škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trabzon - Kayseri güzergah tavsiyeleri...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar kısmetse Trabzon Kayseri arasında yolculuğumuz var. güzergah ve mola yerleri (toplam 2 mola) konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ünyeden Tokata giden güzergahı pek tavsiye etmiyorum. Sizin için yorucu olacaktır.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi en ideali Erzincan üzerinden olan güzergah hem diğerlerine göre daha kısa hemde yol kalitesi çok iyi sadece Gümüşhane-Erzincan arası biraz bozuktu en son eylül ayında şimdi ne durumda orayı bilmiyorum ama onun dışında kalan güzergah on numara hem yormaz da seni

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;522516
Ünyeden Tokata giden güzergahı pek tavsiye etmiyorum. Sizin için yorucu olacaktır.

merak ettiğim için sordum Yozgat merzifon güzergahı da kötü mü ?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;522522
Abi en ideali Erzincan üzerinden olan güzergah hem diğerlerine göre daha kısa hemde yol kalitesi çok iyi sadece Gümüşhane-Erzincan arası biraz bozuktu en son eylül ayında şimdi ne durumda orayı bilmiyorum ama onun dışında kalan güzergah on numara hem yormaz da seni

teşekkür ederim Ömer kardeşim içimden geçen de bu yol aslında

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 sene Erzincan'da okudum 3 kez gittim o yoldan süper asfalti kesinlikle tavsiye abi :)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;522527
Yok o yol güzel. Hem düz hem akıcıdır. Diğer iki güzerhahta ünye-tokat arası ve gümüşhane-refahiye yolu kötüdür. Virajı rampası çok. Hem siz ve yolcular hem de araba yorulur.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;522527

Çorum'dan sonra asfalt kalitesinde biraz azalma oluyo ve virajlar artıyo Yozgat-Boğazlıyan arasında da mucur ve zift erimesi çok oluyo aslen Yozgat Sorgun'luyum ve Kayseri'den gelen araçlar yaz aylarında Sorgun'da mazotlu yıkama yapmadan devam edemezler :)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;522536
Çorum'dan sonra asfalt kalitesinde biraz azalma oluyo ve virajlar artıyo Yozgat-Boğazlıyan arasında da mucur ve zift erimesi çok oluyo aslen Yozgat Sorgun'luyum ve Kayseri'den gelen araçlar yaz aylarında Sorgun'da mazotlu yıkama yapmadan devam edemezler :)

:) tamam o zaman güzergah netleşti, peki nerelerde mola vermeliyiz ?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;522537
:) tamam o zaman güzergah netleşti, peki nerelerde mola vermeliyiz ?

yola tok çıkıp Sivas'ta köfte yiyebilirsin ben istasyonun ilerisinde bi seyyar köfteci bulmuştum kendime gidip gelirken orda yerdim ama sana uymuyo yanlış hatırlamıyosam Erzincan tarafından Sivas'a girince ilk şehir merkezi yazan tabeladan dönersen 300 metre ilerde sol tarafta lokantalar var orası iyiydi Sivas'lı bi arkadaşım önermişti, diğer ihtiyaçlar için Refahiye esadaş dinlenme tesisleri var yemeğini bi kez yedim fena değildi ama garanti veremem onun dışında temiz mekandır içinde mini bi hayvanat bahçesi bile var Sivas Kayseri arasında hiç yemek için durmadım yakın diye tapa gaz gidip Kayseri'de mantı yedim abi ben uzun yolda yemek dışındaki ihtiyaçlarım için genelde opet tercih ediyorum bilmediğim güzergahta da nerede çok kamyoncu duruyosa orda yerim yemeği bugüne kadar yanıltmadılar sağolsunlar :)
ha bide dipnot düşeyim Gümüşhane'de kral pestil köme var ordanda pestil falan alabilirsin abi hediyelik yada kendine yemek için hem temiz hem tazedir ürünleri :)
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2015, 18:21:41 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Trabzon Torul Gümüşhane Erzincan'a varmadan Sivas'a Sarıoğlan Kayseri

Ben standart hep bu yolu tercih ederim.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chimarea23;522563
Trabzon Torul Gümüşhane Erzincan'a varmadan Sivas'a Sarıoğlan Kayseri

Ben standart hep bu yolu tercih ederim.

konaklama için öneriniz varmıydı, imranlıdaki alışkan ve işleyen dinlenme tesisleri için kötü yorumlar var.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;522675
konaklama için öneriniz varmıydı, imranlıdaki alışkan ve işleyen dinlenme tesisleri için kötü yorumlar var.

yorumlar sadece kötüyse sorun yok :) kesinlikle tavsiye etmem abi ikisini de biri zaten dağın dibinde kuş uçmaz kervan geçmez bi yer :)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;522795
yorumlar sadece kötüyse sorun yok :) kesinlikle tavsiye etmem abi ikisini de biri zaten dağın dibinde kuş uçmaz kervan geçmez bi yer :)

kardeş kaç gündür foursquare den mola yerlerine bakıyorum daha bişe bulamadım, piknik yapacağım sanırım :D

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bi sivaslı olarak kesinlikle sivasa girmelisiniz.Yol üstündeki tesislerde doğru dürüst bişey yenmiyor zaten anayoldan merkeze girmek 10 dakikanızı alır ve merkezde çok güzel yemek yenecek yerler var özellikle köfteci kirli ahmet ve hastane karşısında mis kebap sivas merkezi tur atar çıkarsınız buda size 15 dakika kaybettirir en fazla