škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garaj aydınlatması için öneri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Askere gitmeden nisan gibi bir uygulama yapmayı düşünüyorum. Ama öncelikle işe garajı adam etmekle başlıcam.Öncelikle arabanın girdiği yer iyice temizlenecek duvar ve tavan beyaza boyanacak aydınlatma açısından. Aydınlatma konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.Resimden göründüğü gibi 2 tane duy yeri var.Buraya simit floresanlardan alıp direk takabilirim yada çubuk floresan için armatür+floresan lamba alıp takabilirim.Amacım çizikleri görmek arabada beyaz olunca zor oluyor çizik ve hare tespiti. Mesela geçen sefer tavanda hare bırakmışım çok sonra farkettim:++: Bu konuda öneriniz ne olur? Mesela led şeritlerden alıp yapsam çizikleri görmek açısından nasıl olur? Yada renkli floresanlar var mavi,sarı,yeşil gibi
Buda garaj
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 19:57:30 Gönderen: burock »

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
garaj iç aydınlatması için aracın sağına soluna tavana 1 er veya  2.şer tane uzun florasan almanızı ve bunların ampüllerini philips in beyaz yanan larından almanızı tavsiye ederim. özellikle dediğim ampülleri alın diğer sarı yananlarla muazzam fark var... tanesi ampülle beraber 15 tl civarı....
çizik içinde 150 waatlık projektörler ayaklı işinizi fazlasıyla görecektir....

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
500 watt halojen taksam nasıl olur?9 liraymış aynı sitede.çok fark edermi?500 lükten 2 tane alıp takabilirim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;328566
500 watt halojen taksam nasıl olur?9 liraymış aynı sitede.çok fark edermi?500 lükten 2 tane alıp takabilirim

500 lük çok yakar :) 10 w smd ledli projektörler var e-bayda yaklaşık 100w güc veriyor fiyatıda 20 dolar işine yarar :)

Olmadı 3 chipli(5050) şerit led al derim e-bayda 5 metre olarak onuda tavana yapıştırdın mı içerisi ışıl ışıl olur :)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ebay i bekleyemem şimdi.Aklıma düştü bikere:) Ben yarın bi çıkıp fiyat toplayayım. Genel aydınlatma için 2 tane belki 3 tane floresan armatür ve lambası,çizik tespiti içinde 150 wattlık halojen projektör.
Floresanları Bektaş ustanın dediği gibi orta yerine arabanın durduğu yerin sağına ve soluna hatta yapabilirsem şöle 45 derece açı ile arabaya bakacak şekilde yaparsam bide duvarları boyarsam maksimum aydınlatmayı sağlarım herhalde:)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4'lü floresan takabilirsiniz paneliyle satın alırsınız.İyide aydınlatır.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;328599
4'lü floresan takabilirsiniz paneliyle satın alırsınız.İyide aydınlatır.

4'lü olanı tak takarsam özellikle yan aydınlatmada verimli olmaz gibi geliyor.4'lü tek yerine 2 tane 2li veya 3 tane tekli daha iyi olur gibi. Şimdi programda denicem aydınlatma seçenekleri. Boş vakit olunca böyle şeylere bolca zaman oluyor:++:

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de garajım için son günlerde böyle bir düşüncem vardı aynı şekilde iki tane de yeri var, tesadüf olmuş yani. :) Bir de ben garajın kapılarını kapatıp çalışmak istiyorum meraklı bakışlar gibi etkenleri engellemek için, o zaman da çok karanlık hal alıyor eski model sarı 40w lık ampullerle.

Şunun gibi bir ürün alıp iki tane bağlasak nasıl olur acaba?

http://www.hepsiburada.com/Liste/green-life-45-w-enerji-tasaruflu-ampul/productDetails.aspx?productId=hrapragreen22&categoryId=13003212

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekoo;328564
garaj iç aydınlatması için aracın sağına soluna tavana 1 er veya  2.şer tane uzun florasan almanızı ve bunların ampüllerini philips in beyaz yanan larından almanızı tavsiye ederim. özellikle dediğim ampülleri alın diğer sarı yananlarla muazzam fark var... tanesi ampülle beraber 15 tl civarı....
çizik içinde 150 waatlık projektörler ayaklı işinizi fazlasıyla görecektir....

:+1: hem ekonomik hem kullanışlı bir çözüm :ok:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz Şantiyede Hayvan Gibi Projeksiyon Kullanıyorduk. Tam Yanması 5 Dk FAlan Sürüyordu. Ama Bütün Otoparkı Aydınlatıyordu :D

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: detaycı;328612
Benim de garajım için son günlerde böyle bir düşüncem vardı aynı şekilde iki tane de yeri var, tesadüf olmuş yani. :) Bir de ben garajın kapılarını kapatıp çalışmak istiyorum meraklı bakışlar gibi etkenleri engellemek için, o zaman da çok karanlık hal alıyor eski model sarı 40w lık ampullerle.

Şunun gibi bir ürün alıp iki tane bağlasak nasıl olur acaba?

http://www.hepsiburada.com/Liste/green-life-45-w-enerji-tasaruflu-ampul/productDetails.aspx?productId=hrapragreen22&categoryId=13003212

Ben muhtemelen 2 floresan alıp sağlı sollu koyıcam.Projektörde çizikler için.
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;328621
:+1: hem ekonomik hem kullanışlı bir çözüm :ok:

Bende şimdilik öyle yapcam gibi görünüyor:ok:

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;328672
Ben muhtemelen 2 floresan alıp sağlı sollu koyıcam.Projektörde çizikler için.

Elektrikçiye uğrayabilirsem bi sorup iyice bir fikir edinirim.

Bir de sağlam yanan bir halojenim vardı garajda, ek olarak onu çalıştırırım, şimdi hatırladım onu. :)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tak florasanı birde 150w lik ayaklı projektör aldınmı ışıl ışıl olur. 500w çok yakar cep e zarar :D
Bir sevda bizimkisi.....