škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

637.000 ₺'ye Hangi Arabayı Alırdınız?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Istersen 1.000.000 tl lik passat al. Yoldaki algı 200k lık araç olacaktır. Yani eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşek. (Teşbihte hata olmaz)  bu fiyata Son model A6, 5.20, E serisi alinabilir.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bu ulkede birileri haddinden fazla kazaniyor ya da biz hic kazanamiyoruz ya da her ikisi yakitin 7 liraya dayandigi bir ulkede 637 bin liraya arac yadirganmamali galiba nasilsa kimsenin sesi cikmiyor alan memnun satan memnun kimse de dur demiyor birlik olalim diyen cikmiyor  az bi gecmisine bakmasi lazim insanin iyi bakmasi lazim ki nasil gelmisiz bu gunlere siyasi degil ne dedigim ne de mecburen yasadiklarimiz olan herkesin gelecek nesline dokunacak kimsenin haberi var mi

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sahsi fikrimdir yillardir: Bir arabaya, kapi onune koydugum bir metal butunune bu paralari vermem. Alim gucum olmasina ragmen, hep bakarim S350 4matic ama 2008/10. Ama gittim superb aldim sifir. Almamak istememin sebebi, tuketen toplumun saf bir parcasi olmak istememden kaynakli. Uretiyor olsaydik, en kralina hepimiz binelim derdim. Uretmekten kastim katmadegerli uretim, cikti degeri yuksek olan son sekil ( fikir, patent, yari mamul, ham madde,... cikti degeri yuksek, verimliligin en yuksek kullanildigi her sey girebilir.)

Insan ve doga endeklesmesi yapan veriler butununun ulastigi son deger, dunyanin kendini yenileme degerinin 1.7 kat uzerinde insani tuketim. Yani insan 1.7 tuketiyor, dunya ancak bunun 1'ini karsiliyor. Bu da su anlama geliyor: Hoyratca dunyamizi tuketiyoruz ama en onemlisi 0.7 gelecek nesillerden caliyoruz.

Teknolojin geldigi bu noktada, verimliligin en optimum seviyesine ulasim varken dunyada neden aclik, gelir dagiliminda adaletsizlik tavan? Neden birileri, New York'un 31 Aralik gunun tukettigi elektrigin aslinda Afrikada bir cok ulkenin yillik tuketimine esit oldugunu haykiramiyor, yada Mc Donald'in global reklam  butcesinin Afrikada bircok yerde acligi bitirecek bir rakam oldugunu gormezden geliyor?

Kisacasi, ne aldigimiz onemli degil, nasil aldigimiz onemli... ( araba pahalanmadi, paramizin alim gucu dustu, daha cok calisman isteniyor buna sahip olman icin)
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2018, 18:41:23 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste randevu verlmeyen servis kapısında bekletilen, sürekli kronik problemleri olan bir arabaya bu parayı vermem.. Servisinde problem çözen değil sorun çıkaran bir arabayı almam.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ÖTV %110... Hey Maaşallah!!!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uretimine en ufak katki saglamadigin birseyden bu jadar fazla para kazanmak.

El oglu arge sini yapsin, fabrikaaini kursun, uretim icin enerji harcasin, isci calistirsin bu maliyetlere ragmen sana yari fiyatindan aza mal edip satis fiyati versin. Sen oturdugun yerden adamin maliyetinden daha fazla vegi koy. Ne emek, ne masraf yapiyorsun da bu vergiyi almaya hak goruyorsun acaba