škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia a7 amortisör değişimi-önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selman_ozcivan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 1 ay önce yeni Skoda Octavia sport Tsi dsg ile aranıza katıldım. Daha önce Leon 1.2 Tsi dsg kullanıyordum. Aracımdan çok çok memnunum. Fakat leona göre bir nebze iyileşmiş olsada amortisör konforundan tam olarak tatmin olmadım. Aynı zamanda şirket aracı olarak 2017 Tdi Superb kullanıyorum. Açıkçası tam bağımsız süspansiyon sebebiyle sanırım aracın konforu çok iyi. Ben kendi aracımı uzun yıllar kullanmayı düşünürüm. Bu nedenle yaptığım araştirmalarda Bilstein b4 gazlı amortisörlerin bizim araçlara uygun olduğunu görünce distribütoru aradım ve ellerinde olduğunu öğrendim. Sanırım işçilikle birlikte kdv dahil 1250-1500 aralığında 4 amörtisörü de değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan fikri olan veya önerisi olan varsa bunları paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar dileğiyle

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle bence yapılacak müdahalenin garantiyi kısmi de olsa etkileyip etkilemediğini öğrenmeniz faydalı olur.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Acikcasi bunu bende dusundum ama oncelikle boyle bi islem yapan yada fikri olan biri varmi onu merak ettim. Bu kadar iyi bir araca bagimsiz suspansiyon nasil konmaz hala anlam veremiyorum.:mad::mad:

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç benim yorumuma göre garanti dışı kalır. Hatta aşağıdaki mesajda bir arkadaş çok güzel açıklamış:

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=629812&postcount=2

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim aradığın kişi burda :) benim aracımda şuan vogtland marka coilover mevcut. Made in germany. Türkiyede 3500 tl civarında. Garantiyle yakından uzaktan alakası yok. Alt takım yürüyen garanti kapsamına girmiyor çünkü. Motor ile veya elektronik aksam ilede bir alakası olmadığı için garantin aynen devam ediyor. Sormak istediğin herşeyi sorabilirsin. aracımda şu an 19 Bentley Mark II jant 215 35 19 jant lastik ve 5cm basık geziyorum. Süspansiyon pamuk gibi :) sorular için özel mesaj veya bu başlıktan herşeyi sorabilirsin.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beegee99;633003
kardeşim aradığın kişi burda :) benim aracımda şuan vogtland marka coilover mevcut. Made in germany. Türkiyede 3500 tl civarında. Garantiyle yakından uzaktan alakası yok. Alt takım yürüyen garanti kapsamına girmiyor çünkü. Motor ile veya elektronik aksam ilede bir alakası olmadığı için garantin aynen devam ediyor. Sormak istediğin herşeyi sorabilirsin. aracımda şu an 19 Bentley Mark II jant 215 35 19 jant lastik ve 5cm basık geziyorum. Süspansiyon pamuk gibi :) sorular için özel mesaj veya bu başlıktan herşeyi sorabilirsin.
Hocam pamuk gibi derken stok süspansiyonlar ile karşılaştırarak söylüyorsun değil mi ? Bir de bu coiloverlarin ömrü ne kadar ? Yağlı olanlara göre daha kısa değil mi ?

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beegee99;633003

Hocam cok iyi oldu cok sevindim.ilgin icin simdiden tesekkur ederim. Aslinda daha onceki hicbir aracimda coilover uygulamasi yapmadim. Aracim 1.4 tsi sport 17 trius jant var. Sanirim bu bahsettigin urun amortisor + yay komple set. Dedigin gibi fiyatina ve urune baktim 3750 tl civari. Urun bilgilerinde Yazdigina gore aracin yuksekligini istedigin seviyeye gore ayarliyorlar. Simdi kafamdaki soru su? Bu kadar detayli bir urun yerine sadece bu urunun amortisor kismini kullansam, orjinal yaylari kullansam faydasi olurmu? Yoksa tam anlamiyla verim alabilmek icin komple coilover set mi takmaliyim? Ayrica birkac yerde amortisorleri yumusatmanin yol tutusunu azalticagi gibi seyler okudum. Dedigim gibi bu konuda gercekten acemiyim. Aslinda aradigim sey biraz daha darbe emisi biraz daha yumusak suspansiyon. Sence biraz daha dusuk butceyle bu isi cozebilirmiyim?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda nın arkası torsiyon olduğu için ben amortisör değişikliğinin çok da faydalı olacağını düşünmüyorum. Bir de hatırladığım kadarıyla Bilstein lar orjinallere göre daha sert amortisörlerdir.

Ek olarak dediğiniz üzere çok fazla yumuşak olan amortisör yol tutuşa olumsuz yönde etki eder

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selman_ozcivan;633025
Hocam cok iyi oldu cok sevindim.ilgin icin simdiden tesekkur ederim. Aslinda daha onceki hicbir aracimda coilover uygulamasi yapmadim. Aracim 1.4 tsi sport 17 trius jant var. Sanirim bu bahsettigin urun amortisor + yay komple set. Dedigin gibi fiyatina ve urune baktim 3750 tl civari. Urun bilgilerinde Yazdigina gore aracin yuksekligini istedigin seviyeye gore ayarliyorlar. Simdi kafamdaki soru su? Bu kadar detayli bir urun yerine sadece bu urunun amortisor kismini kullansam, orjinal yaylari kullansam faydasi olurmu? Yoksa tam anlamiyla verim alabilmek icin komple coilover set mi takmaliyim? Ayrica birkac yerde amortisorleri yumusatmanin yol tutusunu azalticagi gibi seyler okudum. Dedigim gibi bu konuda gercekten acemiyim. Aslinda aradigim sey biraz daha darbe emisi biraz daha yumusak suspansiyon. Sence biraz daha dusuk butceyle bu isi cozebilirmiyim?

Öncelikle yardımım dokunursa ne mutlu bana fakat bu amortisörlerin kendi yayları olduğu için yumuşaklık stabil kalıyor. Yükseklik ayarlanabiliyor. Sizin istediğiniz konforu veren amortisör değil yaydır. Yay esner amortisör bir nevi asansör gibi düşünün :) inip çıkan mekanizme esneme ve konfor yayda bitiyor. Orijinal Voghtlan veya Size önereceğim firmalar olabilir özelden iletişime geçerseniz ben tecrübelerimi sizinle daha rahat paylaşırım marka vs belki sponsorlar vardır ayıp olur o yüzden yardımcı olamıyorum fazla ama her türlü sorularına cevap vermeye çalışırım.

Amortisör yumuşamasıyla yol tutuşu şöyle azalabilir. Kalitesiz ne olduğu belli olmayan dandik ürünleri kullanırsanız elbette arac stabil gidemez ve yay sertliği & yumuşaklığı Tadında olmalı bazı arkadaşlar pamuk gibi olsun yaylansın yaylansın dursun istiyor. Çok yaylanırsa arabanın hakimiyetini kaybedebilirsiniz.

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkanın torsiyon olması yumuşak olmayacağı anlamına gelmez. Aksine arka yumuşak ne kadar olursa araçın önü o denli sert ve yol tutuşunu arttırır arkada yolculuk yapanlar için konfor yüksek kalır.

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;633007
Hocam pamuk gibi derken stok süspansiyonlar ile karşılaştırarak söylüyorsun değil mi ? Bir de bu coiloverlarin ömrü ne kadar ? Yağlı olanlara göre daha kısa değil mi ?

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orjinal süspansiyon ve amortisör takımlarına göre karşlaştırıyorum hocam. Tamamen kullanıma bağlı fakat bendeki coiller ömür boyu garantili :) alt takım normalde garanti dışıykan bu coiller kendi bünyesinde ömür boyu garantiyle geliyor.

Ayrıca yağsız coil yok diye biliyorum çünkü esneklik hava yol şartlarına göre değişir biliyorsunuz. Bunu yağ ile egarde edip gacırtı seslerini paslanmayı önleyebiliyorlar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızda spor süspansiyon mevcut diye hatırlıyorum.Seleflerinden sert olması çok normal.Bence hiç dokunmayın.Yol tutuşa güzel bir katkı sağlar spor süspansiyon.Amacınız konfor ise sonradan takacağınız şeylerin pek işe yaracağını düşünmüyorum.Genelde yol tutuş ön planda olur.Böyle binmeniz en güzeli.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selman_ozcivan;632694
Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 1 ay önce yeni Skoda Octavia sport Tsi dsg ile aranıza katıldım. Daha önce Leon 1.2 Tsi dsg kullanıyordum. Aracımdan çok çok memnunum. Fakat leona göre bir nebze iyileşmiş olsada amortisör konforundan tam olarak tatmin olmadım. Aynı zamanda şirket aracı olarak 2017 Tdi Superb kullanıyorum. Açıkçası tam bağımsız süspansiyon sebebiyle sanırım aracın konforu çok iyi. Ben kendi aracımı uzun yıllar kullanmayı düşünürüm. Bu nedenle yaptığım araştirmalarda Bilstein b4 gazlı amortisörlerin bizim araçlara uygun olduğunu görünce distribütoru aradım ve ellerinde olduğunu öğrendim. Sanırım işçilikle birlikte kdv dahil 1250-1500 aralığında 4 amörtisörü de değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan fikri olan veya önerisi olan varsa bunları paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar dileğiyle

En son ne yaptırdınız?
Kendi aracıma konforlu olması için yaptırmak istiyorum. Ciddi fark oldu mu?
Coilover gibi yükseklik ayarı istemiyorum, sadece daha konforlu olup yol tutuşuna olumlu katkı yapsın istiyorum.