škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Bugün itibariyle Octavia aracım için 18 inç Gemini jant modelinden sipariş verdim. Jantların tanesi KDV dahil 820 TL toplamda 3280 TL olarak ödeme yapılmıştır. Sırada lastik seçimi var önümde 10 günlük bir dönem var çok acele etmeden sizin de fikirlerinizi alarak 225/40/18 lastik seçiminde bana yardımcı olmanızı İstiyorum. Malum yanak 40 olunca lastik konusunda dikkatli olmam gerektiğini düşünüyorum. Aklıma olan lastikleri aşağıda sıralayacağım. Sizden ricam fiyat performans olarak ve tecrübe eden arkadaşlar özellikle fikirlerini belirtirse çok daha yardımcı olacağını düşünüyorum.

1- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1160 TL
2- Michelin Pilot Sport 4 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1580 TL
3- Pirelli PZero NEROgt 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1200 TL
4-Continental Conti Sport Contact 5 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1260 TL
5-Bridgestone Potenza S001 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1540 TL

Bunlar beğendiğim lastikler ancak sizin tecrübe ettiğiniz ve eklemek istediğiniz lastik önerilerine açığım. Lastik için ayırdığım bütçe max 1600 TL dir.

Aracı İstanbul yollarında ağırlıklı olarak bilenler için söylüyorum Maltepe Kartal Kadıköy Pendik ve Ataşehir civarında kullanıyorum bu güzergahlarda bazı yollar mayın tarlası gibi bu yüzden iyi bir lastik almak istiyorum.

Görüş ve Önerileriniz İçin şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Asymmetric 3 te çıktı.  Bu ebatta var mı?  Bakmak gerekir.. Seçenekler arasına konulabilir..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kumho Ku-39 u tavsiye ederim. GTC de kullanmıştım çok gzl lastikti.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;570146
Merhaba arkadaşlar;
Bugün itibariyle Octavia aracım için 18 inç Gemini jant modelinden sipariş verdim. Jantların tanesi KDV dahil 820 TL toplamda 3280 TL olarak ödeme yapılmıştır. Sırada lastik seçimi var önümde 10 günlük bir dönem var çok acele etmeden sizin de fikirlerinizi alarak 225/40/18 lastik seçiminde bana yardımcı olmanızı İstiyorum. Malum yanak 40 olunca lastik konusunda dikkatli olmam gerektiğini düşünüyorum. Aklıma olan lastikleri aşağıda sıralayacağım. Sizden ricam fiyat performans olarak ve tecrübe eden arkadaşlar özellikle fikirlerini belirtirse çok daha yardımcı olacağını düşünüyorum.

1- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1160 TL
2- Michelin Pilot Sport 4 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1580 TL
3- Pirelli PZero NEROgt 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1200 TL
4-Continental Conti Sport Contact 5 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1260 TL
5-Bridgestone Potenza S001 225/40R18 92Y XL takım fiyatı 1540 TL

Bunlar beğendiğim lastikler ancak sizin tecrübe ettiğiniz ve eklemek istediğiniz lastik önerilerine açığım. Lastik için ayırdığım bütçe max 1600 TL dir.

Aracı İstanbul yollarında ağırlıklı olarak bilenler için söylüyorum Maltepe Kartal Kadıköy Pendik ve Ataşehir civarında kullanıyorum bu güzergahlarda bazı yollar mayın tarlası gibi bu yüzden iyi bir lastik almak istiyorum.

Görüş ve Önerileriniz İçin şimdiden çok teşekkür ederim.
Öncelikle hayırlı olsun. Gelir gelmez foto istiyoruz[emoji4] Ben yaklaşık 2 haftadır 18" kullanıyorum Goodyear Asymetric2. Çoğunluğu uzun yol olmak üzere 2000 kmnin üzerinde kullandım. Gerek konfor gerek yol tutuş olarak çok memnunum ayrıca sessiz bi lastik (70 db) diyebilirim. Zaten tyreviews.com sitesine bakarsanız 2015 de yapılan son 225/40/18 testinin birincisi, bir önceki testinde 4.sü., kullanici yorumlarida çok başarili olduğunu gösteriyo zaten. Aldığınız takım fiyatida çok iyi bu arada bence kaçırmayın, ben takımını 1300 tlye aldım. Continental için sport contact-5 neyse Goodyear içinde asymmeteic f2 odur. Aslında yeni çıkan bi lastik olduğu  ve genel olarak her konuda daha başarılı olduğu için asymetric3den alıcaktım ama bi pürüz çıktı ve beklemek istemediğim için asymetric2 aldım. Ayrıca Yokohama Advan Sport v105 modelide o ebatta çok başarılı bi lastik ama fiyatı goodyeara yakındır. Biraz daha uygun düşünürseniz Hankook s1 ventus evo2 ve kumho ku39 da tercih edilebilecek lastikler arasında.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;570159
Öncelikle hayırlı olsun. Gelir gelmez foto istiyoruz[emoji4] Ben yaklaşık 2 haftadır 18" kullanıyorum Goodyear Asymetric2. Çoğunluğu uzun yol olmak üzere 2000 kmnin üzerinde kullandım. Gerek konfor gerek yol tutuş olarak çok memnunum ayrıca sessiz bi lastik (70 db) diyebilirim. Zaten tyreviews.com sitesine bakarsanız 2015 de yapılan son 225/40/18 testinin birincisi, bir önceki testinde 4.sü., kullanici yorumlarida çok başarili olduğunu gösteriyo zaten. Aldığınız takım fiyatida çok iyi bu arada bence kaçırmayın, ben takımını 1300 tlye aldım. Continental için sport contact-5 neyse Goodyear içinde asymmeteic f2 odur. Aslında yeni çıkan bi lastik olduğu  ve genel olarak her konuda daha başarılı olduğu için asymetric3den alıcaktım ama bi pürüz çıktı ve beklemek istemediğim için asymetric2 aldım. Ayrıca Yokohama Advan Sport v105 modelide o ebatta çok başarılı bi lastik ama fiyatı goodyeara yakındır. Biraz daha uygun düşünürseniz Hankook s1 ventus evo2 ve kumho ku39 da tercih edilebilecek lastikler arasında.

Merhaba bilgi paylaşımı için çok teşekkür ederim. Yokohama serisini bende düşündüm hatta çok yakın arkadaşım ümraniye de bayiliğini yapıyor. bu lastik için ondan bilgi alacağım.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;570160
Merhaba bilgi paylaşımı için çok teşekkür ederim. Yokohama serisini bende düşündüm hatta çok yakın arkadaşım ümraniye de bayiliğini yapıyor. bu lastik için ondan bilgi alacağım.
Rica ederim.Bende Anadolu tarafında bi bayiden 325 fiyat almıştım Yokohama için ama özellikle Advan Sport v105 modelini sorun, ae50 modelide var o ebatta satılan çünkü. Ayrica nokian zline da düşünebilirsiniz oda iyi bi lastiktir, kullananlar çok memnun. Bu arada Goodyear için takım fiyatını nerden aldınız, mrk ettim? Fiyat çok iyi çünkü.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ilk tercihim Sport Contact 5, ikinci tercihim ise Asymmetric 3 olurdu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Goodyear için internetten kolayoto sitesinden bu fiyatı buldum. Yokohama alırsam zaten advan serisi olur. Nokian kışlık lastik kullandım wrd4 serisini be gerçekten çok memnun kaldım. Zline serisi de iyi bir tercih olabilir fiyat açısından. Acele etmiyorum 15 günde gelecek jantlar herkesin fikrini almak istiyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prem contact sport5 iidir ama bacanagim kullandi ve hamurunun cabuk bittigini soyledi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;570327
Prem contact sport5 iidir ama bacanagim kullandi ve hamurunun cabuk bittigini soyledi

İki lastiğin de eleştirilebilecek tek yönü de bu aslında.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;570327

Continantal lastiklerin hamuru biraz yumuşak sanırım kime sorduysam çabuk bitiyor dediler.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tecrübeli arkadaşlar konuya bekleniyor

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yokohama Advan Sport V105 serisi kullanan var mı arkadaşlar . Bayiliğini yapan arkadaşım çok övdü lastiği Mercedes'in kullandığını söyledi. Sitesinde bazı Mercedes yüksek performanslı araçlar için kullandığı yazıyor. Bu lastik için yorum yapabilecek var mı ?

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar lastik seçiminin de aynen jant seçimi gibi beklentinizle alakalı olduğunu düşünüyorum. Bana göre önümüzde iki seçenek var. Birincisi  lastiğim uzun ömürlü olsun benim için konfor çok önemli değil diyorsanız sert hamurlu lastik alacaksınız.  Ben bu seçeneği bir defa acemiliğime denk geldi bilmeden denemiş bulundum,kesinlikle tavsiye etmem. İkinci seçenekte varsın lastiğimin ömrü az olsun ama konforlu olsun diyorsanız yumuşak hamurlu lastik alacaksınız. Benim tavsiyem maddi olarak altından kalkabilirseniz bu seçeneği seçmeniz tabiiki karar sizlerin.Bu arada arkadaşların yukarıda belirttiği gibi continental yumuşak konforlu bir lastik bende tavsiye ederim ama fiyatı fazla geliyorsa ben size nokian ı tavsiye ederim. Kışlık ve yazlık lastiklerini kullanmış biri olarak michelin den ve continental dan kesinlikle geri kalır tarafı yok... Özellikle su kanallarına dönen ülkemiz yollarında dahi ıslak perfomansı çok başarılı en az conti ve michelin kadar sessiz yumuşak ve konforlu bir lastik...