škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Süspansiyon Rahatsızlığı

teachtr · 56 · 10849

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda giderken sesin geldiği yerlere elimi atıyorum saçma sapan hareketlerde bulunuyorum tam anlamıyla keşfedemedim.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efem;615664
Bende 1 o mpi bulunmakta süspansiyon gürültüsü trim seslerinin maşallahı var artık açıyorum müziği duymuyorum hiç birini yoksa dediğiniz gibi arabadan soğuduk

Bende de 1.0 var hocam araca binen çalışıyormu şuan diyor ? Lastiklerin ne ? Ebatı kaç ? Sert sürüyormusun kasislerde dikkat ediyormusun ?

Forumda 10 kişi var mesela camımdan tıngır tıngır ses geliyor diyen bizlerde yok. Kullanıma bağlı sesler bunlar hep.

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Camdan tangırtı geldiğini belirtmedim hocam trim seslerinin fazlalığından bahsetmiştim.Araç kullanımımda inanırmısınız çokta sakindir zaten kullandığım güzergah günlük 8 km düz bir yol sadece sıkışık trafik problemim var hız yapmak istesekte yapamıyorum.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;615500
Selam Arkadaşlar şu anki mato standart jant üzerine 185/65/15 uygulaması yapılabilir değilmi anladığım kadarıyla.

Ben kisliklar icin aldim Nokian WR D4 185/65/15. Aracta Pacalik seti bile takili olsa 8 kisi de binsen asla ve asla davlumbaza sürtme yapmaz, yasal %3 fark payinin icinde kalir bu degisiklik ve asla riski yoktur. 60/15 den sonra kullan 65/15 ben bugune kadar jant uzerinde gidiyormusum dersin, hele ki hali hazirda kullandigin 60/15 Nexen se öyfff konfor degisimi yuzunden arabana tekrar asik olursun. Yazlik 65/15 Continental öneririm.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] teşekkür ederim fiyatlara bakıp lastikleri değiştireceğim. :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;614012
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]
Erdinç ben bundan aldım http://urun.n11.com/ic-cephe/winkel-silikon-spreyi-P13924896

Kapı fitilleri içinde leoncu bi arkadaştan öğrendim fitilleri güzelce temizledikten sonra vazelin süreceğim. Havalar ısınsın diye bekliyorum.

Würth silikon sprey ile ön konsoldaki tüm birleşim noktalarina, klima petek birleşim noktalarina, kapı fitillerine, yolcu emniyet kemeri mekanizma içine, kapı kilitleri mekanizma içine olmak üzere, akliniza gelebilecek tüm hareketli ve hareketsiz bağlanti ve birleşim noktalarina uyguladim, fazlaliklarini temizledim. Şuan yoldaki sarı kabartilardan geçsem dahi orta cepteki bozuk paralarim haricinde en ufak bir zirildi veya çatirti gelmiyor, klimayi ilk acarken gelen cat cut sesler genlesme takirtilari kesildi. 1 ay bile boyle gitse yine uygularim. Toplamda 10 dakikami ve yarim sise malzememi aldi o da tam sisesi 23tl. Ben cok basarili buldum. 2 haftadir kullaniyorum tik eden yer yok. Kasis çukur neyim artik hiç problem değil. WD40 denemeyin sadece yağliyor ama Silikon spres ayni zamanda oraya tutunarak kaymayı ve surtunmeyi sessizleştiriyor. Wd40 2-3 gün sonra ayni hale geliyor.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;617207
Würth silikon sprey ile ön konsoldaki tüm birleşim noktalarina, klima petek birleşim noktalarina, kapı fitillerine, yolcu emniyet kemeri mekanizma içine, kapı kilitleri mekanizma içine olmak üzere, akliniza gelebilecek tüm hareketli ve hareketsiz bağlanti ve birleşim noktalarina uyguladim, fazlaliklarini temizledim. Şuan yoldaki sarı kabartilardan geçsem dahi orta cepteki bozuk paralarim haricinde en ufak bir zirildi veya çatirti gelmiyor, klimayi ilk acarken gelen cat cut sesler genlesme takirtilari kesildi. 1 ay bile boyle gitse yine uygularim. Toplamda 10 dakikami ve yarim sise malzememi aldi o da tam sisesi 23tl. Ben cok basarili buldum. 2 haftadir kullaniyorum tik eden yer yok. Kasis çukur neyim artik hiç problem değil. WD40 denemeyin sadece yağliyor ama Silikon spres ayni zamanda oraya tutunarak kaymayı ve surtunmeyi sessizleştiriyor. Wd40 2-3 gün sonra ayni hale geliyor.

Bi daha uygularsanız bi video çekebilir misiniz?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]  nerelere sıktığını gösteren bi video paylaşssan çok iyi olur erdinç sana zahmet :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;617242
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]  nerelere sıktığını gösteren bi video paylaşssan çok iyi olur erdinç sana zahmet :)

Şuan işim gereği Ankaradayım arkadaşlar, İstanbula döndüğümde videoyu çekip paylaşacağım tam olarak hangi kisimlara uyguladigimi nokta nokta gösteririm.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün arkadaşımın aldığı yeni ibiza'ya bindim. bizim süspansiyonlar cidden çok sert kalıyor. fabia'yla takır tukur geçtiğim kaldırım taşlı yollardan ibiza çok sessiz ve konforlu geçiyor.

lastiklerim de nexen değil, jantlarım 15".

üzüldüm cidden :(