škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2005 Fabia Ambiente otomatik vites nasıl?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar...

1-2 ay içinde otomatik vites araca geçme düşüncesindeyim. Fabia Choice'e  veda etmek biraz zor olacak ama artık hanımın şoförlüğünü yapmaktan bıktım :) 23-24 bin tl ye kadar çıkabilirim. aslında aklımda honda civic (uzun olduğu için kafamı biraz kurcalıyor, malum hanım kullanacak) veya coralla hb var ama onların 2003-2005 arası temiz olanlara en aşağı 26-27 bin istiyorlar. bu araçları istememin nedeni otomatik şanzumanları en sağlam arabalar olmaları.

Bugün, neden bizim fabia ların otomatiği olmasın dedim biraz araştırdım fiyatları da makul. ancak otomatik şanzumanın iyi olup olmadığı ile ilgili nette pek bir bilgi bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. birde linkteki arabalarla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

HAYIRLI KANDİLLER...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-temiz-2005-fabia-ambiente-otomatik-58500-km-165234478/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2005-otomatik-lpg-li-tertemiz-ve-bakimli-skoda-fabia-1.4-16v-165055862/detay/

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt sarfiyatı rahatsız etmeyecekse tercih edebilirsiniz, lakin çok yüksek sarfiyata sahipler, eski jenerasyon otomatikler birde, 2. el olacağı için kondisyonuda ayrı önemli. İyi bakılıp kullanıldıysa sarfiyatı dışında fazla can sıkmaz.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;467638
Yakıt sarfiyatı rahatsız etmeyecekse tercih edebilirsiniz, lakin çok yüksek sarfiyata sahipler, eski jenerasyon otomatikler birde, 2. el olacağı için kondisyonuda ayrı önemli. İyi bakılıp kullanıldıysa sarfiyatı dışında fazla can sıkmaz.

Hocam çok derken ne kadar çok. LPG de şehir içi ne yakar mesela. (10 litre falansa iyi). birde benim asıl kafama takılan bu fabialardaki şanzumanın sıkıntılı olup olmadığı. yani sıkıntısızsa birde yokuşlarda falan geri kaçırma gibi bi derdi yoksa bana uyar...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;467639
Hocam çok derken ne kadar çok. LPG de şehir içi ne yakar mesela. (10 litre falansa iyi). birde benim asıl kafama takılan bu fabialardaki şanzumanın sıkıntılı olup olmadığı. yani sıkıntısızsa birde yokuşlarda falan geri kaçırma gibi bi derdi yoksa bana uyar...

Evet o civarda olur sarfiyatı(benzin için) LPG konusunda benim pek alakam olmadığı için ne desem yanlış olur ama benzine göre hesaplayabilirsiniz sanırım. Ankara'nın çok dik rampalarında geri kaçırma yapar. 2.el otomatik biraz kumardır tabi, çok iyi bakılmıştır saat gibi çalışır. 2.el Fabia'da benim hiç fazla içime sinmeyen tek Fabia modelidir açıkçası.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;467641
Evet o civarda olur sarfiyatı(benzin için) LPG konusunda benim pek alakam olmadığı için ne desem yanlış olur ama benzine göre hesaplayabilirsiniz sanırım. Ankara'nın çok dik rampalarında geri kaçırma yapar. 2.el otomatik biraz kumardır tabi, çok iyi bakılmıştır saat gibi çalışır. 2.el Fabia'da benim hiç fazla içime sinmeyen tek Fabia modelidir açıkçası.

Zaten 101 lik choice den inip 75 lik otomatik bir ambiente binmek hiç içime sinmiyor ama bir şekilde otomatiğe geçmem gerekiyor. o zaman 3-4 ay daha bekleyip parayı  biraz denkleştirip corolla hb kovalayacağız.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;467643
Zaten 101 lik choice den inip 75 lik otomatik bir ambiente binmek hiç içime sinmiyor ama bir şekilde otomatiğe geçmem gerekiyor. o zaman 3-4 ay daha bekleyip parayı biraz denkleştirip corolla hb kovalayacağız.

Belli fiyat aralığında otomatik vites alternatifi biraz sıkıntı tabi, 2000-2005 model aralığındaki Honda Civic'lere de bakabilirsiniz.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vw polo kullandım o dediğiniz kombinasyonda 4 ileri oluşunun dışında pek bi sıkıntısı yok geri kaçırmıyo kolay kolay

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de merak ediyorum aslında bizim valideye de lazım bir tane..

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;467667
Vw polo kullandım o dediğiniz kombinasyonda 4 ileri oluşunun dışında pek bi sıkıntısı yok geri kaçırmıyo kolay kolay

otomatik vitesle ilgili pek bilgim yok hocam. 4 ileri olmasının ne gibi sakıncası var. eğer son sürat olarak sıkıntı yaratıyorsa, benim için pek önemli değil çünkü hanım kullanacak...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;467672
otomatik vitesle ilgili pek bilgim yok hocam. 4 ileri olmasının ne gibi sakıncası var. eğer son sürat olarak sıkıntı yaratıyorsa, benim için pek önemli değil çünkü hanım kullanacak...

Bi sıkıntısı yok sadece yakıtı artırır. eski kasa 2.0crdi 150 bg 4x4 santafede öyleydi son hızda bariz sıkıntı olmuyor. Ayrıca piyasadaki çoğu tam otomatik öyle eski kasa honda civic,getzler eralar hepsi 4 ileridir

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün biraz daha detaylı araştırdım ve Honda Jazz da karar kıldım.  CVT şanzuman hem sorunsuzmuş hemde yakıt tüketimi çok iyimiş. vites geçişlerinide hiç hissettirmiyor diyorlar. tek sıkıntısı performans beklemeyin diyorlar, hanım da 160 la gidecek hali yok :) 2003-2004 temiz bi jazz bulursam almayı düşünüyorum. yorumlarınız için çok teşekkürler. Herkesin Kandili mübarek olsun.

Çevrimdışı HFG35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 otomatik seat cordoba kullandım 2 yıl şehir ici benzinde 10 lt yi gecebiliyordu.. lpg de 12 lt olacaktır.  Honda jazz kullanmadım ama bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz araçlar acisindan en az yakanı

Çevrimdışı erdemguner35

• Choice
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle