škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 Ford Mondeo 2.0 TDCI Test sürüşü ve Cila

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi günü dayımların sahip olduğu ve satmak istedikleri arabayı parlatmamı istediler.Tabi mondeoyu görünce hem cila falan yapar el alışkanlığımı geliştiririm dedim.Hemde arabayı test ederim dedim.

Araç bilgileri :

Ford Mondeo
2007 Model
46000 km'de
2.0 TDCI - 140 HP
Torku bilmiyorum :)
6 ileri vites
ABS 4 disk fren + ESP
8 hava yastığı
Dijital klima
Sunroof
4 cam otomatik
CD çalar (direksiyondan kumandalı)

Araç satılıktır arkadaşlar aynı zamanda.Kazası varmı bilmiyorum.Ama genel olarak problemi yok gibi geldi.Ön ve arka tamponda sök-tak yapılmış."

Arabayı sabah güzelce yıkattım.Ardından benim hangara girdik :D

Çizik giderme işlemlerine başladım.Ama nedense ön kaputta çizik giderme işlemi iyi olmadı.Kaportada su izleri vardı ve onları gideremedim.Kil yoktu elimde.2. kez uygulamada çizikler gitti ama çok yorucu oluyordu.Bende fazla kasmaya gerek yok dedim.Direk komple wax attım sadece..Zaten acelem vardı fazla uğraşamadım.Farları parlattım plastRX ile..

Genel olarak arabanın boyasında canlılık gözlemledim.Ama gri renk arabada polisaj göstermiyor maalesef :(

Arabanın içi sarı döşeme ile gayet elit duruyor.Koltuklar rahat.Yanal destekler yeterli olsada biraz daha çıkıntılı olması gerekirdi böylesine güçlü bir otomobilde.

Teyp görüntü itibari ile basit, ses sistemi beklenenin çok altında.Bass sesler yeterli ama bu sınıf için beklentiler daha fazla.Tiz sesler yok! MP3 disklerini çalmıyor.Aux girişi torpido gözünde mevcut.Teyp alt tarafta olması biraz kötü.Ekran net okunmuyor.Allahtan direksiyondan kumanda var derken birdene göreyim.25 cm uzunluğunda parmaklarınız varsa evet o tuşlara uzanabilirsiniz:hanz:

Bazı krom detaylar içeriyi şık hale getirmiş.Ama böyle bir sınıftaki otomobilde yetersiz gibime geldi.Dijital klima başarılı.İçerisini çok güzel soğutuyor.:ok:

Ayrıca analog saat şık ve gösterişli..

Aaah ah işte o 6 ileri vites kutusu :D

6.vitese zorda olsa taktım şehir içinde :D garip geldi valla:hanz:

Araba ile gazlarken Bâki abi aklıma geldi :kiki:
Gazcı gençlik iş başında :kiki:

1-2-3 vites araba deli gibi.... Tork manyağı oluyor..(Bu anda Hakan aklıma geldi :D ) TORK TORK TORK abi ya! Her viteste araba kafa kaldırıyor.Rampa düz yol dinlemiyor.BMW' ci kardeşler bile gaza geliyor.Arabada iyi yol tutuyor.Beğendim.Ani şerit değiştirmelerde stabil.Lastikleri balon yapmış, ve kabak lastikleri olmasa daha aktrasyon yapacaktım :D Sol şeriti boşaltın uleeen :kiki::kiki:

Motor sesini duymak için teybin sesini kısmanız gerekecek..Evet araba gayet sessiz zira..:ok:

İzmir yolunda klima açık, yanımda serkan vardı.Araba ile gazlamaya başladım .Anaa bir baktım ibre 150 olmuş :D Anlamadım nasıl çıktı :D

Alıştın 70 beygire..2 katı beygir bize fazla ya:hanz::hanz::hanz:

Yolbilgisayarı ufacık (fabia 1'lerdeki gibi) Sıcaklık,ortalama tüketim, vede kalan yakıtla gidilebilecek  mesafeyi söylüyor.İnsan ortaya büyük dotmatrix ekran koyar...

Yakıt tüketimi şehir içinde öyle gazlamaya rağmen 7.6 lt idi..

Valla benzinlinin sesi güzel bee..Ama bundan sonra inşallah ya TSI yada dizel bir araba..

4 cam otomatik.Düğmeler rahat ve ergonomik.

Ama Skodalarımızla olan güzel bir ayrıntıyı söyleyeceğim şimdi.

Kapılar kilitlediniz.Ama hırsız camı kırdı elini içeri atıp açma kolunu çekti.Mondeo aracınız var ise kapı açılır evet!!!

Ama benim Roosmter dahil fabia falan hepsinde içerinden açılamıyor :) Eğer ikinci kez kilitleme tuşuna basarsanız anca o zaman açılır.Elin hans'ı düşünmüş.:D.Basit ve ince bir ayrıntı.Ama çokta gerekli bence...

Göstergeler çok sade fakat okunaklı.İbre 240'la sonlandırılmış.Bence rahat 240 yapar bu alet.Zaten her gazla ibre redline geliveriyor :)

Otomobilde elektrikli bir sunroof bulunuyor.Sunroof olayı çok güzel.Tek tuşla açılabiliyor.Havalı bir olay bence :D :spr:

Klasik Ford detayı!..Anahtarı sokup logonun altındaki yerden çevirmeniz gerekiyor.

Arka koltuklar rahat ve konforlu.

Ön koltularda maalesef koltuk ısıtması yok.Sen gel böyle sınıfta bir otomıbil yap koltuk ısıtmasını koyma! Belki üst donanımlarda vardır.

Bagaj geniş ama kullanışlı değil.Ne o öyle bir kombi bile sığmıyor :hih: :kiki:

Gözünü seveyim octavia ve SuperB..

veeee finish :D

Plakaya dikkat :D Birtane pınar yada pelin bulmam lazım :hanz::kiki::kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Hayırlı uğurlu olsun abi ;)
Far plastiğini makina ile parlattın değil mi ?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;7631
Hayırlı uğurlu olsun abi ;)
Far plastiğini makina ile parlattın değil mi ?

Evet :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlatımına ve çalışman için ellerine sağlık Gökhan'cığım :ok:
En sevdiğim kasa Mondeo'dur,çok yakın arkadaşımda bunun Ghia'sı var,gayet güzel arabadır fakat kalıbından dolayı olsa gerek beklentileri yükseltiyor sanırım ama aslında Mondeo çok üst segmentte yer alan bir araba değildir.Sıfır satıldığı dönem Trend paketi Focus Ghia ile aynı paraydı neredeyse,üstelik 2.0 benzinli.Çok gidip gelmiştim hatta bende bu arabada.
Gazlamakla iyi etmişsin,test dediğin gazlı gazlı olur,gerçi dizel ama olsun gaz gazdır :adm::adm::adm:

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok güzel paylaşım abi, torkçu insan başka oluyor :) baya detaylı tanımış olduk.

yalnız araç önden kazalıyım diye bangır bangır bağırıyor.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi ara benim arabayıda bırakayımda... onuda bi test yap... :D
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;7681
çok güzel paylaşım abi, torkçu insan başka oluyor :) baya detaylı tanımış olduk.

yalnız araç önden kazalıyım diye bangır bangır bağırıyor.

Önden hasar var ama çamurluklarda yok bir sıkıntı..Belki kaput boya:hanz:lı olabilir.Tabi servis raporuna ulaşamadım.Bir ara onada bakacağım yanlış bişey demeyeyim..

Alıntı yapılan: beytullah;7690
bi ara benim arabayıda bırakayımda... onuda bi test yap... :D

Memnuniyetle :D Depoyu doldur ama :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

octaviaman

• Ziyaretçi
Gökhan hani depoda ST polisaj şenliği yapıcaktık.Sen mal doldurmuşsun komple:hih::huh:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;7694

Memnuniyetle :D Depoyu doldur ama :hanz:

depo herzaman full... daha yarıyı görmedi ibre...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;7697
Gökhan hani depoda ST polisaj şenliği yapıcaktık.Sen mal doldurmuşsun komple:hih::huh:

Yine 6 araç alır o depo :hih:

Alıntı yapılan: beytullah;7704
depo herzaman full... daha yarıyı görmedi ibre...:ok:

Ne güzel bir duygu dolu depo :kiki::kiki::kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan polisajı bilmemde tanıtım süper olmuş, alman otomobil dergilerine transfer edelim seni :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;8060
Gökhan polisajı bilmemde tanıtım süper olmuş, alman otomobil dergilerine transfer edelim seni :D

:hanz::hanz:  Olur ben hepsini test ederim :huh:

Yok bide polis arabası çarpıyordu bana tam kapının önünde :kiki: Mehmet abi yaptırdı desem o yaptırmaz kanka olduk zaten :hanz::hanz::hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP