škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia mpi ısınma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mrb arkadslar octavia 2007 .1.6 mpi motor aracımda hararet gostergesinde arac tam ısınamıyor. 90 derece yapsa bile biraz hızlı gitsen yine assa düsüyor. termostattandır diye termostatı degistirdik. yine aynı sorun devam ediyor. bilgisi olan varmı

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru termostatı taktıgınızdan emin misiniz?Bizim bu arabalara parça takarken şaşe numarasından doğru parçayı bulup takmak gerek.

Birde belki bir ihtimal hararet müşüründen olabilir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lostar58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın hararet müşürünü değiştirin yazmıştım yorumum silinmiş neden aracınızdaki hararet müşürünü değiştirin iki pimli ise iki adet vardır ikisinide değiştirin 4 pimli ise tekdir değiştirin kontrol edin

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hararet musuru .hararet gostergesinin dogrulugunu ayarlıyan gosterge icinmi acaba sdece gosterge icinmi

Çevrimdışı lostar58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gösterge tablosu için bi değiştirmenizi tavsiye ederim değiştirip kontrol edin

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu ara artık gec de olsa 60 anca yapıyor hararet gostergesinde ısı. neyden olabilir acaba

Çevrimdışı industry54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;460519
bu ara artık gec de olsa 60 anca yapıyor hararet gostergesinde ısı. neyden olabilir acaba

öncelikle geçmiş olsun,
aynı problemi ben de yaşadım.. toroslara çıktım, 1000 km yol yaptım hararet yine de 75'i geçmiyordu :)
ama;
2 hafta önce ivedikteki elektrikçime götürdüm. önce hararet müşürünü değiştirdi. başta düzelir gibi oldu lakin yine düşünce fanı açıp kapayan bir müşürü daha değiştirdi. (tam emin değilim yanlış olabilir; gösterge için olanı da olabilir. 2 tane değiştirdiği kesin :)   ))

şimdi hiç promlem yok, ısınınca 90'a çakılı kalıyor..
tekrar geçmiş olsun..

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benimkide ondan olabilir ozaman.bosuna termostatda degistirmis olabiliriz.ama benim bastan 90 da giderken hızlanıyordum otobanda sonra gazdan ayagımı cektigimde soguyor tabi ozaman dusuyordu en bastan oyle basladı