škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'lara zam gelmiş

hamemo · 67 · 16326

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: quiet50;639992
Aynen bugün yine zam gelmiş anlayamadım. Son zamdan sonra dövizde artış olmadı ama bu neyin zammı bilemedim. Acaba döviz artışı tam yansıtılmadımıydı?

mal ve hizmetlere gelen zamlar kabaca ve kisaca 3 sekilde izah edilir.

Talebe dayali zamlar ( arz talebi karsilamadigi durumlarda, arz kitligi olusur ve fiyat duzeyi yukselir)

Ithalata dayali fiyat artislari ( dovize duyarlilik)

Enflasyon zamlari ( girdi maliyetlerinde ki artis ( maas + enerji + vergi+...))

Su an gordugumuz zamlar, daha oncesinde dovizdeki artislar yansiltildiysa enflasyona dayali zamlar. Dovizdeki artislar yansiltilmadiysa zam ustune zam soylemi gerceklesecek demektir.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2018, 18:43:05 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;639995
mal ve hizmetlere gelen zamlar kabaca ve kisaca 3 sekilde izah edilir.

Talebe dayali zamlar ( arz talebi karsilamadigi durumlarda, arz kitligi olusur ve fiyat duzeyi yukselir)

Ithalata dayali fiyat artislari ( dovize duyarlilik)

Enflasyon zamlari ( girdi maliyetlerinde ki artis ( maas + enerji + vergi+...))

Su an gordugumuz zamlar, daha oncesinde dovizdeki artislar yansiltildiysa enflasyona dayali zamlar. Dovizdeki artislar yansiltilmadiysa zam ustune zam soylemi gerceklesecek demektir.

1. maddede ki fiyat artışı olmadığını istatistikler söylüyor, haziran ayında oto satışlarında önce ki yıla göre %13 ila 30 arasında bir daralma var.

2. maddeyi incelediğimizde döviz dalgalanmalarından dolayı bir müddet beklediler şu an yavaş yavaş yansıtıldığını görüyoruz halen daha %3.5 lik bir zam bekleniyor  muhtemelen bir ay içerisinde onlarda yansıyacaktır.

3. maddeye gelirsek bu biraz firmaların inisiyatifine kalmış bir durum kendi kar marjından karşılayabilirler. tabi ki talebin artması halinde bu durum gözardı edilebilir.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: quiet50;640058
1. maddede ki fiyat artışı olmadığını istatistikler söylüyor, haziran ayında oto satışlarında önce ki yıla göre %13 ila 30 arasında bir daralma var.

2. maddeyi incelediğimizde döviz dalgalanmalarından dolayı bir müddet beklediler şu an yavaş yavaş yansıtıldığını görüyoruz halen daha %3.5 lik bir zam bekleniyor  muhtemelen bir ay içerisinde onlarda yansıyacaktır.

3. maddeye gelirsek bu biraz firmaların inisiyatifine kalmış bir durum kendi kar marjından karşılayabilirler. tabi ki talebin artması halinde bu durum gözardı edilebilir.

Yüzde 3.5 daha zam gelirse sıfır araba alma işini unutun bence. Ayrıca şuan kampanyalı faizlerde kalmadı gibi. Normal banka faizleri ise çılgın durumda.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;640065
Yüzde 3.5 daha zam gelirse sıfır araba alma işini unutun bence. Ayrıca şuan kampanyalı faizlerde kalmadı gibi. Normal banka faizleri ise çılgın durumda.

Krizleri fırsata çevirenler sıfır araç alacaktır, onlar bu zamlardan daha fazlasını kazandılar. Ama normal gelirliler bir süre arkasından yetişemeyecekler. Umarım ülke  ekonomisi bir an önce  toparlanır. tespitleriniz doğru.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: quiet50;640072
Krizleri fırsata çevirenler sıfır araç alacaktır, onlar bu zamlardan daha fazlasını kazandılar. Ama normal gelirliler bir süre arkasından yetişemeyecekler. Umarım ülke  ekonomisi bir an önce  toparlanır. tespitleriniz doğru.

Malum sitedeki en az 10 tane sıfır araba var 82 civarına. Zamanında 73 civarına alinip garajda bekleyip şuan satılıyor. Bayiye göre ucuz olduğu için ordan alacak insanlar. Ben Mayıs ortasında bayiden 79 a aldım.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;640073
Malum sitedeki en az 10 tane sıfır araba var 82 civarına. Zamanında 73 civarına alinip garajda bekleyip şuan satılıyor. Bayiye göre ucuz olduğu için ordan alacak insanlar. Ben Mayıs ortasında bayiden 79 a aldım.

Türkiye şartlarında deli para

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;641064

vay anasını.

açıkçası bu fiyata artık ibiza alınır. yeni üretimlerde paket baya gelişmiş exellence de.

(ön park sensörü, arka kamera, 6.5 ekran dahil vs)

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;641095
vay anasını.

açıkçası bu fiyata artık ibiza alınır. yeni üretimlerde paket baya gelişmiş exellence de.

Cuma günü aveke sordum ibiza fiyatını. 1.0tsi dsg style paket 87.500TLdi. Zam gelmediyse ibiza daha mantıklı artık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;641095
vay anasını.

Bence de İbiza almak daha mantıklı duruyor.

Seat'ı arasak Fabia'yı takas ile alsınlar üstüne 5-10 bin TL verelim İbiza Excellence alalım.:D:D

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;641106
Bence de İbiza almak daha mantıklı duruyor.

Seat'ı arasak Fabia'yı takas ile alsınlar üstüne 5-10 bin TL verelim İbiza Excellence alalım.:D:D

valla bana da cazip gelir :)

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia'yı verip İbiza almak bana da uyar vallahi. Arayıp bir fiyat almak lazım. Excellence'ı bırak Style paket İbiza'ya bile tamam derim ben. Ne kadar fark isterler acaba...

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;641126
Fabia'yı verip İbiza almak bana da uyar vallahi. Arayıp bir fiyat almak lazım. Excellence'ı bırak Style paket İbiza'ya bile tamam derim ben. Ne kadar fark isterler acaba...

Style pakete tercih etmem. Sizi bu düşünceye iten nedir.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uur_een;641127
Style pakete tercih etmem. Sizi bu düşünceye iten nedir.

Yeni İbiza tasarım olarak beğendiğim bir araç. Fabia'yı da seviyorum ama arka tasarım hoşuma gitmiyor pek. Ek olarak Fabia muhtemelen 2-3 yıl sonra kasa değiştirir. İbiza'nın kasası daha güncel olduğu için 5-10 bin TL fark verip İbiza'ya geçme imkanı olursa düşünmeden geçerin.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2016 yılında 52.000 TL ye aldigim arabanin fiyati x2 olmuş resmen. ne yaziktir ki 2. ellerde fabia fiyatlari yerlerde. o paralara golf alsaydik 80-85 bandında dolaşırdı arabalar.

bizim fabişlerin 2. elleri hala 65 'lerde.

LG-H870 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi