škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tümseklerde gelen gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;591603
Ne yaptınız acaba? Servise gösterebildiniz mi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugun aldım aracı. Salincak burçlarını söküp ilaçlayip geri takmışlar. Bu sekilde olduğunu söylediler çözümün. Herhangi bir ses te gelmedi bugün

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da ön salıncak takoz-burç-lastık afı herneyse onlatın sertleştiğini ve değişim gerrktiği soylendı

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hem Avek hem Altur salıncak burçlarından ses geldiğini söylediler. Lastikleri yağlayınca sesin kesileceğini söylediler fakat ses kesilmedi. Salıncakların değişmesi gerekirse garantiye girmeyeceğini söylediler. Dışarıda tanıdık ustaya baktırdım, lifte kaldırıp baktık. Ön takımda hiçbir sıkıntı arıza görünmüyor. Salıncak lastikleri, viraz demirindeki lastikleri vs yağladık ama nafile ses aynen devam ediyor.

Bendeki ses şu şekilde; Yollardaki büyük kasislere ayağım frendeyken girince gooorç diye bir ses geliyor. Eğer ayağım frende olmadan kasise girersen ses gelmiyor. Çözemedim ben bu olayı :(

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimkinde frende yada boşta farketmez büyük kasise girdiğimde o goorc sesi geliyordu. Kesildi en son yapildiktan sonra

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüm vw araçlarının kronik meselesidir. viraj demir kelepçe lastiğidir. fiyatı 20 tl civarındadır. değiştirseniz de 1 ay içinde tekrarlar. soğuk havalarda daha çok yapar. yazın kesilir. dert etmeyin. sebebi sert plastiktir. rahat olun.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Benim aracımda da sağ arka kapı tarafından gelen bir ses vardı ve deneme yanılmalarla sesin nereden geldiğini buldum. Öncelikle aracı tamamen boşalttım düzelmedi, istetmenin vidasını sıktım düzelmedi, kapıdan geliyor sandım arkaya birisini oturtup kapıyı açık şekilde gittim hala ses geliyordu. Son olarak ta koltuktan  şüphelendim ve arka sağ koltuğun sırtlığını indirdim ve öyle kullandım  sesin kesildiğini gördüm ama kaldırıp yerine takınca ses yine geliyor nasıl bir çözüm bulabilirim düşünüyorum. Arka sağ taraftan ses gelen arkadaşlar koltuk sırtlığını bi indirip öyle deneyin derim.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;593363
Hem Avek hem Altur salıncak burçlarından ses geldiğini söylediler. Lastikleri yağlayınca sesin kesileceğini söylediler fakat ses kesilmedi. Salıncakların değişmesi gerekirse garantiye girmeyeceğini söylediler. Dışarıda tanıdık ustaya baktırdım, lifte kaldırıp baktık. Ön takımda hiçbir sıkıntı arıza görünmüyor. Salıncak lastikleri, viraz demirindeki lastikleri vs yağladık ama nafile ses aynen devam ediyor.

Bendeki ses şu şekilde; Yollardaki büyük kasislere ayağım frendeyken girince gooorç diye bir ses geliyor. Eğer ayağım frende olmadan kasise girersen ses gelmiyor. Çözemedim ben bu olayı :(

Bende bugün servise götürdüm randevu alıp gittim test sürüşü yaptık usta salıncak burçlarının yağlanması lazım dedi. Zaten bende biliyordum bunu. Bende sanıyorum hemen lifte kaldırıp yağlayıp gönderecekler. Ancak yağlama işlemi için 28'inden sonra randevu alın aracın bir gün bizde kalması gerekiyor dediler. Dedim bir günlük iş mi bu yani anlamadım. Ayrıca yağlama işlemi garanti kapsamına girmiyormuş, ücret talep edecekler. Her sene yağlanması gerekiyormuş. Sizin belirttiğinize göre yağlama işe yaramıyor anlaşılan. Acaba başka bir çözüm yolu bulabildiniz mi?

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aynı şikayetten konu acacekken bu konuyu gördüm. Öncelikle konuyu açan ve yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Aynı problemi yaşıyorum. Son iki haftadır özellikle sabahları aracı hareket ettırdıkten sonra fren yaptığımda, kasise veya çukura geldiğimde kaba tabirle çakşama sesi geliyordu aracın ön tekerleklerı tarafından. Korktum servise götürdüm ancak bu sesin herhangi bir mekanik sorun olmadığını söylediler. Muhtemelen soğuktan kaynaklıdır dediler. Özellikle konu açılmışken bir dipnot geçeyim. Servis sorumlusu aracı uzun süre sürdükten sonra balatalar ve diskler sıcakken aracı hemen yıkamayın dedi. Bu durum ses problemi yapmakla birlikte çatlaklara bile sebebiyet verebılırmıs.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Würth hhs2000 alın 10 günde bir arka ve ön salıncak takozlarınızı tekerleği en sağ ve sola cevirin ve yağlayın kendisi sıvı grestir ve sesi keser. Burclar değilse bile aynı sesin gelmesi en fazla 2 ay sürer vag grubu bitaz kotu takoz kullanmıs ve aynı sorun golf jetta da da var o yuzden birde aracın alyına cok su tutmayın bırakın yaglı kırlı kalsın

Çevrimdışı Serdar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;595989
Merhaba Arkadaşlar;

Benim aracımda da sağ arka kapı tarafından gelen bir ses vardı ve deneme yanılmalarla sesin nereden geldiğini buldum. Öncelikle aracı tamamen boşalttım düzelmedi, istetmenin vidasını sıktım düzelmedi, kapıdan geliyor sandım arkaya birisini oturtup kapıyı açık şekilde gittim hala ses geliyordu. Son olarak ta koltuktan  şüphelendim ve arka sağ koltuğun sırtlığını indirdim ve öyle kullandım  sesin kesildiğini gördüm ama kaldırıp yerine takınca ses yine geliyor nasıl bir çözüm bulabilirim düşünüyorum. Arka sağ taraftan ses gelen arkadaşlar koltuk sırtlığını bi indirip öyle deneyin derim.

Ayni ses benim aractada var tikirti gibi bir ses once kapidaki tutamak altindaki kisimda birsey var zannettim temizledim oralari ses kesilmedi kapi ayari bozuldu muhtemelen dedim inceledim ordada bisey yok sizin de dediginiz gibi koltuktan geliyor diye tahmin ediyorum cozen varsa sirunu lutfen soylesin

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;596019
Bende bugün servise götürdüm randevu alıp gittim test sürüşü yaptık usta salıncak burçlarının yağlanması lazım dedi. Zaten bende biliyordum bunu. Bende sanıyorum hemen lifte kaldırıp yağlayıp gönderecekler. Ancak yağlama işlemi için 28'inden sonra randevu alın aracın bir gün bizde kalması gerekiyor dediler. Dedim bir günlük iş mi bu yani anlamadım. Ayrıca yağlama işlemi garanti kapsamına girmiyormuş, ücret talep edecekler. Her sene yağlanması gerekiyormuş. Sizin belirttiğinize göre yağlama işe yaramıyor anlaşılan. Acaba başka bir çözüm yolu bulabildiniz mi?

Benim aracı lifte kaldırıp silikon sprey sıkmışlar. Ses geçmedi aynen devam ediyor. Başka da bir yere baktıramadım açıkçası. İşten güçten fırsat bulmak zor oluyor.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serdar06;596049
Ayni ses benim aractada var tikirti gibi bir ses once kapidaki tutamak altindaki kisimda birsey var zannettim temizledim oralari ses kesilmedi kapi ayari bozuldu muhtemelen dedim inceledim ordada bisey yok sizin de dediginiz gibi koltuktan geliyor diye tahmin ediyorum cozen varsa sirunu lutfen soylesin

Aşağıdaki linkte çözenler olmuş sanırım koltuktan kaynaklanan sesi.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=12400

Çevrimdışı Berdogan9636

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;596035
Würth hhs2000 alın 10 günde bir arka ve ön salıncak takozlarınızı tekerleği en sağ ve sola cevirin ve yağlayın kendisi sıvı grestir ve sesi keser. Burclar değilse bile aynı sesin gelmesi en fazla 2 ay sürer vag grubu bitaz kotu takoz kullanmıs ve aynı sorun golf jetta da da var o yuzden birde aracın alyına cok su tutmayın bırakın yaglı kırlı kalsın

Tekerlegi cevirerek ulasabilecegimizi sanmiyorumSahsen ben denedim pek yarari olmadi.Acaba yanlis ywrimi yagladim???

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serdar06;596049

Konuda bahsedilen sesler karışmış! Bu başlığı açmama sebep olan ses kapılardan gelen değil ön takımdan gelen ses :( Maalesef sese hiçbir çözüm de bulamadım. Sırf bu yüzden arabamdan soğudukça soğudum. Arabaya binesim gelmiyor. Sanırım yakın zaman içerisinde değiştireceğim arabamı. 2015 model Octavia gibi bir arabada nasıl böyle bir ses olabilir aklım almıyor. Üstelik servise götürdüğümde bu sesler çok normalmiş gibi davranmaları beni deli ediyor. İki sprey sıkıp gönderiyorlar.