škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Pandizot Yapımı ve Teyp Soket Sorunsalı

Buhar · 32 · 13924

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;502279
İyi bakmamışsın demekki :)

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kablo-kesmeden-elektrik-alma-aparati-1-0-2-5mm-152506822

bulamam tabi bu nasıl bir isimdir abi, İngilizcesiyle hiç alakası yok ki :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buhar;502270
Engin o iso hp soketini nerde bulabilirim vala sanayide ara ara helak oldum

Sanayide zor, elektronik parça satan yerler vardır illaki şehrinizde, bir de oto sesçilerine bakın.

Alıntı yapılan: egeadam;502276
bana da one-touch wiring connector lazım hiçbir yerde bulamadım

http://global.rakuten.com/en/store/auc-straight/item/35-955/?s-id=borderless_recommend_item_en

Hiç önermem, arayıp, yorulduğunuza değmez.
Dikkatle sıyrılan bir kabloya yapılan ek kadar sağlıklısı yoktur.
Bu malzeme kabloya geçerken büyük olasılıkla damarlardan 3 te birini kesiyor, olası 2. 3. işlemlerde kablo kopuyor, ya da sorunsuz gibi görünürken kritik bir zamanda kopuyor, orayı düşünmediğiniz için başka yerlerde arıza aramak durumunda kalıyorsunuz.
Yani elle yapılan kablo ekini öneriyorum.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Size lazım olan soketler bunlar. Arayın bulamazsanız gönderirim ücretsiz olarak.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İsmail , Engin çok teşekkürler arkadaşlar  
İsmail bizim elektrikçi akrabada fotoğrafta attığından buldum şimdi araca gönül rahatlığıyla takabilirim teşekkürler :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fişleri takmanız için biraz daha yardımda bulunayım.
Resim boyutları için şimdiden özür dilerim.
İlk fotografta teybin arkasındakisoketin çıkmış hali var. Torna vidanın ordaki ücgen şeklindeki tırnak ve diğer tarafındaki tırnafı hafifce kaldırarak krem rengi fişi komple aşağı çekin.

İkinci resimde göründüğü gibi.

Fişi çıkarınca görünen mor kısımın tam arkasından tornavida ile mor kamayı tamamen çıkarın.

Kama çıkınca fişinizi rahatça boş soketler takın. Tabi artı ve eksi kurtupları dogru tespit edin. Fişleri yerleştirip soketleri aynı işlemi tersten yaparak toparlayın. Artık orjinale tamamen uygun yapılmış soket olur ve fader özelliği aktif olur.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 23:47:48 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pandizot konusunda mdf agır olur plastik aksama ilerde zarar verir sunta ise kısa sürede bel verir benim önerim kavak agacı veya ıhlamur ikiside ciddi hafiftir. Zira birde kolonlar yük verecek ayruca ıhlamurda javajda ses açısindan iyidir biraz geç önerdim ama idare ediven garii
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün kablolamayı bitirdim ,kapı fitillerinin altından arkaya verdim ,mdf  döşemesnn altından geçirdim yan bagaj kablo demetiyle görünmüyor  ,gerektğnde çıkarmak ıcın soketlı de yaptım ıyı oldu zannımca :D
Fotoşar akşam koyacagım :)

Alıntı yapılan: bahtsız fabia;502522
Fişleri takmanız için biraz daha yardımda bulunayım.
Resim boyutları için şimdiden özür dilerim.
İlk fotografta teybin arkasındakisoketin çıkmış hali var. Torna vidanın  ordaki ücgen şeklindeki tırnak ve diğer tarafındaki tırnafı hafifce  kaldırarak krem rengi fişi komple aşağı çekin.

İkinci resimde göründüğü gibi.

Fişi çıkarınca görünen mor kısımın tam arkasından tornavida ile mor kamayı tamamen çıkarın.

Kama çıkınca fişinizi rahatça boş soketler takın. Tabi artı ve eksi  kurtupları dogru tespit edin. Fişleri yerleştirip soketleri aynı işlemi  tersten yaparak toparlayın. Artık orjinale tamamen uygun yapılmış soket  olur ve fader özelliği aktif olur.
İsmail teşekkürler verdiğin bilgler çok yardımcı oldu :ok:
Alıntı yapılan: muallim45;502609
Pandizot konusunda mdf agır olur plastik aksama ilerde zarar verir sunta ise kısa sürede bel verir benim önerim kavak agacı veya ıhlamur ikiside ciddi hafiftir. Zira birde kolonlar yük verecek ayruca ıhlamurda javajda ses açısindan iyidir biraz geç önerdim ama idare ediven garii
Aynı mdf yi kulandığım 3. aracım :D Yontemlerımı kullanınca hız zararı olmuyor
Fabia nın avantajlı tarafı pandızotunun daha kucuk olması ,yanı mukavemetı artıyor ,esneme payı azalıyor kucuklukçe :)
Plastık sorununa da yıne nalburda satılan pvc kapı fıtıllerı var .ONları yapıtırınca plastığe hıc bır zararı olmuyor.:)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür sonunda benimki de bitti :)

mdf den yaptım, biraz ağır oldu ama baya sağlam oldu. kenarları için oto camcından fitil aldım, kadife tarafını dışa getirdim. arka tarafa ağırlık desteği için 2 tane Z şeklinde demir yaptım onu da sağ-sol üst tarafta plastik kancalar var onlara temas ettirip kelepçeledim, hem ağırlığa destek oldu hem sabitlemiş oldu. Engin ustamın dediği gibi bağlantılarda soket  ve spiral boru kullandım, sesini anlatmama gerek yok  :))

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim benimde blankput compenantlari yapmam farz oldu. Ancak ben bagaj acilinca pandizot kalksin diye ipler icin de delik acacagim. Sevmiyorum oyle durdugu yerde duran pandizot.

Aaa gerci engin abi sagolsun yapmis benim icin di mi :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu islei ozellikle pandizotlari evde hali ustundemi yapiyorsunuz, valla ayni seyi yapsak hanim kafayi yer. Neyse kolay gelsin.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;502735
Bu islei ozellikle pandizotlari evde hali ustundemi yapiyorsunuz, valla ayni seyi yapsak hanim kafayi yer. Neyse kolay gelsin.

yok abi evde olur hiç, ne kadar talaş çıkıyor. dışarda her şeyini halledip temizlemiştim sadece kablolaması için eve getirdim, sonra evdeki temizliği de gene kendim yaptım tabi:)

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;502735
Yok abi sakın denemeyin hanım evden atar bu yaşta uğraşmayaım :D
Bu arada ben de bitirdim fotoları anca yükleyebildim

Önce kablo uçlarını taktım

Sokete taktım kabloları

Teyp çerçevesi tırnakla bile kolayca çıkabiliyor bu arada :)

Neyse soketi teybe taktıktan sonra kabloları teybin arkasından ve konsolun arkasından geçirdikten sonra kapı fitillerinin altından arka kemer boşluğuna kadar görütüdüm kabloları.

Kabloları soketli yaptım lazım olduğunda kolayca çıkarmak için tabii soketleri izole ettim.

Ve istediğim bagaj görüntüsü.Hoparlör kablolarını da pandizot döşemesinin altından verdim  böylece orijinal gibi kablo demeti yığını görünmüyor hiç olmazsa .:D