škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Margarinin Faydaları

Lilan · 23 · 5111

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Değişik yöntemler mevcut. Ancak uygulama yapılan bölüm boyalı ise , yani kaza veya çizik sonucu sonradan boyandı ise dikkat edilmeli farklı kimyasallar kullanılırken.

Ama margarin sorun yaratmaz sanırım :)

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda daha 2-3 aylıkken tüm arabanın üzeri nokta nokta şeklinde çimento olmuştu. Hatta çıkarmaya çalışırken yan camlarda çiziklerde oluşmuştu. Baktım olacak gibi değil sonax ta çıkarttırıp boya koruma yaptırmıştım. Daha sonra çimento fabrikasına çok yakın bir arkadaşımdan boyaya yapışan çimentoları sirkenin çok kolay çıkardığını öğrenmiştim ama çok geç olmuştu. Belki faydası olur diye paylaşıyım dedim.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elma sirkesi betonu çürütmede ve çözmede birebir

Çevrimdışı aksaray1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün aracımı oto yıkamcıya götürdüm arabanın etek altına zivt sıçramıstı ufak tefek. önce mazot ıle yumusattı sildi tam cıkmayanlar içinde sonra elınde küçük şişede şeffaf bir sıvı vardı dedım elındekı benzin mi dıye sordum yok abi tiner dedi pamuga damlatıp damlatıp sılıyordu ...sonra ıslak bezle üstünden sildi ve kuruladı..tiner arabaya zarar verir mi acaba?

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aksaray1;536219
bugün aracımı oto yıkamcıya götürdüm arabanın etek altına zivt sıçramıstı ufak tefek. önce mazot ıle yumusattı sildi tam cıkmayanlar içinde sonra elınde küçük şişede şeffaf bir sıvı vardı dedım elındekı benzin mi dıye sordum yok abi tiner dedi pamuga damlatıp damlatıp sılıyordu ...sonra ıslak bezle üstünden sildi ve kuruladı..tiner arabaya zarar verir mi acaba?
Zarar verir... ilk basta belli olmasa da surekli ayni bolgeye yapilirsa zamanla zarar verir...
Once uzerindeki cila, koruyucu tabaka gider.. sonra boyaya isler... tiner kururken, ucarken de boyayi etkiler..
Uygulandiktan sonra en azindan uzerine cila, boya koruyucu yapilmasi da gerekir..
Bu tur uygulamalar icin,,araclar  icin kimyasallar var...en sagliklisi bu tur urunlerdir....
Tiner de bir nevi yakit, benzin....
Boya inceltmek icin kullaniliyor be aracin boyasina surunce bir sey olmayacak mi?
Yagli boyayi tinerle inceltiyorum,  boyadan sonra da fircayi tinerle temizliyorum mesela....

Tiner=thinner ingilizcede... inceltici, incelten....anlaminda...
Selulozik tiner vardir,,sentetik tiner vardir.. iyisi vardir, kotusu vardir...
Beyaz lake boya mutfak yaptirirsiniz.. usta  en kaliteli boya markasinin boyasini kullanir, size aldirtir hatta, ama ayni firmanin tineri yerine  en ucuzunu, kotu formulu olani kullanirsa..... 2 yil gecmeden sararir... boyadan degil tinerden dolayidir...
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 23:45:00 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkürler, faydalı bi bilgi bence, gazyagıymıs, tinermis, kimyasalları deneyerek riske girmektense kolay bulunabilir, pratik bir yöntem, tabi margarininde iyi temizlenmesi gerekirki boyada kalırsa degisik hava kosullarında günes lekeler vs bırakabilir,
Aslında en garanti yöntem, araç bakım firmalarının bu is icin ürettigi ürünlerdir, test etmislerdir heralde, sorun oldugunda kapılarını calarız :-):ok:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;536244
...en garanti yöntem, araç bakım firmalarının bu is icin ürettigi ürünlerdir, test etmislerdir heralde, sorun oldugunda kapılarını calarız :-):ok:
Atas Decabit mesela... Yüksel' in Yeti' sinde bizzat test etmiştim.:ok:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
piyasada buna gore cok urun var ancak en sağlamı gyeon tar remover dır. puskurt bekle basınclı suyla yıka. kıl aractakı boya korumayı yıpratabılır. ayrıca tırnakla sakın kazımayın.