škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ ön taraftan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2011 model 1.2TSI ambiente sahibiyim. Bu ses aldığımdan beri var ancak son dönemde arttı gibi şoför mahalinde otururken sağ ön taraftan sürekli bir tıkırtı şeklinde ses geliyor ve sadece rolantideyken geliyor. Ses dışarıdan duyulmuyor. Kaputu açınca da zincir sesi geliyor. Yanılmıyosam bu modellerde triger seti yerine zincir var ve onun sesi. Artık iyice sinirimi bozuyor. Böyle bi ses duyan var mı nereden geliyor? Nasıl çözüm önerirsiniz?
Teşekkürler.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracın hala garantide bence servise götürüp baktırmanda fayda var...

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün AND oto ile konuştum yarın akşam gidecem bakılacak. Ustaya tarif ettikten sonra kolay birşey olduğunu söyledi. İçim rahatladı :)
Yarın akşam da kol dayama ve hız sabitleyici de konuşacam bakalım kaca malolacak :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hortumlardan birinin sürteceği bir yer var kaputu açınca sol köşede, ona baktır

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamdiertan;271853
Bugün AND oto ile konuştum yarın akşam gidecem bakılacak. Ustaya tarif ettikten sonra kolay birşey olduğunu söyledi. İçim rahatladı :)
Yarın akşam da kol dayama ve hız sabitleyici de konuşacam bakalım kaca malolacak :)

inşallah sorun hallolur.bu arada kol dayama ve hız sabitleyici fiyatlarını burayada yazarsan sevinirim!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;271866
Hortumlardan birinin sürteceği bir yer var kaputu açınca sol köşede, ona baktır

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;271889
inşallah sorun hallolur.bu arada kol dayama ve hız sabitleyici fiyatlarını burayada yazarsan sevinirim!

Akşam 10 gibi yazarım en geç :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima borularının klipslerinde ufak bir boşluk bile rölantide vibrasyona neden olabiliyor, buna benzer bir sorundur tahminim, can sıkıcı birşey olacağını pek sanmıyorum. Benzeri bende de oluyordu, hafif sağ sol yapıp bastırdım tekrar o gündür bügündür bir daha gelmedi. Bunlara benzer yerlerden geliyor buna benzer sesler genelde.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde arka sol kapıdan gıcırtı sesi geliyor.Kapıda olmayabilir ama arka taraftan geliyor.Zaman bulup ta nerden geliyor diye bakamadım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;272082
Benimde arka sol kapıdan gıcırtı sesi geliyor.Kapıda olmayabilir ama arka taraftan geliyor.Zaman bulup ta nerden geliyor diye bakamadım..

Arka koltuk bağlantılarını kontrol etmekle başla, eklem ve bağlantı noktalarından olabilir.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;272084
Arka koltuk bağlantılarını kontrol etmekle başla, eklem ve bağlantı noktalarından olabilir.

Kesinlikle aynen :)
Bende de oluyor bazen zaman zaman, 2 tane okkalı yumruk koyuyorum ses mes kalmıyor :D
Abicim bu tarz sesler gelince sallayın 2-3 yumruk gelen yöne doğru, korkmayın birşey olmaz :D Araç içindeki farklı malzemeler arası boşluklar bunların geneli :D

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar sorun çözüldü. :)
Motordan çıkıp alttan arkaya doğru giden 2 boru var. Onlarla kanal arasınaki boşluktan geliyodu. Usta kanalı süngerle doldurdu. Ses mes kalmadı. :)
Bunu yaptırırken otomatik kilitlenme özelliğini de açtırdım. Bilgisayara dda bağlandı herhangi bi sorun da görünmüyor araçta. İçim rahatladı çok şükür :)
Cruise control için AND 847TL fiyat verdi bu arada kolçak için de 471TL bunlara ek olarak da 200TL işçilik çıkardılar. Hız sabitleme için sistemden aracın şasi nosunu kontrol edip fiyat verdi ama güvenemedim. Yarın İNCAR'ı arıyacam zaten aracı da oradan aldım. Bakalım ora ne diyecek. Herkese iyi akşamlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamdiertan;272165
Motordan çıkıp alttan arkaya doğru giden 2 boru var. Onlarla kanal arasınaki boşluktan geliyodu. Usta kanalı süngerle doldurdu. Ses mes kalmadı. :)
Bunu yaptırırken otomatik kilitlenme özelliğini de açtırdım. Bilgisayara dda bağlandı herhangi bi sorun da görünmüyor araçta. İçim rahatladı çok şükür :)
Cruise control için AND 847TL fiyat verdi bu arada kolçak için de 471TL bunlara ek olarak da 200TL işçilik çıkardılar. Hız sabitleme için sistemden aracın şasi nosunu kontrol edip fiyat verdi ama güvenemedim. Yarın İNCAR'ı arıyacam zaten aracı da oradan aldım. Bakalım ora ne diyecek. Herkese iyi akşamlar.

Gözün aydın!

Sünger koyduğu yerin fotosunu ekleyebilirsen müthiş bir kaynak olur buraya  :ok:

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamdiertan;272165

hocam aynı sıkıntı bende de var. İki defa erzurum yılmazlar otomotive gittim.  ikincisinde irfan hocamın ilk sayfada kırmızı renkle gösterdiği benzin borusunun alt tarafındaki vidalar gevşemiş dediler, vidaları sıkıştırıp gönderdiler. ama ses yine gelmeye başladı. fotoğraf çekip koyabilirseniz bizim burda yaptırırız. zira en yakın servis buraya 220 km.

Çevrimdışı gokayb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de de sağ önden düşük devirde kullandığım vakit aynı ses geliyor. Ara tara en sonunda bulduk nereden geldiğini. Jant içindeki davlumbazın plastiği şaseye vurdukça tırıl tırıl yapıyormuş. Henüz nasıl çözerim karar vermedim. Ama cıvataları sıkacam olmazsa yine yumuşak bir sünger gibi birşey koyacam.