škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine cam değiştik :)

Ziyaretçi · 60 · 17595

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Malumdur ön camı yine kırdıydık buluşma günü. Yusuf Abiyle servise gittiğimizde bi cam ısmarladıyıdım, gelmişimiş zatende ben bu akşam uğrayıverdim. Değişiverdik, bi beyanat iki imza hooop bedavadan Skoda kafalı orjinal cam :D

Kasko bizden hiç para kazanamadı, yılda verdiğimiz 600 TL her sene aldığım cam 400 TL  :kiki::kiki:

Ustaların biri Çorumlu, biri Yozgatlı, dedim "ooooooooo" çekin geliyo :hanz::hanz: Hemen anladılar Çangırılı olduğumu :++:

Başladılar sökmeye, ama muhabbeti kurduk tabi hemen adamların huyuna suyuna ki şimdi bazı tipler vardır gelir başında durur artistik çeker aman şöle yap böle iyi çalış, o zaman olmaz adam sana gıcık kapar iyide iş yapmaz.

Ben hemen çangırı çorum ben adamın....:hanz::hanz: muhabbetinden girdim 3-5 espri oldu ki titiz çalışmaları gerektiğinide arada kaynattım elimede bir iki bişi alıp yardım falanda ettik, hiç alınıp gıcık kapmadan sevdirdim güzelde çalıştılar. Aç karna kahveyi çekince onunda etkisi oldu tabi biraz :hanz:

Zira işçilik yavaşladıkça titizleşir camda. Hızlı yapmaya pek gelmez.

Aksi halde yaşımdan ötürü koca koca abiler ciddi sinir olurdu :)

Na bu gırıh :D

Sökülürkeneyin...

Şöle bi denemek lazım 170 le giderken bu sefer taş gelse nolur deyi :hanz::hanz:

Ve camcağızım gelir :hanz::hanz: Skoda guşlu :p

Yabışdırıcıyıda zıkhtık :D :D

Ve artık geride 3 cam eskitmiş Fabito yenisine kavuşur, alışıktır :)

Hazır dedim sanayiden geçiyorum, canım sıkılmışken hava filtresi değişeyim dedim, ee TDI'cı adam canı sıkıldı mı filtre değişir, bunlara bi 6-7 bin km oldu galiba geç bile kaldım oldukça.

50-50 foto :D :D :D

Tabi şunu belirteyim, normalde camı değişmiş araba beklemeli iyice kurumasını, benim cidden çıkmam gerekiyordu fazlada bekleyemedim kurumasını, hemde hiç ıslanmaması falan gerekiyor 3-5 gün yıkanmamalıda (gerçi ben bi kaç aydır yıkatmıyorumda :D) hani ıslanmamalı.

Ben rahatsız oldum, hani bir şey olacağından değil belki ama iç huzur meselesi, gece yağmur yağar kırç olur kırağı olur bişi olur rahat uyuyayım diye şöle bi uygulamaya gittim :kiki::kiki::hanz::hanz::hanz:

« Son Düzenleme: 09 Ocak 2010, 20:44:04 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun... güle güle kullan... :ok: bi daha çatlatma... :)
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun Hakan abi:)Şu cam çatlama işi Allaha şükür hiç başıma gelmedi hep kaputa geliyo taşlar:kiki:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun gıcır cam :)

Bizde alıştık valla her sene git değiş felan servistekilerde alıştı ama adamların insandan bi beklentisi oluyo yarım kilo baklavaya gevşiyo hepsi:D:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bi dahakine düşüneyim şu pakhlava işini :D

90.000 bakımında olabilir :D

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;61513
hayırlı olsun... güle güle kullan... :ok: bi daha çatlatma... :)
sahibine çekmeyen mal harammış öyle derler...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde eksper görsün dendi mi yoksa sadece fotoğraf çekmeleri yetti mi?

Her kaskonun işleyişi farklıda tecrübesi olmayanlar için lazım olur

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mihalgazi;61523
sahibine çekmeyen mal harammış öyle derler...:D:D:D

Aaaarrrgghhh :kiki::kiki: Ben çatlak mıyım :hanz::hanz::hanz::hanz:

berfin.meb

• Ziyaretçi
Yeni cam hayırlı olsun sayın hakanerdoğan.
Durduk yerde cam çatlamaz. Hatalı işçilik yada sıcak soğuk havadaki genleşmeler sebep olabilir. Zira sıcak havalarda çatlağın daha hızlı ilerlediğini görürüz.
Madem bu kadar sık oluyor tek çözüm Lexan denilen kuşungeçirmez kırılmaz camlar.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan ben sigorta şirketinin sahibi olsam  sana kurşun geçirmez cam taktırırdım daha ucuza gelirdi :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;61524
Birde eksper görsün dendi mi yoksa sadece fotoğraf çekmeleri yetti mi?

Her kaskonun işleyişi farklıda tecrübesi olmayanlar için lazım olur

Yooh la ne experi exper kim :D :D

Bize exper mexper gerekmez aslanım :kiki::kiki:

Valla şaka bi yana gerek yok galiba cam için :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: berfin.meb;61526
Yeni cam hayırlı olsun sayın hakanerdoğan.
Durduk yerde cam çatlamaz. Hatalı işçilik yada sıcak soğuk havadaki genleşmeler sebep olabilir. Zira sıcak havalarda çatlağın daha hızlı ilerlediğini görürüz.
Madem bu kadar sık oluyor tek çözüm Lexan denilen kuşungeçirmez kırılmaz camlar.

Yok ben zaten Cihangir'le, kendisi üyedir buraya, 170 le gidiyorduk düz yolda kamyondan taş sıçradı sabahleyin o yüzden çatladı. Bundan öncekiler yine çevreyolunda 200 le giderken bişi çarptı bende anlamadım onun için kırıldı, ondan bir önceki yine köy yolunda karşıdan gelen minibüsün sıçrattığı taştan çatladı. Hakkaten durduk yere çatlamaz :D

Ayrıca günümüz aşmış oto camları üzeri buzluyken kaynar su dökmezseniz gün içindeki sıcaklık değişimlerinden fazla etkilenmez, çatlar olabilir ama çok zor bir ihtimaldir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hotrain;61527
Hakan ben sigorta şirketinin sahibi olsam  sana kurşun geçirmez cam taktırırdım daha ucuza gelirdi :D

Bakalım pazartesi fark edecekler :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;61528
Yooh la ne experi exper kim :D :D

Bize exper mexper gerekmez aslanım :kiki::kiki:

Valla şaka bi yana gerek yok galiba cam için :)

Ben gene yazayım bazı sigortalar eksper istiyor cam içinde öyle cam veriliyor bazılarında ise fotoğraf çekmek yeterli..

Birde kimi kasko orjinal cam veriyor kimide piyasa camı takıyor o yüzden iyi araştırmak lazım kasko poliçesini..

Bu arada o sıktıkları slikonun iki türü var birisi çabuk kuruyor diğeri 10 saati buluyormuş çoğu zamanda 1 gün yatırıyolar arabayı serviste yoksa 4 saat yeterliymiş oturması için..