škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Tüketmi 8 LT Aşağı Düşmüyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aracımın yakıt tüketimi 8 LT aşağı düşmüyor çok sertte kullanmıyorum neden böyle klima çoğu zaman açık,

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe;651577
Arkadaşlar merhaba aracımın yakıt tüketimi 8 LT aşağı düşmüyor çok sertte kullanmıyorum neden böyle klima çoğu zaman açık,

Tüketimi arttıran en büyük etken klima 1-1,5 lt fark yaratır, ikinci etken hava sıcaklığı. Sebebine gelince sıcak hava genleştiği için silindir içerisine daha az hava giriyor intercollerin amacı sıcak havayı soğutmak olsa da, yeteri kadar güç elde edilemediği için gaza daha fazla basmak zorunda kalınıyor ve bu yüzden tüketim artıyor. Kullanılan yakıt ile de alakalı olabilir dizel için Shell hiç sağlıklı değil.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hangi yakıtı öneririsiniz üstat, kardeşimde de passat var 2016 model onun yakıtı ise 6 lt geçmiyor bu kadar fark normal mi üstat,

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba bahsettiğiniz anlık (son 2 saatlik) tüketim (1) mi yoksa sıfırlandıktan soraki genel tüketimi (2) mi? Her ikisini de sıfırlayıp bir kaç yüz km sürüş sonrası değerler kontrol edilmeli. Ayrıca tıkalı hava filitresi ve egzost sistemi de tüketimi artırabilir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmzanızda görünen araç Superb 3-TDİ. Doğru mu?

Uzun yolda klima açık, 110-120km hız ile giderseniz 6 ve üstünü kesinlikle görmemeniz gerekir.
Karma tüketimde 7 lt civarı olmalı.
Aracı sürekli şehir içi ve sürekli düşük hızlarda sürerseniz ancak 8 olabilir ortalama.

(Octavia TDI), benim araç 120 km/saat otoban sürüşünde ve dış ortam 32 derece cıvarında sıcaklıkta, klima 24 derece ayarlı olarak 5.2-5.3 litre gösteriyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe;651582
Hangi yakıtı öneririsiniz üstat, kardeşimde de passat var 2016 model onun yakıtı ise 6 lt geçmiyor bu kadar fark normal mi üstat,

Yakıt olarak PO tavsiye ederim, aynı koşullarda ve şanzıman  kullanılıyor ise bu kadar fark olmaması lazım ama kullanan kişiye göre de değişir, farklı bir durum da olabilir. Aracın km si nedir, WURT enjektör temizleyici kullanın belki faydası olur.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım suber 2 1.6 tdi sürekli şehir içinde kullanıyorum klima genelde açık 8 LT den aşağı düşmüyor km ve diğer değerleri sıfırlayıp depoyu dolduruyorum 3 depoda da oran neredeyse değişmedi 7.9 oluyor 8 oluyor,

Şehrim gaziantep ortalama sıcaklık 40 derece ve üstü çok sert kullanmıyorum 70-80 civarı ortalama hızım, bakımları nizami ve km si 74000 de,

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe;651591
Aracım suber 2 1.6 tdi sürekli şehir içinde kullanıyorum klima genelde açık 8 LT den aşağı düşmüyor km ve diğer değerleri sıfırlayıp depoyu dolduruyorum 3 depoda da oran neredeyse değişmedi 7.9 oluyor 8 oluyor,

Şehrim gaziantep ortalama sıcaklık 40 derece ve üstü çok sert kullanmıyorum 70-80 civarı ortalama hızım, bakımları nizami ve km si 74000 de,

Yol bilgisayarında ortalama hız ne görünüyor?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;651599
Yol bilgisayarında ortalama hız ne görünüyor?

Ortalama hız 1 44,

Ortalama hız 2 45,

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bana bu yakit orani pek mantikli ve normal gelmedi.

Alman arabalari fazla yakiyor(Fransiza gore) bunu tecrube ile sabitledim ama superb -2 bile olsa ayni zamanda denk gelen diger araclarimin yakisina gore cok cok fazla. Sanki bir yerde sorun var gibi. Belki sorun degil de bakima ihtiyaci olabilir ilgili yerlerin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;651602
Bana bu yakit orani pek mantikli ve normal gelmedi.

Alman arabalari fazla yakiyor(Fransiza gore) bunu tecrube ile sabitledim ama superb -2 bile olsa ayni zamanda denk gelen diger araclarimin yakisina gore cok cok fazla. Sanki bir yerde sorun var gibi. Belki sorun degil de bakima ihtiyaci olabilir ilgili yerlerin

75 bin km bakımını yeni yaptırdım,

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe;651604
75 bin km bakımını yeni yaptırdım,

Bu neyi ifade eder ki? Sifir aldigim araclarda bile sorunlar oldu. Burada da paylastim superb-3 ve kodiaq 4*4 sifir aldim ve sorunlarini yazdim. Fabrika sorunlu araclari neden satisa cikardi ki? Gibi bir seye doner is :)

Bakim sonrasi sorun olusmus, servis gerekli testleri yapmamis olamaz mi?

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;651607
Bu neyi ifade eder ki? Sifir aldigim araclarda bile sorunlar oldu. Burada da paylastim superb-3 ve kodiaq 4*4 sifir aldim ve sorunlarini yazdim. Fabrika sorunlu araclari neden satisa cikardi ki? Gibi bir seye doner is :)

Bakim sonrasi sorun olusmus, servis gerekli testleri yapmamis olamaz mi?

Bakıma ihtiyacı var yazıca bende bakımının yeni yapıldığını yazdım üstat pazartesi günü şehir dışına çıkacağım birde öyle deneyeceğim baktım yine düşmüyor o zaman servise sorarım,

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=18156]Robinson_Crusoe[/MENTION]
Gaziantep’te tam olarak hangi güzergahı kullandığınızı bilmemekle birlikte verdiğiniz ortalama hız değerlerine göre yakıt tüketimi fazla gibi bence de.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;651610
[MENTION=18156]Robinson_Crusoe[/MENTION]
Gaziantep’te tam olarak hangi güzergahı kullandığınızı bilmemekle birlikte verdiğiniz ortalama hız değerlerine göre yakıt tüketimi fazla gibi bence de.

İbrahimliden çıkıyorum ipek yolundan aydınlar mahallesine gidiyorum citroen bayisinin arka tarafları oluyor genelde kullandığım güzergah bu hemşerim,