škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracı satın alırken yedek anahtar verilmedi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burakhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Skoda Fabia 1.2 TSI 2017 2. el araç satın aldım geçtiğimiz hafta. Honda park'ın 2. el firmasından aldım. Satış işlemleri bittikten sonra satıcı arkadaş yedek anahtarının birkaç güne geleceğini, gelmezse yaptıracaklarını söyledi, bende o an ki heyecanla sorun olmaz dedim. Dün tekrar bayiye uğradım aracı müsait bi zamanda getirmemi 1 saatte yeni anahtar çıkaracaklarını söylediler, bende ok dedim ama aracın eski anahtarı gelmeyince kıllandım açıkçası.. merak ettiğim şey yeni yedek anahtar yapıldığında eski yedek anahtar işlev dışı kalır mı? Şu anda veya yeni yedek anahtardan sonra araçta herhangi bir güvenlik zaafiyeti var mıdır sizce?

Not: Forumdaki ilk konum ve mesajım ayrıca :)
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2018, 23:09:30 Gönderen: burakhan »

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun araciniz kazasiz belasiz kullanin. Yedek anahtar immobilizer nedeniyle fabrika tarafindan uretilebiliyor sadece diye biliyorum, oyle hemen yaptiririz demekle cabucak halledilen bir durum degil bu. Ama yine de konu hakkinda cok detayli bilgim yok.

Bu arada otomatik mi arabaniz? Ozel degilse ne kadara aldiniz? Piyasasini merka ediyorum reelde nedir diye.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sigortacinizla gorusun bence. Orjinal yedek anahtar olmadigi icin herhangi bir hirsizlik durumunda kasko odeme yapmayabilir.

Çevrimdışı burakhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim araç otomatik. 68 bin TL ye aldım.
Sigorta, kasko işlemlerinden ziyade bu aracın şimdiki hali ve anahtarcıda yeni yedek anahtar yapıldıktan sonraki hali için güvenik açısından teknik bilgiye ihtiyacım var
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2018, 09:39:55 Gönderen: burakhan »

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.otoanahtari.web.tr/oto-anahtar/

Kaybolan anahtar silinebiliyormus. Linkten hangi durumda ne yapilmasi gerektigini okuyabilirsiniz.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araciniz hayirli olsun. Araciniza uyumlu 100 tl ye alinacak çipli bir anahtari 10 dk içerisinde sizin yedek anahtariniz yapiliyor. Çip kodlama 100 toplam 200 tl ye yapilan bir işlem. Burada esas olan yedek anahtarin nerede oldugu veya art niyetli şekilde mi size verilmediği. Aracinizin plakasi değişti ise kimse o yedek anahtarin sizin araciniza uyumlu olduğunu anlamaz.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi