škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orjinal kumanda ile araç çalıştırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Internetten araştırdım böyle bir şey buldum adam açıklamayı güzel yapmış takmayi düşünüyorum aracim lpgli ve en az 1.2 dk bekliyorum benzine geçsin birde içerisi isinsin. 115tl şaka gibi

Bu konu hakinda bilgisi olan varmi özellikle irfan hocanın desteğine ihtiyaç vardir

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/uzaktan-motor-calistirma-modulu-136653534

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bana hitap eden bir ürün değil  :)

Yaz sıcağı için düşünüyorsan Mersin'de, akla makul gelmiyor pek, camlar kapalıyken ateş gibi yanan arabada klima çalışsa ne olacak, imkanı yok 2-3 dakikada içerinin serinlemesine  ;)

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sistem işe yarasa da hırsızlara gün doğacaktır.Aracın çalışması için araçta immobilizer bulunması gerekli buda düz kontak yada taklit anahtarla arabayı çalıştırabilmek demek

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antihacker;487033
Bizim araçta işe yararmi

Araç en iyi şekilde yolda ısınır özellikle de dizel olanlar..Yolda iken bile 3-4 km sonra ancak hararet ibresi yerinden oynar.Çalıştırıp beklemek boş yere yakıt israfı demek ayriyeten cihaza verilecek 115 lira+işçilik ücreti de cabası.Yukarıda belirttiğim güvenlik zafiyeti de var en önemlisi de bu

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iş için ister dizel ister benzinli araç olsun webastoyu tek geçerim. Motor suyunu ısıtıyor daha ötesi var mı? Maliyeti de ona göre tabi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim hosuma gitti bir de turbo timer gibi de kullanilabiliyor. Evden cikmadan 5dk once bas marsa temiz temiz calissin motor yaglansin turbo yaglansin yag isinsin viskozitesi olmasi gereken akiskanliga gelsin. Sonra bin arabaya gazla gazla gazlaaa :)

Simdi angaranin sogunda biniyoruz arabaya buz gibi zaten. Marsa basiyoruz 1-2 dakika rolantide bekliyoruz sonra yola cikiyoruz devir cevirmeden git baba git araba saglikli calismaya basliycak da gaza basicaksin da isinicak da kalorifer petegi isinicak da kaloriferi acicaksinda arabayi isiticak da sen isinicaksinda. 10km geciyo zaten :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;487378
Valla benim hosuma gitti bir de turbo timer gibi de kullanilabiliyor. Evden cikmadan 5dk once bas marsa temiz temiz calissin motor yaglansin turbo yaglansin yag isinsin viskozitesi olmasi gereken akiskanliga gelsin. Sonra bin arabaya gazla gazla gazlaaa :)

Simdi angaranin sogunda biniyoruz arabaya buz gibi zaten. Marsa basiyoruz 1-2 dakika rolantide bekliyoruz sonra yola cikiyoruz devir cevirmeden git baba git araba saglikli calismaya basliycak da gaza basicaksin da isinicak da kalorifer petegi isinicak da kaloriferi acicaksinda arabayi isiticak da sen isinicaksinda. 10km geciyo zaten :D
Sizi fakir mazudçular sizii

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fakir ama dumanliyiz gardas. Duman ihtiyacin varsa karsilayalim yani :d

Çevrimdışı Toygun_ank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam 1.2 dk için uğraştığınıza değer mi yahu yazık, benim araba 4 dkda geçiyor 0 derece iken ben bile zorlanmıyorum :)

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda turbo yok ama Ben GeNelDe aracıma bındıgımde hareket etmeden once beklerım sonra yola cıkarım ayrıca gıtıgım yerde park ettıkten sonra beklerım
Bana kımse boyle yap demedı ama mantıgım soyle dıyorkı Motor metal parcası benım meslegımde MetaL ıslerı Yag Ivır zıvır ıslerı oldugundan Catlama Gerceklesebılır CAtlatmıcan yavas ısınıp yavas soguması lazım.....Neyse Bekledın yola cıktın Abanmıcan Gaza hemen 4-5 dakka beklıcan duruma gore bu sure degısebılır zaten Gıdıcegın yere yaklasıncada aynı sekılde agresıf kullanıyorsan ayarını kısıcan  Her zaman buna dıkkat ederım....
Ayrıca bu Zımbırtı mantıklı ama Guvenemem HEr sey olabılır aracta bıldıgın beynıne gırıyo Sıkıntılı Bir ParÇa bence
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2014, 23:44:12 Gönderen: Ghog »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;487901
Aracımda turbo yok ama Ben GeNelDe aracıma bındıgımde hareket etmeden once beklerım sonra yola cıkarım ayrıca gıtıgım yerde park ettıkten sonra beklerım
Bana kımse boyle yap demedı ama mantıgım soyle dıyorkı Motor metal parcası benım meslegımde MetaL ıslerı Yag Ivır zıvır ıslerı oldugundan Catlama Gerceklesebılır CAtlatmıcan yavas ısınıp yavas soguması lazım.....Neyse Bekledın yola cıktın Abanmıcan Gaza hemen 4-5 dakka beklıcan duruma gore bu sure degısebılır zaten Gıdıcegın yere yaklasıncada aynı sekılde agresıf kullanıyorsan ayarını kısıcan  Her zaman buna dıkkat ederım....
Ayrıca bu Zımbırtı mantıklı ama Guvenemem HEr sey olabılır aracta bıldıgın beynıne gırıyo Sıkıntılı Bir ParÇa bence

Sizden araba alınır atmosferik arabayı böyle bilinçli kullanan zor bulunur. Satarsanız haberimiz olsun eşe dosta tavsiye edelim :)

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece Türkiye'de diyor, dünyada kullanan yokmuş, dikkat et hocam...:)

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;487901

bu söylediğinizi izmit te aydenizler özel servisinde ki hakan usta arabanda bakımlar harici buna dikkat et demişti...aklın yolu bir demek ki...