škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hayalet Ekran Active info display

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646574
Bağışlayın tam anlayamadım. Benim değiştirmek istediğim yer active info ekranında, devir saati içinde bulunan, başlangıçtan itibareni gösteren yer. Orası daha önce uzun süreliyi gösteriyordu. Direksiyon sağındaki yukarı aşağı tuşunun oraya bir etkisi malesef olmuyor. O yön tuşları sadece devir saati ile hız kadranı arasındaki bölmede bulunan alanı değiştiriyor (anlık tüketim, genel bakış, hız, trip vs).
Kaçırdığım bir yer mi var?

Asagi/yukari dugmeyi iceri dogru bastirirsaniz, her basista "uzun surelı/baslangictan itibaren/benzin aldiktan sonra" olarak degisen verileri alabilirsiniz...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;646592
Asagi/yukari dugmeyi iceri dogru bastirirsaniz, her basista "uzun surelı/baslangictan itibaren/benzin aldiktan sonra" olarak degisen verileri alabilirsiniz...
Sevgilerimle

Sanırım ortadaki ekranda, anlık yakıt tüketimini gördüğüm yerde, aşağı yukarı düğmelerinin olduğu düğmeyi basınca değiştirebiliyorum. Bunu anladım. Onu değiştirmem devir saatinin içinde bulunan göstergeye etki edecek mi onu da deneyeceğim. İnşallah birşeyler olur, deneyeceğim...

Teşekkür ederim :ok:

Çevrimdışı ahmetcantopal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 model prestige aracımıza serviste hayalet gösterge taktırabilir miyiz?

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetcantopal;646597
2016 model prestige aracımıza serviste hayalet gösterge taktırabilir miyiz?

Yetkili servisler araç şase numarasına göre parça kullanımı yapıyorlar. Bunun dışında bir modifikasyona da genelde sıcak bakmıyorlar.
Gittiğinizde büyük ihtimalle şöyle bir muhabbet olacak:
Servis: Aracınıza uyumlu değil...
Siz: Ya neden olmasın, aynı işte, bence olur...
Servis: Efendim şase numaranızı verir misiniz, bir bakalım...
Siz: MAK32G40AKİLMVS992GI
Servis: Efendim şase numaranıza göre çıkmıyor. Aracınıza takmamız mümkün değil...

Bunun yapılabileceği yer (eğer olacaksa, olabiliyorsa) dışarıda volkswagen grup elektronik işlerini yapan firmalar olur. Onlar da ekranı sipariş edip getirttirebilir mi bilmiyorum.

Bunlar benim önceki araçlarımdan tecrübelerim... Yine de servise bir sormakta fayda var ;)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=16977]ahmetcantopal[/MENTION] +1 Ben de merak ediyorum

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayalet ekranda aynı anda birden fazla bilgi görebilmek güzelmiş. normal ekranlarda aynı anda bir tane bilgiyi eşek kadar ekranda görmek kötü. yani oraya 4 tane farklı bilgi rahat rahat sigardi. niye öyle yapmışlar anlamak mümkün değil.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim ekranımda yakıt tüketimi gösteriminde yukarı aşağı tuşuna basmak bişeyi değiştirmiyor maalesef. Hala uzun süreli gösterimi nasıl ayarlayacağım bulamadım...

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646698
Benim ekranımda yakıt tüketimi gösteriminde yukarı aşağı tuşuna basmak bişeyi değiştirmiyor maalesef. Hala uzun süreli gösterimi nasıl ayarlayacağım bulamadım...

Direksiyondaki sağ tekerleğe basın ,diğer tüketim değerlerine geçiş yapması lazım.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;646701
Direksiyondaki sağ tekerleğe basın ,diğer tüketim değerlerine geçiş yapması lazım.

Geçmiyor. Bir video çekeyim, acaba ben mi yanlış birşeyler yapıyorum, bakalım...

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646707
Geçmiyor. Bir video çekeyim, acaba ben mi yanlış birşeyler yapıyorum, bakalım...

sağdaki yuvarlak tuş 3 yöne hareket eder. Yukarı, aşağı, bir de üzerine bastığınız zaman çalışan konum var. Siz tuşu yukarı aşağı değilde üstüne basarak kayıtlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;646717
sağdaki yuvarlak tuş 3 yöne hareket eder. Yukarı, aşağı, bir de üzerine bastığınız zaman çalışan konum var. Siz tuşu yukarı aşağı değilde üstüne basarak kayıtlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Evet, söylediğiniz işlemi defalarca denedim. Sizin de söylediğiniz şekilde yapıyorum ancak hiçbir değişim olmuyor.
Zannediyorum bahseden tüm arkadaşlar (ki cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim) normal ekran kullanan (yani hayalet olmayan) kişiler. Hayalet olmayan panellerde, kadranların ortasındaki ekranda zannediyorum siz o şekilde değişim yapabiliyorsunuz. Ancak hayalet ekranın ortasında gördüğünüz (yukarıdaki resimlerde var) anlık yakıt tüketimi haricinde bir şey değişmiyor. Yukarı ya da aşağı hareket halinde menü değişiyor ancak yakıt tüketim ekranında üzerine basınca hiçbir şey olmuyor :(

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646718
Evet, söylediğiniz işlemi defalarca denedim. Sizin de söylediğiniz şekilde yapıyorum ancak hiçbir değişim olmuyor.
Zannediyorum bahseden tüm arkadaşlar (ki cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim) normal ekran kullanan (yani hayalet olmayan) kişiler. Hayalet olmayan panellerde, kadranların ortasındaki ekranda zannediyorum siz o şekilde değişim yapabiliyorsunuz. Ancak hayalet ekranın ortasında gördüğünüz (yukarıdaki resimlerde var) anlık yakıt tüketimi haricinde bir şey değişmiyor. Yukarı ya da aşağı hareket halinde menü değişiyor ancak yakıt tüketim ekranında üzerine basınca hiçbir şey olmuyor :(
Şu an aklıma bir çözüm geldi. Aracım medya ünitesinden araç ayarları bölümüne girdiğinizde göstergeler seçeneği var. Oradaki seçenekleri kontrol edin.

Bir de şu linke bakın :
https://www.youtube.com/watch?v=ObgApKDF_54
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2019, 20:00:17 Gönderen: cemoandcemo »

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;646719
Şu an aklıma bir çözüm geldi. Aracım medya ünitesinden araç ayarları bölümüne girdiğinizde göstergeler seçeneği var. Oradaki seçenekleri kontrol edin.

Bir de şu linke bakın :
https://www.youtube.com/watch?v=ObgApKDF_54

Malesef bu söylediğiniz menü de yok türkiyede. Colombus ekranı bu türkiyedekiler bolero. Resmini atmıştım bizim ekranın, önceki sayfada var.

Çevrimdışı takrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646720
Malesef bu söylediğiniz menü de yok türkiyede. Colombus ekranı bu türkiyedekiler bolero. Resmini atmıştım bizim ekranın, önceki sayfada var.

Bu videodaki ekran eğer hayalet ekranı sonradan taktırdıysanız canbustan aktiv hale getirilmesi gerekiyor. Bende de çıkmadı. Açtılar. Yanı Türkiye de yok gibi durum olmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı takrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takrep;646851
Bu videodaki ekran eğer hayalet ekranı sonradan taktırdıysanız canbustan aktiv hale getirilmesi gerekiyor. Bende de çıkmadı. Açtılar. Yanı Türkiye de yok gibi durum olmaz.

Sonradan taktırmamışsınız araçla gelmiş anladığım kadariyla. Bu işten anlayan bi arkadasa açtırabilirsiniz. Fabrikadan bu sekil aktiv olmadan gelebiliyor. Bende videodaki gibi colombus ekran var. Sonradan offroad ekranı açtırdım mesela. Eğimden,su sıcaklığına , yağ sıcaklığına teker dönüş açısına her şeyi görebiliyorum.Fabrikadan kapali gelmişti.