škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;274842
Wd 40 mı sıktın, slikon sprey mi ikisi ayrı da :blg:
metal aksamlara ve motor bölümüne parlatma amaçlı,diğer plastik aksamlara ve plastiğin plastikle temas eden yerlere slikon sıktım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;274844
metal aksamlara ve motor bölümüne parlatma amaçlı,diğer plastik aksamlara ve plastiğin plastikle temas eden yerlere slikon sıktım.

Benim ön sağ göğüstende "çıtçıt" sesler geliyor. Sanırım kablolar titreşimden oynaşıyor, yoksa gövdenin cama sürtme sesi "cıyakk" sesine benzer gibime geliyor. :) ;Ufaktan sinir ediyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;274845
Benim ön sağ göğüstende "çıtçıt" sesler geliyor. Sanırım kablolar titreşimden oynaşıyor, yoksa gövdenin cama sürtme sesi "cıyakk" sesine benzer gibime geliyor. :) ;Ufaktan sinir ediyor.
o gelen çıt çıt sesler bendede var ama çıtlamaktan ziyade tık tık rutin saat gibi ritmik ses ve beni rahatsız etmiyor zaten aracı çalıştırdığınızda o ses kayboluyor,gelen ses yarım kontak yapınca geliyor benimkinden klima bölgesinden gibi sanki.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;274848
o gelen çıt çıt sesler bendede var ama çıtlamaktan ziyade tık tık rutin saat gibi ritmik ses ve beni rahatsız etmiyor zaten aracı çalıştırdığınızda o ses kayboluyor,gelen ses yarım kontak yapınca geliyor benimkinden klima bölgesinden gibi sanki.
aynen o sesler bendede var biraz dikkat edince yerini buldum polen filitresinin izalasyon plastiginden geliyor az birsey oynattimmi geciyo bir zaman sonra devam,bu camdaki gicirti bende sol arka camda var bu slikon spreyi tam olarak neresine kullaniyoruz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akinali1919;274868
aynen o sesler bendede var biraz dikkat edince yerini buldum polen filitresinin izalasyon plastiginden geliyor az birsey oynattimmi geciyo bir zaman sonra devam,bu camdaki gicirti bende sol arka camda var bu slikon spreyi tam olarak neresine kullaniyoruz.
camı tamamen aşağı indiriyorsunuz spreyiyle birlikte ince uzun spreyin başına takılıyor ve inen camın sağına soluna hortumu yerleştiriyorsunuz sonrada sıkıyorsunuz.içine işletmeniz gerek sağlı sollu.sonrada bir kaç defa aç kapa yapmanız gerekir zira silikon sıkıldığı yerde belli bir tabaka oluşturuyormuş sonra camları sıkıştırmasın.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bayramda memlekette arabada yüksek sesle müzük dinliyordum. arka sol kapıdan bas vurdukça titreşimli bir ses duymaya başladım. baktım kapının plastiği yerine tam oturmuyor. diğer kapıya baktım onda bir sorun yok. elimle bastırdım falan olmadı. ne yapabiliriz ?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: archaeologist;281598
bayramda memlekette arabada yüksek sesle müzük dinliyordum. arka sol kapıdan bas vurdukça titreşimli bir ses duymaya başladım. baktım kapının plastiği yerine tam oturmuyor. diğer kapıya baktım onda bir sorun yok. elimle bastırdım falan olmadı. ne yapabiliriz ?

O zaman sökülüp yeniden takılması lazım gibi görünüyor

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese meraba arkadaşlar aracımdan son 1 haftadır filan kasislere girdigimde ön amörtisörlerden gacur gucur sesler geliyo bunu ilk başta havanın soğuk olmasına bagladım ama geçici bir ses gibi durmuyo ilk fırsatta servise götürmeyi düşünüyorum sizce butip bir sesin nedeni ne olabilir? bir kaç arkadaşım amartisörler patlamış olabilir dedi ama daha 1 yaşındaki bir aracın amartisörünün patlamış olacagını sanmıyorum fakat eger böyle birşey varsa garanti şartları nelerdir amartisör arızalarını garanti kapsar mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;287826
herkese meraba arkadaşlar aracımdan son 1 haftadır filan kasislere girdigimde ön amörtisörlerden gacur gucur sesler geliyo bunu ilk başta havanın soğuk olmasına bagladım ama geçici bir ses gibi durmuyo ilk fırsatta servise götürmeyi düşünüyorum sizce butip bir sesin nedeni ne olabilir? bir kaç arkadaşım amartisörler patlamış olabilir dedi ama daha 1 yaşındaki bir aracın amartisörünün patlamış olacagını sanmıyorum fakat eger böyle birşey varsa garanti şartları nelerdir amartisör arızalarını garanti kapsar mı?

Amortisor patlağı daha ciddi ses ve his verir. İlk önce yağlama yaparak sorunu gidermeye çalışın, takozlar ve bağlantılar yağlanırsa kesilir, sorun o ise...

Baktın geçmedi, burçlara bakılır.

Amortisör garanti dışıdır (üretim-malzeme hatası yoksa), sıkı bir çukura hızlı girip patlatabilirsin...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;287889
Amortisor patlağı daha ciddi ses ve his verir. İlk önce yağlama yaparak sorunu gidermeye çalışın, takozlar ve bağlantılar yağlanırsa kesilir, sorun o ise...

Amortisör garanti dışıdır (üretim-malzeme hatası yoksa), sıkı bir çukura hızlı girip patlatabilirsin...

+ olarak:)

Alıntı yapılan: msidestructive;287826

Viraj denge çubuğunun lastik takozları sanırım, kronik parçadır biraz, zamanla geçer sonra tekrar başlayabilir. Bu sesin mevsimi geldi, yazın sıcakta yapmaz, kışın soğukta ve yağmur, çamur kaçınca artar. Değiştirince 1-2 yıl tümden kesiliyor ama sonra ara ara tekrar başlar. Çok rahatsız ediyorsa değiştirmesi basit ve pahallı değildir. Şayet bundan ise tabi.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;287889

aracın yıllık bakımını daha 2 ay önce yaptırdım özelliklede ön takımı kontrol etmelerinin söylemiştim servise onlarda bi sıkıntı olmadıgını söylediler amortisör patlayacak bir durumda yaşamadım ama bilmiyorum belkide geçici bir sestir teşekkürederim yardımlarınız için

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. Taaa 1 ay önce karlı bir havada uzun yola gittiğimden beri var hatta. Karla karışık çamur kaçtığını hissettim o gün. Kasislerde harş hurş ses yapıyor değil mi? Patlak olduğunu zannetmiyorum çünkü amortisörü patlak bir arkadaş var aynı kasislerde dan dun vuruyor resmen.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2011, 21:51:50 Gönderen: ailotana »

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;288111
Aynı sorun bende de var. Taaa 1 ay önce karlı bir havada uzun yola gittiğimden beri var hatta. Karla karışık çamur kaçtığını hissettim o gün. Kasislerde harş hurş ses yapıyor değil mi? Patlak olduğunu zannetmiyorum çünkü amortisörü patlak bir arkadaş var aynı kasislerde dan dun vuruyor resmen.

aynen öyle normalde herhangi bir sıkıntı yok fakat kasise girince gacur gucur sesler geliyo. Bende patlak oldugunu sanmıyorum çünkü patlatacak bişey yapmadım bide biranda durduk yere oldu.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;274848

Bende de klima bölgesinden aynı ses gelmekte. Klima switchini sırayla aç kapa aç kapa yapınca ses bir geliyor bir gidiyor. Resmen ağaçkakanın tık tık tık vurması gibi bişey, teybi söksek acaba klimaya ulaşabilir miyiz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;288192
teybi söksek acaba klimaya ulaşabilir miyiz?

Mümkünü yok  ;)