donanımlar mevcut degil, şahsen D segment araca biniyorsam fabiadan boş olmasını istemezdim , genede hakkınızda hayırlısı

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;636932
Yeni aracınız öncelikle hayırlı olsun , superb active donanim en baz paket , d segment bir araçta olmasi gereken donanımlar mevcut degil, şahsen D segment araca biniyorsam fabiadan boş olmasını istemezdim , genede hakkınızda hayırlısı

hocam bahsettiğiniz özelliklerde bir passat'a bindim. sonra fabia'ya geri bindiğimde donanım biraz önemsiz kaldı :) sadece yalıtım seviyesi bile bambaşka hissettiriyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Ancak aldığınız her araçta ufak tefek şeyler olacaktır. Yüce Auto'yu taktir ettim, başından beri güzel bir tutum sergilediler. Sonuçta kazanan da yine kendileri oldu :)

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;636938
hocam bahsettiğiniz özelliklerde bir passat'a bindim. sonra fabia'ya geri bindiğimde donanım biraz önemsiz kaldı :) sadece yalıtım seviyesi bile bambaşka hissettiriyor.

Belli bir süre bambaşka hissettirir sonra dersinki klima analog ekran hesap makinesi farlar halojen vs vs D segment araçta biraz donanim olmaliki segmentini hissettirsin benim düşüncem bu sekilde, araba alacağım zaman ilk baktıklarım yağmur far sensörü kararan dikiz aynasi dijital klima

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla binmeyi nasip etsin. Herşeyden önce sıfır araç bi başkadır. Bence keyfini sürün. Nice insan bu fırsatı bekliyor.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;636898
Sağol dostum eyvallah ama klima milima demeyin artık
Yeterince action yaşadım yeter

Bence asıl forum için yeni bir aksiyon başlangıcı olabilir :)

Şaka bi yana Konuyu başından beri takip ediyorum. Vaktinizi ve enerjinizi çok tüketmiş kendinizi baya yormuşsunuz. Diğer arkadaşlar da yazmış lütfen biraz boşver in keyfini çıkarın arabanın. Yoksa böyle yaparsanız hiç bir arabada mutlu olamazsınız. Hayırlı olsun yeni aracınız. :)

Alıntı yapılan: skoda fun;636885
Dod benim 71.750ye satın aldıgım aracı 69 a aldı.

Bu arada Dod un aldığı fiyat ile size yapılan indirim arasında baya da fark varmış. Kâr ettiniz bildiğiniz. :)
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2018, 03:35:35 Gönderen: ecz.taha »

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: ismail91;636500
Bugün aracı servise götürdüm ve konuyla ilgili önemli bilgiler aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bir usta ile birlikte araca girip sesi dinledik. Daha önce de başka bir usta ile birlikte test sürüşü de yapmıştık sesi duyabilmek adına. O usta hem benim ses kaydımı dinlemişti hem de test sürüşünde gelen sesleri dinlemiş, normal demişti. Bu usta klima konusuna çok daha hakim biriydi. Ses kaydını dinlettim, beraber araca geçtik. Araç park halinde iken bile hafif gaz verip sesleri dinleyerek sorunu tespit etti. Zaten servislere teknik bülten de ulaşmış. 1.0 TSI'larda kullanılan özellikle bir marka ( adını şu an hatırlamıyorum, S ile başlayan bir ismi vardı) klima kompresörlerinde böyle bir ses problemi varmış. Onları başka bir marka ile değiştiriyorlarmış. Benim sesi dinleyince de sorunun o olduğunu anladı. Aracı gelecek hafta bırakacağım ve kompresör değişimi yapılacak. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar da servislerini biraz zorlasınlar. Birkaç farklı servis bu bülten olayını doğruladı ve sorunu kabullendi. Eğer inkar edenler varsa zorlamak gerekiyor. Kompresör değişimi sonrası nasıl bir sonuç aldığımı da paylaşırım.

Kaç gündür bende aynı sesi duyuyordum fakat gelip geçici bir ses olduğunu düşünmüştüm ve geçmedi. Bugün karar verdim ve en kısa zamanda servisi arayıp randevu alacağım. Rahatsız edici gıcık bir ses. Daha aracım 14.000km ye gelmedi. En kısa zamanda çözüp kurtulmak istiyorum bu sesten. Bahsetmiş olduğunuz konuları notuma aldım. Her türlü baskıyı kuracağım.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;636908
Yine doğuş kazanmış

Adamlar zaten bu işi hayrına yapıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu sorun bende de var. Klimada AC açıkken ağustos böceği vızıltısı gibi cır cır bir ses geliyor. Klima yüksek devirdeyken veya araç hızlı giderken ses pek duyulmuyor ama fan 1-2-3 seviyelerindeyken veya araç hızlı gitmiyorken ses duyuluyor. Binenler pervane bir şeye sürtüyor gibi bir ses var diyorlar. AC kaplıyken gelmiyor ses. Araç 2018 Skoda Fabia 1.0 Style. Kocaeli’de Skoda Keleşler bayine gittim normal bu ses dediler klima gazı basıp gönderdiler. Ses hala devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Hala aynı sorunu yaşayanlar var mı? Kocaeli’de ki serviste  değiştiremezsem İstanbul’da nerede değiştirebilirim bu kompresörü? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okidoki;650415
Arkadaşlar bu sorun bende de var. Klimada AC açıkken ağustos böceği vızıltısı gibi cır cır bir ses geliyor. Klima yüksek devirdeyken veya araç hızlı giderken ses pek duyulmuyor ama fan 1-2-3 seviyelerindeyken veya araç hızlı gitmiyorken ses duyuluyor. Binenler pervane bir şeye sürtüyor gibi bir ses var diyorlar. AC kaplıyken gelmiyor ses. Araç 2018 Skoda Fabia 1.0 Style. Kocaeli’de Skoda Keleşler bayine gittim normal bu ses dediler klima gazı basıp gönderdiler. Ses hala devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Hala aynı sorunu yaşayanlar var mı? Kocaeli’de ki serviste  değiştiremezsem İstanbul’da nerede değiştirebilirim bu kompresörü? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Fabia ların çoğunda var bu sorun benim araçta da var ben çok kafama takmıyorum müzik açık olduğu için de duymuyorum :D:(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: okidoki;650415

Belki sıkıntı klima kompresörü içindeki valflerdir. Benzer dert vardı bir süre önce aracımda, yetkili servis valf değişimi için merkeze yazdı, merkezden kompresörü komple değiştirin yanıtı gelmiş, ERYA'da kompresör değişti garantiden...

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;650514
Belki sıkıntı klima kompresörü içindeki valflerdir. Benzer dert vardı bir süre önce aracımda, yetkili servis valf değişimi için merkeze yazdı, merkezden kompresörü komple değiştirin yanıtı gelmiş, ERYA'da kompresör değişti garantiden...

Ben de orayla görüşeyim öyleyse. Umarım değiştirirler. Böyle ufak tefek şeyler de servislerin ayak diremesi çok canımı sıkıyor. Dünya para veriyoruz. Her sorunda onlara gitmek zorundayız ama tavırlar hizmet davranışlar 3.sınıf düzenbaz sanayi ustası gibi. O normal abi,o sıkıntı değil,onda bişey yok... Koca koca adamlar kırk takla atıp şekilden şekile giriyor eveleyip geveliyorlar. Ben utanıyorum valla. He he tamam deyip çıkıyorum o denli pişkin oluyorlar. Keşke biraz sorun çıkarabilen bir tip olsam

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: okidoki;650528
Ben de orayla görüşeyim öyleyse. Umarım değiştirirler. Böyle ufak tefek şeyler de servislerin ayak diremesi çok canımı sıkıyor. Dünya para veriyoruz. Her sorunda onlara gitmek zorundayız ama tavırlar hizmet davranışlar 3.sınıf düzenbaz sanayi ustası gibi. O normal abi,o sıkıntı değil,onda bişey yok... Koca koca adamlar kırk takla atıp şekilden şekile giriyor eveleyip geveliyorlar. Ben utanıyorum valla. He he tamam deyip çıkıyorum o denli pişkin oluyorlar. Keşke biraz sorun çıkarabilen bir tip olsam

Aracınız orada kalacak, test sürüşü ve ses-görüntü kaydı alacaklar. Bana ikame araç verdiler 3 gün.

Yaptıkları işlerden onlardan da para kazanıyor distribütör üzerinden, aslında kaçak dövüşmemeleri lazım

Çevrimdışı ddddgkhn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen sene fabia 1.0 tsi 2018 model sıfır araç aldım. 1 sene kadar kullandım.
Araç sabahları ilk çalıştırmada ses çıkarıyor.
Çiğ yakıt kokusu geliyor.
İlk hareketten sonra ayağım gazda değilken araç kendini ileri doğru atıyor.
Bluetooth ile telefon görüşmesinde iken 3 dakikadan sonra yüksek bir ses çıkıp bağlantı kesiliyor.
Silecek motoru bozuldu. Ğıgk Ğıgk ses geliyordu.
Sağ cam inerken sanki böyle düşüyormuş gibi oluyodu bazen.
İşten geldim yada herhangi bir yerden aracı park ettim. Ertesi sabah tekrar araca bindiğimde fren pedalı inanılmaz sertleşmiş oluyordu. Bildiğiniz bariz güç kullanarak frene basıp arabayı çalıştırıyordum.

Bunları servise götürüp söylediğimde sadece silecek motorunu değiştirip başka hiç bir problem yok dediler. Gittim bilirkişi buldum parasını verdim rapor tutturdum. Mahkemeye vericektim ama yurtdışı işlerim çocuk filandı derken ilgilenemedim. Arabayı da sattım gitti.

Bence fabialar olmamış. yapamamışlar yani. Bu kadar problem olur mu yahu sıfır araçta?

Birde sakın bostancıda ki erel e gitmeyin. Sıfır bilgi...