škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon hidroligi

ALi · 12 · 5556

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar direksiyon hidroliginin degisim tarihi varmi,eksilme yaparmi merak ettim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: akinali1919;245271
arkadaslar direksiyon hidroliginin degisim tarihi varmi,eksilme yaparmi merak ettim.

Sanmıyorum, öyle olsa seviyesini göreceğin uygun bir yeri olurdu, haznesinin kapağı dışında görüneni yok  ;)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman ariza yapana kadar devam diyebilirmiyiz.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takip edilmesi gereken bir hidroliktir kesinlikle. Bir motor yağı gibi değildir belki ama yılda en azından 1-2 defa kontrol edilmeli. Eksiltme her hidrolik sistemde olduğu gibi yapabilir elbette, hidrolik sisteminin belkide %90 arızasının önüne geçer. Takip etmenin zararı yok faydası vardır, motor suyu gibi takip ederim ben, zaten kapağını açıp bakmak zor değil, seviye yeride bellidir.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aman üstat eksilirse vay haline öle sıkntılar açarki aman aman ihmale gelmez...

octavia rally team powered by swwp07

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;245391
Takip edilmesi gereken bir hidroliktir kesinlikle. Bir motor yağı gibi değildir belki ama yılda en azından 1-2 defa kontrol edilmeli. Eksiltme her hidrolik sistemde olduğu gibi yapabilir elbette, hidrolik sisteminin belkide %90 arızasının önüne geçer. Takip etmenin zararı yok faydası vardır, motor suyu gibi takip ederim ben, zaten kapağını açıp bakmak zor değil, seviye yeride bellidir.
:syg::dede::blg::syg::dede::blg::syg::dede::blg:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyon hidroliginin seviyeden fazla koyulmasında bir zarar varmidir?geçenlerde bzim arabada baktm sevyenin çok az altındaydı.sonra yağ koydum max seviyeynin 1 cm üstündeydi o bir problem yaratir mi?
elegance=ugurcnplt

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;245436
direksiyon hidroliginin seviyeden fazla koyulmasında bir zarar varmidir?geçenlerde bzim arabada baktm sevyenin çok az altındaydı.sonra yağ koydum max seviyeynin 1 cm üstündeydi o bir problem yaratir mi?
Oraya max gibi bir işaretlemeyle seviye işareti konulduysa, o seviyeyi aşmamakta fayda var bence. Enjektör gibi bir şeyle çekebilirsin fazlasını.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haklısın ugur abi umarım üç günde birsey olmamıştır.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;245405
:syg::dede::blg::syg::dede::blg::syg::dede::blg:

Romatizmam azdı sorma :rm::rm::rm::rm:

Alıntı yapılan: ugurcnplt;245436

Hiçbirşey olmaz, korkma. Hidrolik sistemlerdeki fazlalıktan hiçbir zaman korkmayın, hidroliğin azı zarar verir fazlası vermez asla. Fazlası bir şekilde sistemden atılır zaten, arıza sızıntısı olmayan şeklinde v.s Motor yağını, şanzıman yağını, direksiyon yağını v.s fazla olsun hiç önemli değil, varsın olsun, o bir şekilde gider. Ben mesela yeni şanzıman yağını değiştim son bakımda, fazla fazla koyduk, şimdi şanzımanın orda sağında solunda yağ sızıntıları var, sistem çalıştıkca keçelerin ordan atıyor gidiyor:) yağdan bir zarar gelmez, az kalmasınlar yeter ki.:ok::)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hidrolik eksik olursa direksiyonda belli edermi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akinali1919;246346
hidrolik eksik olursa direksiyonda belli edermi.

Eder, sesi değişir pompanın en başta. Ama ciddi bir eksilmede meydana gelir bu.