škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kampanyadan Yıpranan Logo Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Daha önceden forumda bahsi geçmişti, 2-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında
yıpranan skoda logoları kampanyaya katılan servislerde ücretsi değiştirilecek diye..

Kampanya bitmeden dün (26 Mayıs 2012) başka bir iş için gittiğim bir şehirde servise uğradım. kampanyayı sordum bilgieri olduğunu ve yapıldığını iş emri araç v.s. dediler. ben durumu anlattım farklı bir araçla farklı bir şehirden geldiğimi logolarımın yıprandığından bahsettim, eski logoları ve araç bilgilerini kargoyla gönderebileceğimi yardımcı olurslarsa sevineceğimi :)söyledim. Ve kabul ettiler logoları bana verdiler :ok:

Ve bugün yeni logolarımı taktım..

İşte logolar..

Yıpranmış arka logo, yanlardan daha belirgin..

Boyaya zarar vermemek için 10 kat bant ile maskeledim..

Tornavidayla kenarından kaldırarak yerinden çıkartıyorum..

Arka kısmı temizliyoruz..

Yapışkanlı batı sökerek, yerine takıyoruz..

Yıpranan ön logo..

Kromaja zarar vermemek içi 10 kat maskeleme ve tornavidayla kasarak açıyoruz.. Ön logoyu, arkaya nazaran oldukça zor oldu, artık yapışkanımı, yıllardır rüzgara karşı direncinden mi bilemiyorum iyi yapışmış :ok:

Eski ve yeni bir arada...

Ön logo yerini temizlemek için de uğraştırdı. Yapışkan izini önce İPA, fayda etmeyince Amway LOC, o da olmayınca Vinet.. Vinet te zorlandı ama yine de başarılı oldu.. Bu arada tornavidanın izleri de belirgin şekilde kromajın logonun altına gelen kısmında..

Bandı açıp, yerine yapıştırıyoruz..

Yenilenen logomuz...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam çok güzel olmuş bu.bir mahsuru yoksa hangi servis olduğunusöyleyebilirmisiniz?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık. Yapışkan izlerinde decabit çok etkili.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sipariş listeme ekledim :ok: Bugün gerekliliğine inandım..
Teşekkür ederim..

Çevrimdışı poorboys

• ST Denetçisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akif Hocam işlem gayet başarılı olmuş, ancak benim sormak istediğim şu, servisi aradığımda yeni tasarım logolar ile bu işlemi yapacaklarını söylemişlerdi, bende o yüzden kararsız kalmıştım, aslında benim ön logo fazlasıyla yıpranmış durumda, eğer sizde olduğu gibi aracın üzerindeki logo ile bu işlem yapılıyorsa gayet mantıklı.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: poorboys;360911
Akif Hocam işlem gayet başarılı olmuş, ancak benim sormak istediğim şu, servisi aradığımda yeni tasarım logolar ile bu işlemi yapacaklarını söylemişlerdi, bende o yüzden kararsız kalmıştım, aslında benim ön logo fazlasıyla yıpranmış durumda, eğer sizde olduğu gibi aracın üzerindeki logo ile bu işlem yapılıyorsa gayet mantıklı.

Erdinç ben ayın 12 sinde gittiğim serviste yedek parçadaki arkadaşla yüzyüze görüştüm. Yeni tasarım logoların henüz gelmediğini söylemişlerdi.
Siz ücretsiz değişim yapan servis bulursanız logonuzu değiştirseniz sanırım daha mantıklı olur:ok:

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akif Hocam nereden tedarik ettiniz acaba? Koskoca Ankara'da değişimi yapan bayi olup olmadığını Yüce'ye sordum. Kendilerinin bu kampanyayı zorunlu tutmadığını, katılım sağlamak isteyen bayilerin bu hizmeti verdiğini, Ankara'dan ise katılmak istemediklerini söylediler. (Ah Ata, ah And ne işe yararsınız?) Sonra da Sakarya'da bir bayi söylediler, aradım, durumu izah ettim, sizin gib şanslı değildim. Kabul etmediler, illa araçla gelecekmişiz :((

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık. eskiler de öyle harap halde değilmiş.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;361253
Akif Hocam nereden tedarik ettiniz acaba? Koskoca Ankara'da değişimi yapan bayi olup olmadığını Yüce'ye sordum. Kendilerinin bu kampanyayı zorunlu tutmadığını, katılım sağlamak isteyen bayilerin bu hizmeti verdiğini, Ankara'dan ise katılmak istemediklerini söylediler. (Ah Ata, ah And ne işe yararsınız?) Sonra da Sakarya'da bir bayi söylediler, aradım, durumu izah ettim, sizin gib şanslı değildim. Kabul etmediler, illa araçla gelecekmişiz :((

İşin doğrusu pek şanslı olduğum söylenemez. Ben de şartları oldukça zorladım.
İlk Antalya bayiine gittim, olumsuz cevap aldım.
Telefonla olabilecek bir durum değil, kimsenin kabul edeceğini zannetmem.
Ben telefonla değil bizzat servise giderek (Başka bir skodayla) ikna yoluyla biraz da zorlayarak kabul ettirebildim..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;361282
elinize sağlık. eskiler de öyle harap halde değilmiş.

Teşekkürler..

çok harap değildi, kılcal çizikler v.s. işte takıntımız olmasa bu forumda ne işimiz var :++:
Yanlardan kaplamamaları kalkmıştı bazı yerleride çatlak/yırtık vardı, bazı resimlerde az çok belli oluyor..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ek bir bilgi aktarayım.

Ön logo çapı 88 mm
Arka logo çapı 85 mm

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen gün Oğuşlar' dan talep ettim, bu logo silik değil diyip değiştirmediler. Ben de üstelemedim.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sakaraya'dan kampanyaya katılan skoda servisi ile görüştükten sonra kendileri ikna oldular. Yüce'den logoları temin ettiklerini dün itibariyle bana ilettiler. Bu arada kendilerine çok teşekkür ediyorum, sebebine gelince: aracımdaki logoları söküp göndereceğim dememe rağmen buna gerek olmadığı söyleyerek beni şaşırttılar. Bilemiyorum gerçi, ilk konuşup olumsuz yanıt aldıktan sonra yücenin web sayfasından Ankara'da o kadar skoda satılmasına rağmen kimsenin bu kampanyaya katılmamasını eleştirmiş ve konu için servis talep etmiştim. Cuma günü skoda müşteri hizmetlerinden 2 kez aranarak durum hakkında bilgi aldılar. Ben de logoların tarafıma gönderileceğini söyledim. 4 Gözle logoları bekliyorum bakalım. Kampanyayı duyuran arkadaşlara tekrar teşekkürler..:rock1: