škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2018 Octavia 1.6 tdı alıyorum tavsiyeniz var mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EmreDemr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba bugun sıfır 1.6tdı 115 ps manuel cam tavan araç için ufak bi mebla kapora gönderdim tavsiyeniz varmıdır nasıl bi araçtır bilgilerinize ihtiyacım var..

Çevrimdışı EmreDemr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
134.000 hocam beyaz içi bej normal mi fiyat?
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 21:05:12 Gönderen: EmreDemr »

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam artık kapora vermişsiniz. Güle güle kullanın.
Ben kendim yeniden araç alacaksam ÖTV zammı öncesi güncel modellerden alabilirim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EmreDemr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
500 lira için 134 bin lirayı yakmayalım pahalımı fiyat  bi kaç skoda satıcısına sordum makul geldi bu fiyat ama

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben fiyat aldığımda en uygun istanbul vermişti. 500tl farkediyordu, git gel yapmamak için ankara efe den aldım. Diğer bayilerden fiyat aldıysanız buna göre kıtaslayabilirsiniz. Konfor ve ikinci el satışı için otomatik öneririm.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla bu segmenteki araçların hiçbiri bu rakamları hakkeden arabalar değil. Ama ülkemizin vergi sistemi sağolsun bizi buna mahkum ediyor.

Octavia, aile kullanımı için uygun, tüketimi başarılı bir araçtır. İç mekan ve bagaj hacmi konusunda sizi oldukça tatmin eder. Performans olarak çok büyük beklentileriniz olmasın. Yeni nesil beyinleri kırılabildi mi bilmiyorum ama mümkünse yazılımlı binerseniz perf olarak da sizi tatmin edecektir.

Şu an güncel fiyatları bilmemekle ben aldığımda piyasada fayda/maliyet oranı en yüksek araçtı.

Gelelim bana göre zayıf yanlarına.

1- Arka süspansiyonun torsiyon olması nedeniyle yol tutuş huzur edici. Ben eibach yaylara rağmen istediğim ölçüde bir yol tutuş sağlayamamıştım.

2- Yalıtımı zayıf: İlk aldığımda ne sessiz dizel demiştim. Ama sonraları, özellikle uzun yol kullanımlarında motor sesi rahatsız etmeye başladı. Bunun yanında ön dikiz aynaları tarafından gelen rüzgar sesi çok rahatsız edici.

3- Camlar: Yine yalıtma ek olacak. Camlar çok ince ve maalesef yol ve rüzgar sesi alıyor. Bunun yanında ön camları kapı içine sabitleyen tırnak sayısı az. Bu nedenle bozuk yollarda camlar biraz veya yarı açıkken cam kapı içinde titreşiyor ve aracın karakterine uygun olmayan tıkırtı sesi çıkartıyor. Aynı şekilde kapıları kapadığınzda çat çut sesler geliyor ki ben bu sesleri en son kuş serisinde duymuştum.

Son olarak herkesin kendi zevki ve görüşü ama bu paraları bu markalara vermektense, 2. elde sıfır ayarına yakın prem markalara vermek bana her zaman daha mantıklı gelmiştir.

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şunuda göz önünde bulundurun 134bin size kur zammından önce ithal edilmiş bir araç için verilen fiyattır ellerindeki stoklar bittikten sonra gittiğinizde aracın şuanki fiyatı kur güncellenmiş hali 154bin tl dir bilginiz olsun. Zaten 1ay önce gelen güncelleme ile 154bin tl şimdi yeni bir kur güncellemesi bile gelme ihtimali var 160lara çıkması içten bile değildir 2 3 ay sonra ikinci eldeki fiyat artışını düşünemiyorum. Bu fiyata alınacak araba kesinlikle değil tabiki ama diğer  model araçlarada aynı zam zaten geliyor bu çerçeveden bakarsak diğer model marka araçlar arasında tercih edilebilirliğini koruyor.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2015 Eylülde 59bine sıfır aldığım şu an 100bini geçmiştir Octaviamı halen kullanmaya devam ediyorum birkaç sene daha kullanırım.
Lakin şu an elimde 134bin tl gibi bir para olsa Octavia yerine 2.el Passat ve Superb tercih ederdim.
2 aydır döviz çok hızlı tırmanıyor şu an doları 4.5 oldu, bu ortamda sıfır araçlara gerekli zamlar yapıldı veya yapılıyor. Oysaki 2.el piyasası döviz artışına anında reaksiyon göstermiyor biraz daha geriden geliyor. Dövizin bu kadar hızlı tırmandığı bir ortamda piyasanın genel durgunluğuna bir de insanların bir şey alıp satmaktan korkması eklenince 2.el daha uygun duruyor. Özellikle acil satmak zorunda kalan paraya sıkışan birinden ikinci el bir araç almak için çok ideal bir ortam olduğunu düşünüyorum.
Birde 2.elin satarken daha fazla kazandırması durumu var. Benim Octaviayı 2 ay önce satışa çıkarmıştım ve 70bin tl yazmıştım satamadım. Oysaki 59bin tl ye sıfır Octavia yerinde 2.el herhangi bir araç almış olsaydım en az 75e çok rahat satardım. Sıfır araç maalesef satarken zarar ettiriyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her seyi anlarim, ama ayni zam dier marka ve modellere de geliyor, yapacal bir sey yok deyip hala sifir arac kosturmayi anlayamam. Bizler dur demeyip peynir ekmek gibi almaya devam ettikce 1-2 sene sonra degil 150bin, 300 bine Fabia satarlar.

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;637836
Her seyi anlarim, ama ayni zam dier marka ve modellere de geliyor, yapacal bir sey yok deyip hala sifir arac kosturmayi anlayamam. Bizler dur demeyip peynir ekmek gibi almaya devam ettikce 1-2 sene sonra degil 150bin, 300 bine Fabia satarlar.

Türkiye de neye dur demişlerde araç zamlarına dur desinler hatta şöyle octqvia 200e felan çıksa mazot 10tl felan olsada bine binmeyen belli olsa görsek ülkenin yüzde kaçı neye hizmet ediyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şubat ayı gibi bir arkadaşım 2017den kalma style dsg'yi 123.5'e aldı. Yazdığınız fiyat bana baya fazla geldi. Daha 1 ay önce Golf tdi highline manueli 128.5'a aldım ki yukarıda yazılan yalıtım problemlerinin aksine çok sessiz bir araç. Tamam octavia daha geniş ama fiyat fazla.

Yine geçen ay Passat 1.4 tsi manuel trendline mavi renk için 115.5 gibi bir fiyat almıştım ki şu ara 120 gibi herhalde. Benzin menzin demem onu alırım mesela.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün vosmer skoda da aynı araca 135 bin fiyat verdiler. Araç kesinlikle sizi memnun eder. Bence c segmentinde alıncak en iyi araç. Araçta motor sesi bence çok iyi derecede yalıtılmış fakat rüzgar sesi 110 dan itibaren duyuluyor.Yol tutuşu bence gayet güven verici fakat benim aracım 225 tabanlı 17 inç. 16 inç olan 2017 octavia da kullandım daha yumuşak ve konforlu olmasına rağmen virajlarda benim aracıma göre daha çok yatıyor. Bu ikisi sizin seçiminize kalmış. Ben genelde hızlı kullandığım için yol tutuş , konfordan daha önemli bana göre. Kazasız belasız günlerde kullanın ben yine 0 araç alacak olsam octavia alırdım. Bu arada kendi aracım 2016 tdı dsg style

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda da 17 jant lastik vardi, opsiyon olarak. Uzerine 3.5 luk eibach taktim. Ama arka kopacak huzursuzlugunu her zama  yasadim.

Bubis aslinda kisinin onceden kullandigi araclara gore degisiyor.