škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

34 AGC 94 - Mert

Mert · 51 · 11919

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hacı magurustan seti düzmşsün hemen yeni arabaya :))

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun Mert'im. Kazasız belasız İnşallah. :ok:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi onlar bende vardı zaten,bir kaç tane daha var ama onlar günün yıldızıydı :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Detaycı;405054
Hayırlı uğurlu olsun Mert'im. Kazasız belasız İnşallah. :ok:

Eyvallah abicim sağolasın :)

Çevrimdışı Acar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Seviyorum corsayi ;) Herseyiyle ekonomik bi araç. Kazasiz belasiz ins...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun... 1 yıl kadar rengine kadar aynısı ile gezdim, çok sevmiştim... satarsan üzülürsün bak söyliyim, ben üzülmüştüm... :)

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel günlerde kazasız belasız kullan...
daha önce yazıldımı ama koltuklar bakım istiyor gibi...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kolçak için de bir kaplama yapılsa iyi olur...

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun mert, hemen 1 cc kumandalı kol alıp 100-150 tl ye hız sabitleyiciyi açtır. sertanın bu renk corsasında einhellle 203 testi yapmışlığım da var. parlatmak için en güzel boyalardan biri. güle güle bin.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cc için ben kaç yıl önce 180 ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam opel atm de...
özellik çok güzel ve kullanışlı ama corsa ların kolundaki çevirmeli sistem biraz sıkıntılı oluyor kullanımda...
direksiyonu bırakarak çevirmek gerekiyor... astra vectra gibi yandan basmalı düğme şeklinde olsa çok daha pratik olurdu...

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;405093
hayırlı olsun... 1 yıl kadar rengine kadar aynısı ile gezdim, çok sevmiştim... satarsan üzülürsün bak söyliyim, ben üzülmüştüm... :)

Alım-satım işine ben karışmıyorum abi. Arabanın gerçek sahibi abim,ben 2. sahibiyim. Zaten böyle ufak arabaları sevmiyorum ben orjinal deri koltuk-sunroof ikilisi olmazsa olmazım. Ama iyi araba :)

Alıntı yapılan: usedat;405106
Güzel günlerde kazasız belasız kullan...
daha önce yazıldımı ama koltuklar bakım istiyor gibi...

Daha yeni teslim aldım abi arabayı :) Bakım yapmaya gerekli vaktim olmadı,bayramda detapla silmiştim şimdilik. Ama çok kirli değil koltuklar.

Alıntı yapılan: Sertan_c;405131
kolçak için de bir kaplama yapılsa iyi olur...

Armster kolçak o,sökmeyi düşünüyorum çünkü bardaklık tarafı delinmiş takmak için. Komple konsolu değiştirmeyi istiyorum. Kaplama yapmıcam,deri direksiyonu boyadığım gibi boyayacağım onu.

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;405140
hayırlı olsun mert, hemen 1 cc kumandalı kol alıp 100-150 tl ye hız sabitleyiciyi açtır. sertanın bu renk corsasında einhellle 203 testi yapmışlığım da var. parlatmak için en güzel boyalardan biri. güle güle bin.

Teşekkür ederim abi ama hız sabitleyici zaten açık,arabayı sıfır aldığımızdan beri. Bayramda yalovadan karamürsele cc le gittim abim yanımdaydı,çok rahat valla :)

Alıntı yapılan: Sertan_c;405174
cc için ben kaç yıl önce 180 ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam opel atm de...
özellik çok güzel ve kullanışlı ama corsa ların kolundaki çevirmeli sistem biraz sıkıntılı oluyor kullanımda...
direksiyonu bırakarak çevirmek gerekiyor... astra vectra gibi yandan basmalı düğme şeklinde olsa çok daha pratik olurdu...

Ben sağ kolla direksiyonu sol kolla cc yi tutuyorum abi :) Peki bu cc kaç km hızdan sonra aktif oluyor.?

Ayrıca aklımda çok uygulama var bunlara ne dersin,yaptın mı hiç,yaptırdın mı ?

Cosmodaki gibi piano black direksiyon ve ön konsol.
Cosmodaki kapı direği ve arka tavan aydınlatması.
Mercekli xenon far.
Egzoz ucu yaptırıcam bide ama cosmolardaki orjinal egzoz ucunda egzoz ucunun üstünde yer alan kesim yerine oturan fitilimsi bir şey var onu temin edebilirmiyiz ?
Birde önerilerin var mı araç için yap dediğin :D

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;405273

Ben sağ kolla direksiyonu sol kolla cc yi tutuyorum abi :) Peki bu cc kaç km hızdan sonra aktif oluyor.?

Ayrıca aklımda çok uygulama var bunlara ne dersin,yaptın mı hiç,yaptırdın mı ?

Cosmodaki gibi piano black direksiyon ve ön konsol.
Cosmodaki kapı direği ve arka tavan aydınlatması.
Mercekli xenon far.
Egzoz ucu yaptırıcam bide ama cosmolardaki orjinal egzoz ucunda egzoz ucunun üstünde yer alan kesim yerine oturan fitilimsi bir şey var onu temin edebilirmiyiz ?
Birde önerilerin var mı araç için yap dediğin :D

40 ı biraz geçince devreye giriyor...
şimdi yaş olarak benden çoktan geçtiği için :) çok fazla görsel değişiklik yapmadım.
benim de olmazsa olmazım cam filmidir... onu yaparım genelde...
piano black boyama işleri çok kolay, sen yaparsın zaten o işi...
aydınlatma konusunda da parçaları tedarik ettikten sonrası kolay...
egsoz için gerekli parça konusunda net birşey söyleyemem ama en kötü ihtimal servisten bulunur...
mercekli xenon konusu da tamamen bütçe meselesi,
orjinalinin sadece kasasının çifti 1800 gibi bir para...
ona ampül ve balastları da eklersen bi o kadar daha tutar, yani uçar...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-corsa-d-mercekli-ledli-far-44498978/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-corsa-d-mercekli-led-li-far-44498436/detay/
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/opel-corsa-d-angeli-ledli-mercekli-on-far-seti-65951530
bunlar gibi çakmaları kullanabilirsin ki ışık alamazsın ben denedim :) olmuyor...
çakmaların içini açıp mercekleri değiştirebilirsin o zaman süper olur...
yada orjinal far içine 400-500 tl ye güzel mercekler taktırabilirsin...
paraya göre seç işte... :)
krom kapı kolu cam fitili gibi işlere bence hiç girme, ben yakıştırmıyorum şahsen... sana hoş geliyorsa da sen bilirsin tabi ki...
çok fazla modifiye yakışan bir araba değil bence, o yüzden şunu da yap diyebileceğim bir şey yok, sadece camlara güzel bir film o kadar.... o da var zaten... :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim çok teşekkür ediyorum ilgin için :) Zaten bayaa masraf edicem.

Camlarda 2 numara Llumar cam filmi var. 300-400 liraya yaptırmıştı abim :)

Piano black yapmayı çok istiyorum ama abim döşemelerin çizgisiyle uyumlu,kalsın böyle diyor. O sebepten direksiyon kollarını folyo kaplamayı düşünüyorum.

Ayrıca bunda yol bilgisayarı yok,onu sonradan takabilirmiyiz ? Ne kadara maal olur tahmini...

Far işine gelince şundan yaptırıcam kısmet olursa :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-corsa-d-bi-xenon-mercekli-far-uygulamasi-mercekli-far-yapimi-98206129/detay/

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
corsa d ye astra ve vectra lar gibi sonradan yol bilgisayarı kesinlikle takılamıyordu o zamanlarda... ben sattığımda beri bir değişiklik oldu mu bilmem ama sanmıyorum da.. hani maliyetinden geçtim yap kardeşim diyemiyorsun... elektrik tesisatından tut ecu ya kadar komple cosmo parçaları ile değiştirmen lazım ki o da bir cosmo parasına gelir kesin... ek olarak da link verdiğin ilandaki ibrahim ile çok sorun yaşayan bir arkadaşım var, farları gönderdi, 3 ay geçti yapıp geri göndermedi falan, her aramada başka bahane, başkası açıyor telefonu ibrahim hapse girdi ne zaman çıkacağı belli değil vs.. son durum ne oldu bilmiyorum gerçi...  ama bence buna 400 vereceğine romeo ilker e 500 ver ona yaptır... işin garanti olur bari... ilker de 500 e yapıyor, çok çok sıkı pazarlık yaparsan 450 ye düşer...

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimdir abi o romeo ? :) Bana farlarımı mercekli xenon far yapacak biri lazım kısacası.